Jezu, Ty się tym zajmij! o. Dolindo Ruotolo: Życie i cuda

Wydawnictwo: Esprit
Ursa

Pierwsza biografia autora potężnej modlitwy "Jezu, Ty się tym zajmij” Mistyk. Posiadał przedziwny wgląd w duszę człowieka – napisał ponad 220 tysięcy imaginette, obrazków z proroczym słowem skierowanym do konkretnej osoby. Niezwykle ceniony przez o. Pio, który często odsyłał do niego penitentów. Kapłan heroicznie wierny Kościołowi, mimo że szczególnie doświadczany: z powodu oskarżeń...

Pierwsza biografia autora potężnej modlitwy "Jezu, Ty się tym zajmij”

Mistyk. Posiadał przedziwny wgląd w duszę człowieka – napisał ponad 220 tysięcy imaginette, obrazków z proroczym słowem skierowanym do konkretnej osoby. Niezwykle ceniony przez o. Pio, który często odsyłał do niego penitentów. Kapłan heroicznie wierny Kościołowi, mimo że szczególnie doświadczany: z powodu oskarżeń nieprzychylnych mu osób, wielokrotnie stawiany przez Świętym Oficjum, oskarżany o herezję, z wieloletnim zakazem odprawiania Mszy Świętej i głoszenia homilii. Jest Sługą Bożym. Trwa jego proces beatyfikacyjny.

KIM JEST O. DOLINDO RUOTOLO, KAPŁAN, KTÓREMU JEZUS PODYKTOWAŁ JEDNĄ Z NAJSKUTECZNIEJSZYCH CHRZEŚCIJAŃSKICH MODLITW?

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Jej lektura bardzo mocno mnie poruszyła i zapewne poruszy każdego, kto po nią sięgnie. Rozpala serce miłością ku Bogu i do poświęcenia Jemu wszystkiego, bez wyjątku.
Z serca każdemu polecam!
O. JÓZEF WITKO OFM

Z wielką radością przyjąłem wiadomość o tym, że powstała ta książka. Z jeszcze większą radością ją przeczytałem. I od razu pragnę przestrzec Czytelnika: autorka to złodziejka. Skradnie wam każdą wolną chwilę. Dlaczego? Bo od świadectw o neapolitańskim kapłanie trudno się oderwać. A po przeczytaniu zostaje dojmujące łaknienie poznawania księdza Ruotolo więcej i więcej…
KS. PROF. ROBERT SKRZYPCZAK

źródło opisu: Strona wydawnictwa

źródło okładki: Strona wydawnictwa

Gala | 2018-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2018

Ta książka jest inna niż wszystkie, po prostu piękna z niesamowitym przekazem a jej lektura bardzo mnie poruszyła.
Napisana prostym , zrozumiałym językiem opowiada historię niezwykłego duchownego ojca Dolindo Ruotolo. Na pozór to książka trudna i przygnębiająca bo jest to opowieść o księdzu niezrozumianym i szykanowanym w swoim środowisku. Księdzu , który pomimo wieloletniego zakazu odprawiania Mszy świętej nigdy nie zdjął sutanny i złego słowa nie powiedział o swoich prześladowcach zachowując przy tym ogromną pogodę ducha . Przeciwnie modlił się za nich i przepraszał na kolanach za to, że go krzywdzili. Niesamowite wprost nie do uwierzenia niebywałe świadectwo wiary i zaufania Bogu. Jego bezgraniczna miłość do Matki Najświętszej ,do Kościoła, do wrogów , do każdego z kim miał kontakt sprawiła, że o .Dolindo mnie zafascynował. Jestem pod ogromnym wrażeniem pokory i życia tego księdza, które było pasmem cierpień i prześladowań, a mimo to był nieocenionym wsparciem duchowym dla...

deana | 2018-01-25
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 25 stycznia 2018

Zrozumieć świętość nie jest łatwo. Nie jest łatwo ją obserwować ale też nie jest łatwo z nią żyć. Tylko nieliczni są powołani by wręcz w heroiczny sposób o niej świadczyć. Na pewno jednym z takich postaci był ojciec Dolindo Ruotolo - prawie nie znany neapolitański zakonnik, który prawie na dwadzieścia lat został odsunięty przez Kościół (a właściwie wtedy jeszcze istniejące Święte Oficjum) od pracy kapłańskiej. Pomimo wszelkich trudności, poniżeń, prześladowań nigdy nie powiedział złego słowa o Kościele. Kochał go, szanował i służył mi najlepiej jak potrafił.

Ojciec Dolindo zasłynął nie tylko swoją miłością do Kościoła. Był to przede wszystkim święty kapłan, jego życie od początku trudne i bolesne naznaczone było przez cuda. Podobnie jak ojciec Pio obdarzony był darem rozpoznawania serc ludzkich, bilokacji oprócz tego w prosty i zrozumiały sposób wyjaśniał Pismo Święte tak aby było zrozumiałe dla każdego. Przygotował ponad 220 tysięcy obrazków z myślami, refleksjami, naukami...

irka | 2017-12-01
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 01 grudnia 2017

"Mam przeczucie, że dla zagonionego, zagubionego i zmęczonego człowieka ks.Dolindo Ruotolo będzie jak maska tlenowa w zatęchłym klimacie postnowoczesnego udawania." ks.prof.Robert Skrzypczak (str.23).

Od siebie dodam, że po przeczytaniu książki o o.Dolindo odczuwam niedosyt i chęć poznania dorobku ewangelicznego tego niezwykłego kapłana przez duże K.

