Przypadek

Wydawnictwo: Filia
literatura polska
Ag2S

Były dziennikarz Marcin Faron rozpoczyna pracę w Medilleku, gdzie zamierza udowodnić swoją wartość i wywalczyć dobrą pozycję w zespole agresywnych młodych wilków. Jest ich pięcioro, a tylko jedno z nich osiągnie swój cel. Walka o pozycję lidera i tym samym o przenosiny do berlińskiej centrali firmy nabiera rumieńców po śmierci dotychczasowego kapitana zespołu. Głupia, przypadkowa śmierć nie...

Głupia, przypadkowa śmierć nie budzi specjalnych kontrowersji. Wręcz przeciwnie – mobilizuje do walki. Jednak gdy w kolejnym dziwnym wypadku ginie druga pracownica, atmosfera gwałtownie gęstnieje, a Marcin Faron zaczyna interesować się tajemnicami firmy.

Czy nazywanie produktów Medilleku trucizną to tylko czarny PR konkurencji? Agresywne protesty pod siedzibą firmy coraz częściej kończą się krwawymi awanturami i brutalnymi napaściami na pracowników. Walka o miejsce w hierarchii jest drapieżna, ale gdy celem staje się przeżycie, reguły gry się zmieniają.

Czy śmierć młodych pracowników Medilleku jest wynikiem zemsty? Jeśli tak, to czyjej? A może zaistniała tragiczna sytuacja to tylko jeden wielki przypadek?

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/262

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/262

Hana | 2018-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

Dziennikarz Marcin Faron chce poprawić swój budżet, rezygnuje z pracy w gazecie i zatrudnia się w firmie farmaceutycznej Medillek, w dziale PR. Marcin podejmuje rywalizację o znaczący awans. Wyścig szczurów czas zacząć.
Rodolfina dała tej książce tylko jedną gwiazdkę. Uzasadniła tę ocenę rzetelnie. No i patrzcie państwo jak jedna i ta sama książka jest oceniana różnorodnie. Mnie podobała się bardzo. Dałam siedem gwiazdek. Zażyłam w postaci audio. Co prawda nie analizowałam warstwy językowej, tylko słuchałam, a to co usłyszałam podobało mi się bardzo. Bardziej niż Plagiat tego autora. Postaci wyraziste, a że jest ich zaledwie pięcioro, to ci WSZYSCY tacy sami, z takimi samymi ambicjami, to zaledwie piątka rywalizujących ze sobą osób pracujących w tym samym dziale Public Relations. Nie są identyczni przecież. Język barwny, choć faktycznie niektóre zestawienia słów, porównania są nieco … zaskakujące. Opisane metody promocji produktów są nadzwyczaj skuteczne, pewnie sama nie...

Rudolfina | 2018-03-13
Przeczytana: 13 marca 2018

RENOMOWANE (SKĄDINĄD) WYDAWNICTWO
Taka sytuacja nie przytrafiła mi się nigdy, odkąd zaczęłam prowadzić zapiski na blogu. Odłożyć książkę nieznanego mi polskiego autora po przeczytaniu zaledwie kilku stron? Owszem, zdarzało mi się czasem trafiać na jakieś selfpublishingowe miny, których nie dało się czytać, ale „Przypadek” wydało przecież renomowane (skądinąd) wydawnictwo!

No dobrze, przyznam szczerze, że pierwsze podejście do książki odbyło się tuż przed północą, więc nic dziwnego, że zasnęłam. Ale nic to, pełna dobrej woli zaczęłam lekturę od początku, następnego dnia. Z rana! I znowu utknęłam. Zaczęłam czytać po raz trzeci, naprawdę bardzo uważnie, żeby ustalić w czym tkwi problem, dlaczego nie mogę tego czytać, co mnie odrzuca. I wszystko stało się jasne.

Już miałam wystawić pałę, ale zerknęłam najpierw na portal Lubimy Czytać. O kurcze, świeżynka. Jeszcze nikt nie oceniał tej książki. No nie, takich rzeczy nie można robić nowemu autorowi, przeczytam do końca i może moje uwagi...

joaśka | 2018-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2018

Wbrew niskim opiniom mnie się podobało. Umówmy się: nie jest żaden Nesbo; fabuła przewidywalna a język niekiedy udziwniony. Łatwo się jednak czyta więc jako lektura na lato jak najbardziej.

ivaa | 2018-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

Interesująca opowiedziana historia z dużą dozą prawdopodobieństwa...

kryminalnyswiat | 2018-03-19
Przeczytana: 15 marca 2018

Maurycy Nowakowski rozpoczął twórczą przygodę z literaturą kryminalną w 2016 roku. Jego książka ,,Plagiat’’ została doceniona podczas Festiwalu Kryminalna Piła. Autor otrzymał nagrodę za najlepszą polską miejską powieść kryminalną. W marcu nakładem Wydawnictwa Filia ukazała się druga powieść pisarza z dziennikarzem Marcinem Faronem w roli głównej. ,,Przypadek’’ to pozycja potwierdzająca talent wrocławskiego autora.

