CZARNY HUMOR CZYLI O KOŚCIELE NA WESOŁO

Okładka książki CZARNY HUMOR CZYLI O KOŚCIELE NA WESOŁO Bogusław Kowalski, Piotr Pawlukiewicz
Okładka książki CZARNY HUMOR CZYLI O KOŚCIELE NA WESOŁO
Bogusław KowalskiPiotr Pawlukiewicz Wydawnictwo: RTCK religia
religia
RTCK
2016-04-01
2016-04-01

Okładka książki Przesuń granice Leszek Cichy, Marek Kamiński
Przesuń granice Leszek Cichy, Marek...
Okładka książki Uporządkuj swój umysł. Jak pozbyć się negatywnych myśli, odnaleźć spokój i szczęście Davenport Barrie, S. J. Scott
Uporządkuj swó... Davenport Barrie, S...
Okładka książki Dekalog. Prawdziwa droga w czasach zamętu Piotr Glas, Tomasz P. Terlikowski
Dekalog. Prawd... Piotr Glas, Tomasz ...

Świetnie się bawiłam przy tej książce

Świetnie się bawiłam przy tej książce

Umiejętność opowiedzenia dowcipu.... to wielka sztuka, a opowiadanie go o samym sobie i to w dodatku "na dwa głosy"-to prawdziwe mistrzostwo-dlatego tą książkę najlepiej słuchać w formie audiobooka.Prezentowane anegdoty są pełne humoru "nie oszczędzają" nikogo i niczego ale są zarazem pełne życzliwego dystansu dla "TYCH PEREŁEK" z życia codziennego duchownych jak i Koscioła.Jestem przekonany, że podczas czytania(słuchania) tej książki nawet największemu ponurakowi,usta drgną na COŚ co będzie przypominało uśmiech, a zwykły normalny czytelnik będzie się dobrze bawił,wybuchając co chwila śmiechem.

Jak to ze zbiorkami bywa - mają lepsze i słabsze momenty. Ciekawa jest forma rozmowy, która trochę aktywizuje czytanie, ale też naprowadza na poszczególne tematy. Najważniejsze jest jednak po prostu przesłanie, że księża to też zwykli ludzie, którzy miewają śmieszne życiowe wpadki czy momenty dobrego humoru pozwalającego nieraz rozładować napięcie lub smutek.

Śmiałam się w głos czytając te książkę.

Śmiałam się w głos czytając te książkę.

Zdecydowaną większość książek wypożyczam z biblioteki, ale bardzo się cieszę, że tą mam w domu :) super książka, uśmiałem się, przeczytana jednego dnia

Bardzo przyjemna w odbiorze. Potrafi poprawić humor. Szybko się czyta. Książka podzielona jest na 7 rozdziałów tematycznych i zawiera angedoty z kapłańskiego życia księży :). Dobra na odstresowanie.

Zbiór anegdot z życia parafian, trochę mniej księży, dowcipy stare i nowe. Trochę przeszkadzały mi stereotypy. Ale jak na chwilę z humorem może być. Najbardziej podobał mi się przekaz o potrzebie zdrowego humoru, niekrzywdzącego innych oraz o wystrzeganiu się manii wielkości.

[...]
Proszę zaufać takiemu jednemu Gościu, któremu na imię Jezus. On przedstawi bardzo dziwaczny program dla każdego z nas… cudaczny, wręcz szokujący, ale jak się z tym programem pójdzie, to człowieka spotka szczęście bez końca.
[...]
Wiecie co to znaczy być w niezręcznej sytuacji? To kiedy stoisz w kolejce do nieba za Matką Teresą i słyszysz jak anioł do niej mówi: Mogłaś się bardziej postarać!
ks. Piotr Pawlukiewicz.

𝗪 𝗣𝗢𝗭𝗬𝗧𝗬𝗪𝗡𝗬 𝗜 𝗛𝗨𝗠𝗢𝗥𝗦𝗬𝗦𝗧𝗬𝗖𝗭𝗡𝗬 𝗦𝗣𝗢𝗦𝗢́𝗕𝗜 Ł𝗔𝗠𝗜Ą𝗖𝗔 𝗦𝗧𝗘𝗥𝗘𝗢𝗧𝗬𝗣𝗬 !
Niesamowity Duet ! Czytając, a jeszcze lepiej słuchając, trudno powstrzymać się od śmiechu.
𝗣𝗼𝗹𝗲𝗰𝗮𝗺 𝗱𝗼 𝗼𝗯𝗲𝗷𝗿𝘇𝗲𝗻𝗶𝗮, 𝗺𝗼ż𝗲 𝘄ł𝗮ś𝗻𝗶𝗲 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗱 𝗮𝗹𝗯𝗼 𝘄 𝘁𝗿𝗮𝗸𝗰𝗶𝗲 ś𝘄𝗶ą𝘁 :

