Nadzieja nie umiera nigdy

Okładka książki Nadzieja nie umiera nigdy Piotr Pawlukiewicz
Okładka książki Nadzieja nie umiera nigdy
Piotr Pawlukiewicz Wydawnictwo: Znak religia
religia
Znak
2023-11-08
2023-11-08

Niektórzy gdy nie mają za wiele do powiedzenia w jakimś temacie celowo brną w niejasności aby wywołać poczucie głębi. Niekiedy widać to przy okazji lektury. Ale nigdy nie zobaczyłem podobnej rzeczy u x. Piotra Pawlukiewicza. Niezwykły to kapłan, szczery w wierze, ufny w nadziei, i prosty w miłości. Co w sercu to zaraz na jego języku. Nie ma w tej książce wielkiej i wzniosłej teologii. Nie musi być. Teologia czyni Boga niedostępny, praktyka miłości unaocznia Go w codzienności. Książka jest przedrukiem ośmiu homilii x Piotra wygłoszonych w różnych okresach. Wspólnym mianownikiem miała być nadzieja, ale niekoniecznie tak się udało. To nic. Tytuł nie ma większego znaczenia.

Pamiętaj też czytelniku, że jeśli Bóg nie sprawia dla Ciebie cudu, o który tak żarliwie się modlisz, zmaczy, że chce byś sam stał się cudem.

W świecie, gdy okazuje się, że nie ma nadziei, aby było lepiej ks. Piotr daje świadectwo nadziei, która nie umiera, a dodaje sił. W sposób prosty, zrozumiały, dający do myślenia ukazuje Jezusa jako tego, który przywracał i nadal przywraca nadzieję na przyszłość i codzienność.
Jak dla mnie lektura obowiązkowa.

Jak dla mnie lektura obowiązkowa.

Całość na feminadomi.pl
(...)
Za co dokładnie lubię kazania ks. Piotra? Za to, że mówi proste teksty, które są jak uderzenie obuchem w głowę. Pisał i mówił o oczywistościach, które nam umykają. Po co się spowiadamy? Odpowiedz księdza - a po co pierzemy skarpetki? Niedorzeczne porównanie? Dla mnie genialne w swojej prostocie.

Nie oceniajcie zanim nie sięgniecie, możecie się mile zaskoczyć i być może również do Was przemówi i skłoni do refleksji ks. Piotr Pawlukiewicz.

Całość na feminadomi.pl
(...)

Nie oceniajcie zanim nie sięgniecie, możecie się...

„Nadzieja nigdy nie umiera” Ks. Piotr Pawlukiewicz.

Błękitna książka skrywa w sobie zebrane kazania księdza Piotra. Przywołane w oparciu o dzienne czytania nawiązują do tematu szeroko pojętej nadzieji.

Codzienne życie bywa trudne, wiele w naszym świecie się zmienia. Otaczają nas sprzeczne informacje, ból i smutek tak często goszczą w naszych sercach.

Jak pozostać uczniem Chrystusa ?
Jak odczytywać zapisane święte słowo ?
Gdzie szukać nadzieji ?

Kolejna pozycja wybitnego duchownego. Jego otwartość i naturalność przyciągają. Jego przejrzystość myśli sprawiają, że tak wiele staje się jasne. Jego lata doświadczeń pokazują ogrom tego co przed nami.

Waka dobra i zła trwa. Odbywa się każdego dnia w naszych sercach. Zetknięcie z treścią książki pozwala dostrzec co jest na prawdę ważne i na czy mamy budować swoje życie.

Dostajemy życiowe historie i porady na wiele trudnych zagadnień. Ksiądz Piotr swoimi rozważaniami dotyka niełatwych tematów ale tym samym dostrzegamy, że z każdej sytuacji jest wyjście. Nie zawsze łatwe i proste, nie zawsze takie jak chcemy MY.

