CZARNY HUMOR CZYLI O KOŚCIELE NA WESOŁO

Wydawnictwo: RTCK
religia
Ursa

Ks. Piotr Pawlukiewicz, legenda polskiego kaznodziejstwa i znany praski proboszcz,ks. Bogusław Kowalski w nagraniu DVD i CD pełnym anegdot, żartów i przezabawnych historii z życia kościoła, które dobitnie świadczą o tym, że poczucie humoru ma się zupełnie dobrze także wśród księży, za murami kościoła. Ksiądz Piotr i ksiądz Bogdan znają się blisko 30 lat. Przyjaźnią prawie tak samo długo....

Ksiądz Piotr i ksiądz Bogdan znają się blisko 30 lat. Przyjaźnią prawie tak samo długo. Obydwaj znani są z nieprzeciętnego poczucia humoru oraz umiejętności dostrzegania zabawnych sytuacji w codzienności (które nieraz sami inicjują).

Spotkanie dwóch takich osób, temat „humoru w kościele” i pełna sala widzów spowodują, że „Czarny humor, czyli o kościele na wesoło”, rozbawi Cię do łez. Przeżyj z nami ponad dwie godziny doskonałej rozrywki w doborowym towarzystwie.

Niech radość będzie z Tobą!
Występ w duecie poprzedza krótka konferencja ks. Piotra która wprowadza w temat poczucia humoru i dystansu do siebie. Całość dostępna w formie audio, część II, rozrywkowa – w formie DVD.

źródło opisu: Strona wydawnictwa

źródło okładki: Strona wydawnictwa

Przemysław Zyra | 2017-09-18
Na półkach: X2017, Przeczytane
Przeczytana: 18 września 2017

Nie koniecznie bardzo moralizatorsko, ale na pewno śmiesznie. Duet księży opowiadających o humorze, radości i śmiesznych stronach kapłaństwa dobrany jest wyśmienicie. Nic dziwnego - jak okazuje się - księża Piotr i Bogdan znają się i przyjaźnią jeszcze od czasów seminarium. Żadnych wielkich lekcji i złotych myśli nie wyniosłem, ale co się pośmiałem - to moje.

Iskra | 2017-10-28
Przeczytana: 28 października 2017

Warto posłuchać. Każdy kto ma w pracy kontakt z ludźmi, wie jak może być ciekawie i ile może spotkać niespodzianek. Panowie z humorem opowiadają różne anegdoty z życia swoich parafii, ale także uroczo przyznają się do swoich gaf. Obaj księża mają niesamowity dar gawędziarski i dystans do siebie (zwłaszcza to ostatnie to rzadko spotykana cecha). Słuchając ich opowieści można się nieźle uśmiać.
W swojej kategorii to jest znakomita pozycja.

Parafantasta | 2017-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2017

Bardzo dobry audiobook. Panowie luźno podchodzą do tematu (nie z kartki). Pierwsza część bardziej formalna o pojęciu humoru w aspekcie wiary, potem już lecą przykłady. Czasem jest naprawdę śmiesznie. Polecam do samochodu.

Mag | 2017-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2017

Świetna ksiązka na poprawę humoru :) O wierze z dystansem :)

georgia93 | 2018-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2018

Zestaw anegdotek. Wartość moralizatorska dla osób, które mają normalne podejście do duchownych, prawie zerowa. Nic odkrywczego, ale jak się ma chwilę, to można się oderawć. Ja słuchałam audiobooka. Ostatnie pół godziny sobie darowałam, bo już mnie męczyło. Część anegdot to typowe suchary, choć kilka naprawdę zabawnych.

katecz | 2017-09-08
Przeczytana: 08 września 2017

Warto posłuchać i się pośmiać ;-) Słucham to co jakiś czas.

Karo | 2017-12-16
Przeczytana: 14 grudnia 2017

Dobrze jest zobaczyć inną twarz Kościoła. Czytanie książki grozi niepohamowanym wybuchem śmiechu. Polecam na poprawę humoru i na poprawę swojego patrzenia na życie.

DRise | 2018-04-18
pawlo33 | 2018-04-16