Dekalog Księdza Jana Kaczkowskiego

Wydawnictwo: WAM
religia
Charlotte_allen

Dekalog, słowo po słowie z Księdzem Janem Kaczkowskim Słuchaliśmy Go, bo na co dzień żył tym, co głosił. Docenialiśmy Go, bo poważnie traktował ludzkie problemy. Podziwialiśmy Go, bo do ostatnich chwil cierpliwie odpowiadał na nasze pytania i wątpliwości. Wśród wywiadów udzielonych przez ks. Jana Kaczkowskiego znalazł się również ten, który właśnie oddajemy do rąk czytelników. To rozmowa o...

Dekalog, słowo po słowie z Księdzem Janem Kaczkowskim

Wśród wywiadów udzielonych przez ks. Jana Kaczkowskiego znalazł się również ten, który właśnie oddajemy do rąk czytelników. To rozmowa o sprawach fundamentalnych - Dekalogu i codziennych trudnościach życia zgodnie z przykazaniami.

Ksiądz Jan Kaczkowski nie pouczał, raczej dzielił się swoim doświadczeniem. Był wiarygodnym świadkiem i dlatego jego słowa są tak cenne.

Do wywiadu dołączamy płytę z kilkoma wyjątkowymi nagraniami, wśród których znajduje się także Ostatnia droga krzyżowa ks. Jana Kaczkowskiego nagrana dwa miesiące przed jego śmiercią.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

dobrerecenzje | 2017-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Książeczka, po którą Państwo sięgniecie i przeczytacie, jest jedną z ostatnich rozmów, które ks. Jan Kaczkowski przeprowadził tuż przed swoją śmiercią.
Rozmowa z panią Kasią jest próbą konfrontacji z Dekalogiem.
Te przykazania nie dają jasnej odpowiedzi, że ”rób tak, a tak, a pójdziesz do nieba”.
Ks. Jan odpowiada na nie w sposób prosty, czasem zabawny, niekiedy zaczepliwy, wplatając w nie wątki osobiste i własne historie, np. pani Kasia pyta ”Jak świętuje ksiądz własne życie?” ks. Jan odpowiada ” Świętowanie bywa czasem bardzo trudne, zwłaszcza dla ludzi, którzy pracują w jakimś korporacyjnym szale. Dlatego warto się „odpiąć”, czyli schować gdzieś, gdzie nie odbieram telefonów i przypominam sobie co jest najważniejsze. Dalej mówiąc o szóstym przykazaniu ks. Jan odpowiada o parze staruszków, którzy przeżyli razem pół wieku.
Zapytani, jak tego dokonali, odpowiedzieli ”W naszych czasach kiedy coś się psuło to się naprawiało a dziś wyrzuca się do kosza”. Zamiast dbać o relacje, o...

Anita | 2017-04-18

Kolejna, niestety już ostatnia, książka tego wielkiego, dla mnie świętego, człowieka. Jest jakby podsumowaniem wszystkich wcześniejszych pozycji, które zostały wydane. Jest ich kwintesencją, co nie oznacza, że nie warto przeczytać poprzednich. Warto! I szczere wszystkich do tego zachęcam. Książka porusza nasze sumienie, wchodzi w jego zakamarki, które czasem długi czas zalepiamy. Czasem niechętnie się ją czyta, bo ona uświadamia nam nasze błędy i słabości. Nie jest to lekka lektura, którą się przeczyta i zapomni za tydzień. Niemniej jednak osoba Ks.Jana, tego niezwykłego, ale bardzo bliskiego ludziom człowieka nie pozwala skończyć lekturę. Jego słowa trafiają, ale pozostawia nam duże pole do interpretacji, dyskusji, po to byśmy jego słowa potrafili przełożyć na swoje życie. Polecam wszystkim, nie tylko katolikom :)

KobietaZawiedziona | 2017-04-08
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

N°07 /2017

Jestem fanką księdza Kaczkowskiego, ale „Dekalog” to kolejna pozycja, która wnosi już niewiele nowego do tego co zostało napisane w poprzednich publikacjach.
Mnie to jednak, nie zniechęca, bo kupując książkę wspieram równocześnie Puckie hospicjum, no i utrwalam nabytą wcześniej wiedzę o tym jak interpretować i wdrażać w życie fundamentalne aspekty wiary.

Tym razem spodobał mi się cytat o uwielbianiu: „Uwielbiać można tylko Pana Boga. Bardzo ważne jest abyśmy także na poziomie językowym strzegli się przed ubóstwianiem ludzi i rzeczy. Ktoś z umierających powiedział mi bardzo mądre słowa, kiedy go zapytałem: Co mam powiedzieć Twoim najbliższym, kiedy będziesz odchodził? Odpowiedział: „Powiedz im, że mają uwielbiać Boga, a używać rzeczy. ”

Monika | 2017-03-19
Przeczytana: 19 marca 2017

Słuchaliśmy Go, bo na co dzień żył tym, co głosił. Docenialiśmy Go, bo poważnie traktował ludzkie problemy. Podziwialiśmy Go, bo do ostatnich chwil cierpliwie odpowiadał na nasze pytania i wątpliwości...
Ks. Jan Kaczkowski nie pouczał, raczej dzielił się swoim doświadczeniem. Był wiarygodnym świadkiem i dlatego Jego słowa są tak cenne.

magda | 2017-03-01

To wszystko już było powiedziane, myślę, że powinno się dać spokój nieboszczykowi, modlić się za niego i żyć dalej, a nie powielać jego wypowiedzi w nieskończoność. Bo i po co?

bartłomiej-hajduk | 2017-03-25

To nie moralizatorstwo, wymądrzanie się, dawanie rad. To delikatne i subtelne wskazówki, jak żyć, by życia nie przegrać a wygrać to, co w życiu najważniejsze.

Robert | 2017-05-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017