Troje na huśtawce

Wydawnictwo: Edipresse
literatura polska
Ag2S

Koralia ma czterdzieści dwa lata i czterdzieści dwa powody, by zmienić swoje życie. Oraz jeden dodatkowy, który wywraca jej świat do góry nogami. Tytus jest osiemnaście lat młodszy. Kiedy ona zdawała maturę, on własnie się rodził. I jeszcze jedno – jest synem jej najlepszej przyjaciółki. Co w życiu jest ważniejsze? Przyjaźń czy miłość? Czy naprawdę trzeba wybierać? „Troje na huśtawce” to współczesny romans obyczajowy, spisany w formie pamiętnika, opowiedziany z dystansem, ironią i dużą dawką emocji.
Jeśli przyjmiemy, że życie jest windą, która zatrzymuje się na każdym piętrze, a potem jedzie dalej, to wszystko można sobie bardzo prosto wytłumaczyć. Piętro z napisem małżeństwo zostało przeze mnie opuszczone, a ja znowu przesuwam się w górę.
Obecnie wysiadłam na poziomie „romans z młodszym”.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,105453,Troje-na-hustawce

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,105453,Troje-na-hustawce

wiech | 2019-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2019

Opowieść o szczęściu przeplatanym wyrzutami sumienia.
Pamiętnik dojrzałej kobiety zakochanej w dużo młodszym mężczyźnie. Jej przemyślenia, rozterki, obawy.
Czy związek z młodym chłopakiem może mieć przyszłość?
Czy przyjaźń może być silniejsza od miłości?
To też opowieść o przyjaźni między dwiema kobietami – przyjaźni wystawionej na próbę.
To nie jest romans, to mądra opowieść o życiu - z odrobiną ironii i sporą dawką humoru.
Nie wszystkim przypadnie do gustu. Ale z pewnością jest dla każdej kobiety… i dla każdego mężczyzny.

Wioleta Sadowska | 2018-03-05
Przeczytana: 05 marca 2018

"(…) po prostu ta różnica nie ma żadnego znaczenia. Po jakimś czasie liczy się głównie to, czy potrafimy patrzeć w jedną stronę".

Nie mam pojęcia, co zrobiłabym ma miejscu głównej bohaterki tej książki, ani na miejscu jej przyjaciółki. Problem, jaki poruszyła w swojej najnowszej powieści Natasza Socha, jest bowiem wielopoziomowy i niezwykle skomplikowany. Autorka nie spoczęła bowiem na ukazaniu jedynie kontrowersyjnych relacji pomiędzy starszą kobietą, a młodszym od niej mężczyzną. Dorzuciła do tego wszystkiego pewien element, który stanowczo zaburzył moje dość sprecyzowane poglądy w tym temacie.

Natasza Socha to polska dziennikarka, felietonistka i pisarka. Urodzona w Poznaniu, swój czas dzieli na Wielkopolskę i małą, niemiecką wieś, na której oddaje się swojej literackiej pasji. Mama dwójki dzieci, żona swojego męża, ilustruje także książki dla dzieci. Współautorka bloga chilifiga.pl.

Czterdziestodwuletnia Koralia jest kobietą po rozwodzie, która od wielu lat przyjaźni się z...

Anna | 2018-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2018

„Troje na huśtawce” Nataszy Sochy to książka obyczajowa. Właściwie romans. Bohaterką jest czterdziestodwuletnia, rozwiedziona, bezdzietna Koralia. Kobieta zakochuje się w młodszym od siebie o osiemnaście lat mężczyźnie. Z wzajemnością. Tylko że Tytus jest synem jej najlepszej przyjaciółki. Do tego Koralia była jego opiekunką, gdy był małym dzieckiem i takowej potrzebował. Zawsze czuła się jak jego druga matka. Świętowała osiemnastkę, jak Tytus się urodził. Wychowywany przez samotną matkę potrzebował opiekunki. Koralia od najmłodszych lat przyjaźniła się z sześć lat starszą od siebie mamą Tytusa. Dlatego też z chęcią i oddaniem zajęła się jej małym synkiem. Teraz Tytus jest dwudziestoczteroletnim, przystojnym mężczyzną. Koralia zaś samotną kobietą. Dość długo wzbrania się przed uczuciem do młodszego od siebie mężczyzny. Wciąż przypomina sobie Tytusa jako małego chłopca. Wydaje jej się, że postępuje nie fair wobec przyjaciółki. Ukrywa uczucie bojąc się, że ją zrani i...

Moi drodzy, dziś porozmawiamy o miłości, Jednak nie będzie to rozmowa łatwa, ponieważ podczas niej padnie wiele trudnych pytań, które obnażą nasze myśli i przekonania. Wielu nas może poczuć się zniesmaczonymi a wręcz oburzonymi. Dla innych natomiast ta chwila może stać się początkiem ich nowego życia.

Ci z Was, którzy śledzą mojego bloga, doskonale wiedzą, że nie boję się trudnych tematycznie książek, a wręcz mnie do nich ciągnie. Jak napisała jedna z czytelniczek bloga, trudne książki to swego rodzaju mój znak rozpoznawczy. Oczywiście, coś w tym jest. Dlatego właśnie bardzo cenię sobie autorów, którzy w swoich książkach nie uciekają od trudnych, a nawet kontrowersyjnych tematów. Jedną z takich właśnie pisarek jest Pani Natasza Socha. Twórczość tej autorki zawsze skłania mnie do wielu przemyśleń i refleksji. Historie, które opisuje na kartach swoich powieści, są dla mnie cenną lekcją życia. Czy tak było i tym razem, przekonacie się już za chwilę, ponieważ to właśnie najnowszy...

Koralia to czterdziesto-dwuletnia kobieta,która ma najlepszą przyjaciółkę Amelię,gdy pojawia się w jej życiu młody osiemnastoletni Tytus lekarz wterynarii coś między młodymi się zaczyna dziać,rodzi się głębokie uczucie.
A on jest synem jej przyjaciółki czy przyjaźń kobiety będzie wystawiona próbę?
Co w życiu jest ważne prawdziwa przyjaźń czy miłość?
Historia poruszająca,zaciekawiła mnie i zaintrygowała mocno.
Styl pisarski Nataszy Sochy ciekawy,świetny,natomiast to wciągający,piękny romans obyczajowy,spędziłam przy tej książce miłe chwile po prostu poruszyła moje serce ta wspaniała,znakomita lektura czyta się doskonale.

Kasia | 2019-01-30
Na półkach: 2019, Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 28 stycznia 2019

Czytałam ponad miesiąc.
Dla mnie zbyt chaotycznie napisana. I mimo, że rozumiem zamysł autorki stworzenie swego rodzaju natłoku myśli i dygresji, to w tej wersji nie przemówiła do mnie. Druga część książki, gdzie już zachowane jest chronologia zdarzeń była dla mnie lepsza.
Autorka poruszyła kilka istotnych problemów: co jest ważniejsze przyjaźń czy kochanie? czy tylko facet może być dużo starszy w związku? gdzie się kończy moja wolność?
Myślę, że każdy ma swoje odpowiedzi na te pytania w zależności na jakim etapie życia jest.
A książka? - można

MartaKu | 2018-09-25
Przeczytana: 22 września 2018

Bez rewelacji. Dobrze się cztało=słuchało, ale nie pochłonęła mnie ta historia. "Problem" poruszony w książce dosyć szczególny, i ile ludzi na świecie tyle opinii. Znając życie "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia".

WMagdalena | 2018-05-29

Problem, jaki poruszyła w swojej najnowszej powieści Natasza Socha, jest wielopoziomowy i niezwykle skomplikowany. Czterdziestodwuletnia Koralia jest kobietą po rozwodzie, która od wielu lat przyjaźni się z nieco starszą od siebie Aurelią. Przyjaźń ta zostaje wystawiona na próbę, gdy pomiędzy bohaterką, a osiemnaście lat od niej młodszym Tytusem - synem Aurelii, zaczyna rodzić się uczucie. Natasza Socha dość ryzykownie podjęła się ukazania tego miłosnego trójkąta, mieszając między sobą przeszłość z teraźniejszością.

Kris | 2019-04-01
Przeczytana: 23 października 2018

Książkę przyjemnie i lekko się czyta. Przedstawia historię, która może toczyć się koło nas. Ukazuje rozterki i wątpliwości kobiety dojrzałej z doświadczeniem życiowym. Czasem przyjemnie poczytać, że koło nas są osoby które nie tylko są cały czas uśmiechnięte i zadowolone ale przeżywają wątpliwości oraz trudności. Po trudach dnia codziennego ta książka pozwoliła mi się odprężyć ale też przemyśleć problemy codzienności. Polecam

książek: 1913
BaSiUlA | 2018-05-25
Przeczytana: 25 maja 2018

Natasza Socha jak zwykle zaskakuje. Podobają mi się jej pomysły na powieści. Według mnie są nietuzinkowe. Tym razem jest to opowieść o uczuciach dwóch kobiet do jednego mężczyzny. Każda z tych kobiet darzy go innymi uczuciami. Jak sam tytuł podpowiada losy tych trzech osób są ze sobą splecione.