Czarny humor czyli o kościele na wesoło

Wydawnictwo: RTCK
literatura polska, kościół, Bóg
religia
Ursa

Bądźmy poważni… i pośmiejmy się z siebie. ks. Piotr Pawlukiewicz „Czarny humor” to zbiór anegdot, żartów i zabawnych historii z życia księży, parafii, z wizyt duszpasterskich, ślubów, pogrzebów i wszelkich „kościelno-parafialnych” okoliczności, w których nie trudno o komiczne wpadki. To lektura, przy której (gwarantujemy!) będziesz płakać ze śmiechu. To żywy dowód, że Kościół tworzą...

Bądźmy poważni… i pośmiejmy się z siebie.
ks. Piotr Pawlukiewicz

To lektura, przy której (gwarantujemy!) będziesz płakać ze śmiechu.

To żywy dowód, że Kościół tworzą normalni ludzi, którym śmieszne sytuacje, gafy i przejęzyczenia zdarzają się bardzo często. I wbrew opinii wielu, okazuje się, że poczucie humoru i dystans do siebie w Kościele są równie ważne jak modlitwa czy pracowitość.

Najciekawsze tego typu historie specjalnie dla Ciebie opowiedzieli: legenda polskiego kaznodziejstwa - ks. Piotr Pawlukiewicz i jego serdeczny przyjaciel - ks. Bogusław Kowalski.

Książka jest zbiorem najciekawszych anegdot z kultowych nagrań z serii „Czarny humor”, uzupełnionym o nowe, niepublikowane wcześniej historie.

Niech radość będzie z Tobą.

źródło opisu: Strona wydawnictwa

źródło okładki: Strona wydawnictwa

Przemysław Zyra | 2017-09-18
Na półkach: X2017, Przeczytane
Przeczytana: 18 września 2017

Nie koniecznie bardzo moralizatorsko, ale na pewno śmiesznie. Duet księży opowiadających o humorze, radości i śmiesznych stronach kapłaństwa dobrany jest wyśmienicie. Nic dziwnego - jak okazuje się - księża Piotr i Bogdan znają się i przyjaźnią jeszcze od czasów seminarium. Żadnych wielkich lekcji i złotych myśli nie wyniosłem, ale co się pośmiałem - to moje.

marta87 | 2018-09-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2018

Ta książka pokazuje, że księża to przede wszystkim ludzie. Potrafią żartować, mają do siebie dystans i potrzebują kontaktu z drugim człowiekiem. Takie spojrzenie w dzisiejszym świecie jest bardzo potrzebne. Łatwo przychodzi nam krytykować, ale pochwalić...ciężko. Dlatego chwalę, bo warto! Polecam.

Lexie | 2018-08-23
Na półkach: 2018, Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 23 sierpnia 2018

Bardzo przyjemne i zabawne słuchowisko. Księża mają spory dystans do siebie. Momentami aż płakałam ze śmiechu. Warto posłuchać!

Iskra | 2017-10-28
Przeczytana: 28 października 2017

Warto posłuchać. Każdy kto ma w pracy kontakt z ludźmi, wie jak może być ciekawie i ile może spotkać niespodzianek. Panowie z humorem opowiadają różne anegdoty z życia swoich parafii, ale także uroczo przyznają się do swoich gaf. Obaj księża mają niesamowity dar gawędziarski i dystans do siebie (zwłaszcza to ostatnie to rzadko spotykana cecha). Słuchając ich opowieści można się nieźle uśmiać.
W swojej kategorii to jest znakomita pozycja.

Parafantasta | 2017-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2017

Bardzo dobry audiobook. Panowie luźno podchodzą do tematu (nie z kartki). Pierwsza część bardziej formalna o pojęciu humoru w aspekcie wiary, potem już lecą przykłady. Czasem jest naprawdę śmiesznie. Polecam do samochodu.

Mag | 2017-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2017

Świetna ksiązka na poprawę humoru :) O wierze z dystansem :)

Marchewka | 2018-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

Rewelacja! Polecam wszystkim a zwłaszcza tym, którzy myślą, że Kościół to skostniały twór a księża nie mają w sobie radości.

georgia93 | 2018-02-17
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane
Przeczytana: 17 lutego 2018

Zestaw anegdotek. Wartość moralizatorska dla osób, które mają normalne podejście do duchownych, prawie zerowa. Nic odkrywczego, ale jak się ma chwilę, to można się oderawć. Ja słuchałam audiobooka. Ostatnie pół godziny sobie darowałam, bo już mnie męczyło. Część anegdot to typowe suchary, choć kilka naprawdę zabawnych.

inflamara | 2018-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2018

Książkę tę, czy jej wersję audio, warto polecić każdemu, kto wciąż żyje w przekonaniu, że Kościół to zawsze taki sztywny i poważny ;)

katecz | 2017-09-08
Przeczytana: 08 września 2017

Warto posłuchać i się pośmiać ;-) Słucham to co jakiś czas.