Zbuki, czyli jak bardzo boli nas cudzy sukces

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
yuurita

Na zewnątrz wszystko wygląda doskonale. Idealna skorupka, idealny kształt. Dopiero kiedy rozbijemy jajko, wiemy co tak naprawdę jest w środku. Czasem apetyczne żółtko, a czasem... zgnilizna. Zbuki to zepsute jaja. To również ludzie, którzy swoje najgorsze myśli chowają głęboko w środku. Marzą, aby drugiemu powinęła się noga, ale nie lubią mieć wyrzutów sumienia. Konstancjusz Klo wpada wiec...

To również ludzie, którzy swoje najgorsze myśli chowają głęboko w środku. Marzą, aby drugiemu powinęła się noga, ale nie lubią mieć wyrzutów sumienia. Konstancjusz Klo wpada wiec na pomysł skupowania ludzkich świństw. Niektóre połyka, inne zamyka w blaszanych puszkach. Interes idzie doskonale.

Czy zbukowatość jest zaraźliwa? Przypomina bakterie albo wirusa?
A może po prostu mamy ją we krwi?

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2006

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/

książek: 1965
Wojciech Gołębiewski | 2018-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2018

Z ZASOBÓW BIBLIOTEKI TORONTO
NIEUDANA GROTESKA
Lubię Sochę i ma u mnie zasłużone dwie „dziewiątki” i „dwie ósemki”, lecz Coetzee nawet bardziej lubię, a pałkę ode mnie dostał. Mogę być tolerancyjny dla nieudaczników, natomiast wobec swoich faworytów muszę być szczególnie wymagający i krytyczny.

Po prostu Socha tym razem nie trafiła ani w formę, ani w język, ani w skojarzenia w zamierzeniu śmieszące. Efekt podobny do dowcipu opowiadanego przez blondynkę. Jest to jej wczesny utwór z 2006 roku, lecz za błędy młodości trzeba płacić. Pała i pozdrowienia dla Pani Nataszy! Ha, ha!

Niedźwiedzica | 2015-06-09

Oryginalna i zabawna

Marzycielka | 2015-04-27
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

Książka napisana jest dosyć nietypowym stylem. Dla niektórych osób może być on niewątpliwym atutem, lecz dla innych (w tym także mnie) mógł on sprawiać, że powieść była ciężka do przebrnięcia.

Niestety ciężko mi jest jeszcze coś napisać na temat tej książki. Jakby ktoś spytał mnie jakim słowem bym ją określiłabym bez chwili zawahania odpowiedziałabym: "NIETYPOWA".

ElizaMaria | 2017-08-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

Nie potrafię ocenić, bo po prostu jej nie rozumiem. Ale ponieważ nie można nie dać żadnej gwiazdki, daję jedną.

Fifi | 2016-03-20
Na półkach: Przeczytane, 2016

Szkoda czasu i papieru na takie książki. Tragedia!!

agata | 2016-10-30

Dla ludzi o specyficznym poczuciu humor, czyli dla mnie. Można się ubawić nonsensem.

Nick | 2018-07-01
Moni | 2018-05-24