Oddanie i zawierzenie. Tylko tyle i aż tyle.
Nadzieja na miłość i zdrowie. Nadzieja na nasze zbawienie. Niech nigdy nam tego nie zabraknie 🩵

Pozycje Księdza Pawlukiewicza to coś dla każdego. Bez względu na stopień zaawansowania wiary czy poglądy polityczne… one po prostu: Szerzą dobro 💝💝

„Nadzieja nigdy nie umiera” Ks. Piotr Pawlukiewicz.

Jak pozostać...

Nadzieja.
Ta, która nie umiera.
Ta, która przybliża do wiary.
Ta, która jest darem.
Ta, która daje życie.

Gdzie szukać Iskry, która zapala światło?
Jak odnaleźć Iskrę, która daje nadzieję?

Ileż w tej książce jest mądrości.
Ile prostoty, pięknych myśli, odpowiedzi.

Niezaprzeczalnie są na świecie ludzie, którzy są dla nas darem i światełkiem w tunelu.
Czy umiemy dostrzec takich ludzi wokół nas?

Niepublikowane teksty księdza Piotra Pawlukiewicza o odnalezieniu nadziei, poszukiwaniu sensu i otwartości.
Inspirują do podejmowania codziennego wyzwania. Bo "Jesteś ważny. Jest dla Ciebie nadzieja i droga".

Ta książka to podróż wgłąb siebie. Ona nie umoralnia, nie daje lekcji, nie każe czegoś robić.
Ona pokazuje nam konsekwencje naszych decyzji.
Pokazuje jak wyjść poza schematy swojej codzienności, zaryzykować i wyruszyć w drogę.

Może czasem warto się zatrzymać. Stanąć w prawdzie przed sobą i zapytać dokąd zmierzam?
Może teraz jest ten czas?
Święta Bożego Narodzenia to dobry czas na to, aby przestać pędzić. Aby zobaczyć, co w życiu mi się udało osiągnąć, a co straciłem. Może warto coś naprawić, skręcić w inną stronę. Zawsze jest nadzieja. Nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że już wszystko stracone. Że już nic nie da się zrobić. Ale to jest tylko nasze ludzkie postrzeganie rzeczywistości. Nie widzimy łaski, która wypływa z tego doświadczenia.

Nadzieja.
Ta, która nie umiera.
Ta, która przybliża do wiary.
Ta, która jest darem.
Ta, która daje życie.

Gdzie szukać Iskry, która zapala światło?
Jak odnaleźć Iskrę, która daje nadzieję?

Ileż w tej książce jest mądrości.
Ile prostoty, pięknych myśli, odpowiedzi.

Czy umiemy...

„Nadzieja nie umiera nigdy“, to kolejna książka ks. Piotra Pawlukiewicza, którą miałam ogromną przyjemnośćprzeczytać. Ksiądz Palukiweicz był osobą bardzo ciepłą i z bardzo ważnymi życiowymi wartościami. Tym razie zagłębiamy się w obecną w naszym życiu nadzieję. Jendi mówią, że nadzieja matką głupich, ale przecież każda matka swoje dzieci kocha. Ja jestem zwolennikiem teorii, że nadzieja umiera ostatnia, zostaje w nas na zawsze i sami nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo jest ona obecna w naszym życiu każdego dnia.

Ksiądz Piotr w tak piękny, a zarazem prosty sposób potrafi mówić o życiu, że z pryjemnością słucha go dosłownie każdy. Dla mnie to osoba, która wzorując się na życiowych przykładach przytacza mądrości, które każdemu z nas, choć na chwilę pozowolą zastanowić się nad życiem, postępowaniem, a także nad drugą osobą.

Bardzo mnie cieszy, że słowa księdza Piotra pawlukiewicza są wciąż obecne dzięki książkom wydawanym przez wydawnictwo znak. Dodatkowo bardzo pięknie wydawanym, gdyż nie sposób nie zwrócić uwagi na wspaniałą formę wydania!

Bardzo serdecznie polecam lekturę tych wyjątkwych słów, szczególnie teraz w tym wyjątkowym przedświątecznym czasie!

Mam wiele szacunku i sympatii dla ks. