Chwasty

Wydawnictwo: Videograf II
nellanna

Bohaterkę powieści - młodą samotną kobietę o neurotycznej osobowości - od lat dręczą koszmary. Nie tylko senne, ale również te z przeszłości i ukryte w najgłębszych warstwach podświadomości. W trakcie służbowego wyjazdu ratuje skazanego na okrutną śmierć psa. Umieszcza go w miejscowej klinice, a sama pozostaje w pobliskim hotelu, mimo że oznacza to porzucenie pracy. Póki pies nie wyzdrowieje, postanawia nie wracać do dawnego życia. Nawiązuje romans z weterynarzem, któremu udaje się uratować psa, ale to nie uwalnia ją od koszmarów sennych i bolesnych wspomnień. Po powrocie do domu wspierana przez przyjaciela z dzieciństwa próbuje podjąć terapię. Sesje u psychiatry ujawniają niezdrowe relacje z rodzicami, a zwłaszcza z ojcem. Odnowienie związku z weterynarzem pozwala jej na przełamanie własnych lęków i zbudowanie nowego życia.

źródło opisu: http://www.videograf.pl/jpk.html

źródło okładki: http://www.videograf.pl/jpk.html

BetiFiore | 2013-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2013

To druga, po " Tańcu borderline", powieść tego autora, która przeczytałam. Podobała mi sie dużo bardziej niż poprzednia. Ale muszę przyznać, ze są to dla mnie pewnego rodzaju czytadła. Swiat przedstawiony nie do konca mnie przekonuje. Prawie wszyscy są przystojni, stac ich na zycie bez pracy, pieniadze jakos znajduja sie same itp itd.... Przeczytam jeszcze coś więcej tego autora... moze sie do niego przekonam?

Agatha | 2013-11-24

Początek był ciekawy, zapowiadał interesujący ciąg dalszy i szokujące zakończenie.

Główną bohaterką jest Alina. To młoda kobieta nękana koszmarami sennymi i nie tylko. Dręczą ją wspomnienia z dzieciństwa i młodości. Jak sama stwierdziła, miała szczęśliwe dzieciństwo. Rodzice nie byli szczęśliwym małżeństwem, nie potrafiła jednak stwierdzić, kiedy zaczęło im się nie układać. Ona jednak miała znakomity kontakt z ojcem. Zawsze ją rozumiał, wspierał, pomagał i chronił. To dzięki niemu poszła do najlepszego liceum w mieście. Zobaczyła wiele pięknych miejsc i była najlepsza w sporcie. Czasami nawet spali razem. Bo tylko wtedy ojciec był spokojny a ona szczęśliwa. Wtedy włączyła mi się czerwona lampka. Czy te koszmary, które ją nękały nie były spowodowane krzywdą, jaką zrobił jej ojciec? Odszedł od matki, gdy ona miała 17 lat. Matka od razu znalazła sobie nowego mężczyznę, za którego od razu wyszła za mąż. Alina wyprowadziła się z domu przez rok mieszkała z babcią później poszła na...

nellanna | 2012-05-01
Na półkach: Czytam polskie
Przeczytana: 01 maja 2012

Zaczynało się ciekawie, nieco zagadkowo, potem było nieźle a zakończenie, rodem z telenowel, kompletnie mnie dobiło! Ten autor nie miał prawa tak się zachować! Jestem rozczarowana. Książeczka w sam raz na majówkę, trochę tego i owego, szkoda, ze ma niewykorzystany potencjał psychologiczny, można było dotrzeć głębiej, bo zapowiadała się intrygująco. Wyszedł pasztet, średnio strawny.

Magdalena | 2014-06-09
Na półkach: Wypożyczone
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Książka opisana przez autora o trudnym życiu dziewczyny, zmaganiem się
z problemami, które powstały w dzieciństwie. Następstwem trudności były tego konsekwencje, z którymi borykała się przez większość czasu. Na jej drodze jednak pojawiły się pewne osoby, które pomogły przezwyciężyć trud życia. W zasadzie bohaterka miała dobre serce, ale trochę pogubiła się.

Hexenmeister | 2013-12-30
Na półkach: Kryminalne/Dramaty
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Książka właściwie bardziej obyczajowa, niż zawierająca wątki "psychologiczne". Raczej mi się nie spodobała. Nie do końca spełniła oczekiwani.

Alicja | 2013-03-17
Na półkach: 2013
Przeczytana: 18 marca 2013

Całkowicie nie w moim typie. Jestem nadal pod wrażeniem innych książek autora, które przeczytałam długo przed tą. Natomiast na "Chwastach" bardzo się zawiodłam.
Przedstawiony świat jest dziwnie nierealny, trochę wyidealizowany choć bardzo skupiony na nieszczęściu bohaterki. Każdy miewa złe wspomnienia, choć niektórych przeszłość jest bez porównania bardziej gorzka niż przeciętnego człowieka. Ona tak miała. Do tego jej charakter i podejście do życia nie pomogło w tym, aby dać jej wspaniałą przyszłość. Uwikłana we wspomnienia i niespełnione marzenia nie potrafi sobie poradzić z samą sobą.

zochaaaaa | 2013-03-06

Przypadkowo w moich rękach znalazła się pewna książka, mianowicie CHWASTY, Jana Pawła Krasnodębskiego. Jest to powieść o pewnej kobiecie, Alinie, która zmaga się z przeszłością. Nie potrafi pogodzić się z rozstaniem z ojcem, z tym że jej matka znalazła nowego męża i z tym, że czuje się troszkę zagubiona w tym całym naszym świecie. Tytułowe chwasty to wspomnienie, sny które z coraz głębszą siłą uderzają w bohaterkę.
Jak dla mnie powieść bardzo fajna, nie jest to może siódmy cud świata ale i tak się w nią wciągnęłam. Jak dla mnie jest to typowa książka psychologiczna, poruszająca określone tematy. Jeśli macie ochotę na coś gdzie trzeba odrobinkę pomyśleć to szczerze mówię przeczytajcie ją.

sparklyangel | 2013-06-16
Przeczytana: 14 czerwca 2013

Po tę książkę sięgnęłam przypadkiem. I szczerze powiedziawszy nie przypadła mi ona do gustu. Fabuła jak dla mnie zbyt chaotyczna. Jeśli autor już koniecznie chciał zbadać podłoże psychologiczne zachowań bohaterki to powinien sięgnąć nieco głębiej. Powieść jest płytka i mdła.

Bartek | 2013-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2013

Naprawdę dobra książka w mojej ocenie, znalazłem dużą część mojego charakteru w niej. Szkoda że zakończenie jest trochę mdłe w stosunku do końcowych rozdziałów.

Tuupak | 2012-09-02

Nie potrafiłam jakoś zrozumieć tej książki, była dla mnie chyba zbyt chaotyczna.