Marcin Faron z powodu zawiedzionych nadziei postanawia porzucić zawód dziennikarza i zatrudnia się w firmie farmaceutycznej Medillek w dziale Public Relations. Wkracza do czteroosobowego zespołu, gdzie panuje niezwykle napięta atmosfera. Każdy z członków grupy za wszelką cenę pragnie wygrać wyścig o jeden wolny wakat w centralnej siedzibie firmy w Berlinie. Tu nie ma miejsca na sentymenty i łączące pracowników więzy przyjaźni. Każdy walczy o swoją pozycję w hierarchii firmy. Podczas wyjazdu służbowego dochodzi do tragicznego w skutkach wypadku. Jeden z członków teamu...

Edyta | 2018-03-23
Przeczytana: 23 marca 2018

Dotarłam do połowy książki i zupełnie nie interesuje mnie co będzie dalej. Nie żywię żadnych emocji do żadnego z bohaterów, ani sympatii ani antypatii, bohaterowie są bardzo tendencyjni, zachowują się stereotypowo. Wszyscy pracownicy działu mają te same pragnienia, ten sam styl życia, te same wady, są przeraźliwie nudni. Pojawiają się morderstwa a mnie ani przez chwilę nie zaintrygowało kto i dlaczego zabija. Może dlatego że zupełnie mi obojętne czy ktoś zginie czy nie, a może dlatego, że nie dostrzegam żadnej potencjalnie ciekawej intrygi. Z książki w pamięć wbiło mi się głównie przewijające się ciagle sformułowanie „wartość metkowa” i jak bardzo bohaterowie potrzebują lansu, ze nawet klub do którego chodzą nazywa się „lans”, żeby czasem gdzieś po drodze nie daj Boże czytelnik nie zapomniał, że oni tak bardzo się lansują.

bogdant | 2018-03-23

Miłe zaskoczenie. Nie sądziłem, że kryminał reklamowany jako thriller korporacyjny tak mnie wciągnie. Kawał dobrej literatury. Wiarygodne, przestrzenne postacie, dynamiczna narracja oparta na dialogach. Intryga uszyta sprawnie. Bardzo dobrze się czyta, a i historia opowiedziana niejako obok warstwy kryminalnej daje do myślenia. Mam nadzieję, że świat medyczny nie wygląda aż tak źle, jak został przedstawiony (notabene wiarygodnie) w tej książce.

Satanachia | 2018-07-03
Na półkach: Legimi, 2018, Przeczytane, E-book

Nie jestem do końca pewna dlaczego to sobie zrobiłam w końcu Marcin Faron wyczerpał się dla mnie, jako postać, już w <i>"Plagiacie"</i> - właśnie tam winien zginąć marnie i moje życie byłoby spełnione.

Dlatego naprawdę nie wiem dlaczego to sobie zrobiłam. Może skusiły mnie te pigułki na okładce? Może korporacja medyczna i moją chęć sprawdzenia czy korpo med faktycznie wchodzi jak koka?
Tak... tak... Chyba tylko te dwie rzeczy przyciągnęły mnie do <i>"Przypadku"</i> i tylko one mnie przy tej książce trzymały. Zwłaszcza po trzecim trupie, kiedy zabójca był tak oczywisty, że równie dobrze można było przeskoczyć do ostatniego rozdziału i przeczytać wyznania mordercy. Wszystko pomiędzy tymi dwoma punktami można z czystym sumieniem pominąć bo wydaje się zaledwie zapychaczem fabularnym. Co jest straszne.

Cały <i>"Przypadek"</i> był dla mnie straszny i jedyne co z niego wyniosłam to to, że korpo wchodzi mocno i wysysa duszę i kak na książkę licząca ponad 400 stron to zdecydowanie za...

szymaasz | 2018-10-04

Jestem rozczarowana i znudzona. "Przypadek" jest przewidywalny do bólu, ktoś już wcześniej napisał, że naprawdę wcześnie wszystko jest oczywiste i zgadzam się z tym. "Plagiat" nie był powieścią idealną, ale podobał mi się na tyle, że dałam szansę autorowi jeszcze raz, tym razem, ostatni. Irytujący główny bohater, wiedzący lepiej niż wszyscy inni, przewidywalna intryga, czarno-białe postaci. Wady tej powieści są na tyle dotkliwe, że czytanie jej nie jest przyjemne. Szkoda czasu.

lolek | 2018-03-26

książka REWELACJA!!!