💟🐤🕊🍀🐇🌷🐑🍀 🐣🌸🌈🥚🌞🍀💟

𝗣𝗥𝗭𝗬 𝗢𝗞𝗔𝗭𝗝𝗜 𝗪𝗦𝗭𝗬𝗦𝗧𝗞𝗜𝗠 𝗭𝗔𝗖𝗭𝗬𝗧𝗔𝗡𝗬𝗠
Ż𝘆𝗰𝘇ę 𝗪𝗮𝗺, 𝗞𝗼𝗰𝗵𝗮𝗻𝗶,
𝗔𝗯𝘆 𝘁𝗲 Ś𝘄𝗶ę𝘁𝗮 𝗪𝗶𝗲𝗹𝗸𝗮𝗻𝗼𝗰𝗻𝗲
𝗪𝗻𝗶𝗼𝘀ł𝘆 𝗱𝗼 𝗪𝗮𝘀𝘇𝘆𝗰𝗵 𝘀𝗲𝗿𝗰
𝗪𝗶𝗼𝘀𝗲𝗻𝗻ą 𝗿𝗮𝗱𝗼ść 𝗶 ś𝘄𝗶𝗲ż𝗼ść,
𝗣𝗼𝗴𝗼𝗱ę 𝗱𝘂𝗰𝗵𝗮, 𝘀𝗽𝗼𝗸𝗼́𝗷, 𝗰𝗶𝗲𝗽ł𝗼 𝗶 𝗻𝗮𝗱𝘇𝗶𝗲𝗷ę.
𝗡𝗶𝗲𝗰𝗵 𝘁𝗲𝗻 𝗰𝘇𝗮𝘀 𝗽𝗿𝘇𝘆𝗻𝗶𝗲𝘀𝗶𝗲 𝗪𝗮𝗺 𝗺𝗻𝗼́𝘀𝘁𝘄𝗼 𝗼𝗱𝗽𝗼𝗰𝘇𝘆𝗻𝗸𝘂
𝗠𝗼𝗸𝗿𝘆 𝗱𝘆𝗻𝗴𝘂𝘀 𝗻𝗶𝗲𝗰𝗵 𝗼𝗰𝘇𝘆ś𝗰𝗶 𝗪𝗮𝘀 𝗻𝗮 𝘄𝗶𝗼𝘀𝗻ę
𝗔 𝗻𝗮 𝘀𝘁𝗼𝗹𝗲 𝗻𝗶𝗲𝗰𝗵 𝗯ę𝗱ą 𝘀𝗮𝗺𝗲 𝗽𝘆𝘀𝘇𝗻𝗼ś𝗰𝗶.
𝗪𝗘𝗦𝗢Ł𝗘𝗚𝗢, 𝗥𝗢𝗗𝗭𝗜𝗡𝗡𝗘𝗚𝗢 Ś𝗪𝗜Ę𝗧𝗢𝗪𝗔𝗡𝗜𝗔
𝗜 Ł𝗔𝗦𝗞 𝗕𝗢Ż𝗬𝗖𝗛 𝗢𝗕𝗙𝗜𝗧𝗢Ś𝗖𝗜
A L L E L U J A ❣ ŻYCZY
꧁ᙏᗣᙃⱿꙆᗣ꧂

💟🐤🕊🍀🐇🌷🐑🍀 🐣🌸🌈🥚🌞🍀💟

[...]

Ta książka różni się od innych zbiorów dowcipów tym, że nie jest to suche zestawienie żartów, ale rozmowa dwóch przyjaciół, którzy podają też okoliczności, w jakich doszło do tych śmiesznych sytuacji, a bardzo często padają też konkretne nazwiska wraz z opisem charakteru tejże osoby. Naprawdę się uśmiałam! Polecam.

Duży dystans do siebie i innych duchownych, przełamuje seteotyp śmiertelnie poważnej instytucji Kościoła. Prezentowany humor, to dosłownie iskrzące się"drobiazgi" z życia codziennego. Anegdotki znakomicie pokazują prawdziwe oblicze ludzi. Najlepsze, że do tego odkrycia dochodzi zupełnie przypadkiem 😉

• Religia
  • Storytel