BIETKA | 2017-11-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 08 listopada 2017

Zapraszam więc teraz Ciebie, Czytelniku, na spotkanie z ks.Dolindo Ruotolo i w podróż po Neapolu - Joanna Bątkiewicz-Brożek

Monumentalna publikacja o wyjątkowym i charyzmatycznym neopolitańczyku, księdzu-Ojcu Dolindo (1882-1970).
Otrzymałam ją w prezencie, sprawiła mi radość, a jej lektura pochłonęła mnie na dobre przez szereg dni.
Została zainspirowana przez Czytelników Gościa Niedzielnego, którzy po przeczytaniu w roku 2014 artykułu na jego łamach o O.Doli, poczuli się głodni szerokiej wiedzy o nim samym i jego życiu.
Autorka, dziennikarka z wykształcenia, wiedzie nas - z detalami-śladami jego życia w niełatwym momencie swojego. Dla O.Dolindo, jego opatrznościowe życie było wyjątkowo bolesną drogą krzyżową już od niemowlęctwa. Heroicznie: ubogi, posłuszny i wierny Kościołowi pomimo
krzywd, których od niego doznał. Delikatny jak anioł, włoski mistyk zapracowany intelektualnie( twórca obrazków, autor książek i mnóstwa komentarzy do Pisma Świętego), niestrudzony jako...

BookReader | 2017-06-19

Jak słusznie zauważyli pozostali recenzenci tutaj, książka porywa tak, że można stracić poczucie czasu. Historia niezwykłego, niesamowitego kapłana, który pomimo prześladowań nigdy nie porzucił Kościoła. Bardzo mi przypomina Św. Ojca Pio, który bardzo szanował księdza Ruotolo. Ojciec Pio też był prześladowany, z tym że czas przez jaki Zakonnik z San Giovanni Rotondo był odsunięty od pełnienia posługi kapłańskiej wynosił dziesięć lat; w przypadku bohatera niniejszej książki trwało to prawie dziewiętnaście lat. Ks. Dolindo pozostawił po sobie liczne teksty stanowiące komentarze biblijne, a także opracowania teologiczne, mistyczne itd.
Polecam książkę, jest to bardzo dobry sposób na to, by zapoznać się z osobą tego kapłana. Na końcu książki są modlitwy do wycięcia. :)

Bożena | 2017-05-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 24 maja 2017

"Rośnie zazdrość kilku jego kolegów, którzy skutecznie dyskredytują go wobec przełożonych... kapłan, który w sumie przez prawie dwadzieścia lat będzie odsunięty od sprawowania sakramentów - nie przestanie Kościoła kochać, szanować i nie odejdzie od niego... "Pewnego dnia znaleźliśmy ks. Dolindo przed otwartym tabernakulum. Wyciągał rękę do góry, jakby chciał go dotknąć. Zanosił się płaczem, bo zakazali mu nawet przyjmować Komunię"." - takich świętych kapłanów ja, jako osoba świecka potrzebuję

Karo | 2017-04-11
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Książka naprawdę "kradnie" czas. Niesamowity kapłan prześladowany przez kościół, który mimo tego, wciąż kocha. Miłość, pokora i oddanie. "Jezu, Ty się tym zajmij"...

mmajkao | 2017-07-10
Przeczytana: 03 lipca 2017

Książka napisana jest językiem, przyjemnymi łatwym w zrozumieniu, potrzebuje "rozbiegu" potem nie można się oderwać. Historia opisana, a raczej biografia, może spowodować zmiany w czytelniku, zwracając uwagę na ludzką słabość, silnie potrząsa i obniża poziom ego, zwracając jednocześnie uwagę na to co najważniejsze. Gorąco polecam KAŻDEMU bez względu na to czy jest katolikiem, wyznawcą waty cukrowej, czy ateistą - porusza nawet najbardziej zatwardziałe serca... Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemnej lektury i owocnych uniesień...

Magnat | 2017-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2017

Jak tu ocenic....za tresc modlitwy...nie ma takiego kryterium- jest poza :)
Sama ksiäzka czasu nie kradnie ( nie jest szkoda ani minuty ). Czyta sie w 10 godzin,napisana prostym jezykiem ( choc nie wolnym od kilku sprzecznosci ).
Na koniec...Ufaj Bogu....Ksiäzka chodzila za mnä ponad miesiäc...dotarla wlasnie dzis,gdy ma ufnosc legla w gruzach, gdy bylem pelny zlosci i gniewu na Boga...Od dzis Ojciec Dolindo towarzyszy mi codziennie w modlitwie " Jezu Ty sie Tym zajmij" ( choc to najtrudniejsza droga )

Bosy | 2017-09-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religijne
Przeczytana: 05 września 2017

Wciąż narzekamy na coś w swoim życiu, mamy pretensje do Pana Boga, że nie jest tak jak chcemy.Nie umiemy też przebaczać. Książka "Jezu, Ty się tym zajmij" przybliża nam życie o. Dolindo Ruotolo świętego kapłana z Neapolu, który tak bardzo ukochał Jezusa Eucharystycznego i Matkę Najświętszą i do końca nie powiedział złego słowa na swojego ojca, tych, którzy czynili Mu wiele krzywdy i na instytucję Kościoła, mimo cierpień jakich doznał z ich przyczyny.
W książce tej autorka poznaje nas także z cudami i fragmentami prac napisanych przez ojca Dolindo. Największym jednak dobrem jest modlitwa dołączona do publikacji, która przyniesie pomoc w każdym strapieniu, nie tak jak my chcemy, ale według woli Boga.
Nie będę opisywać szczegółów treści i oceny swoich odczuć. Każdy, kto przeczyta tę książka i pozna osobę o. Dolindo będzie na swój sposób odczuwać to co jest w niej zawarte. Powiem tylko tyle, warto przeczytać i mieć tę perłę w swoich zasobach domowych.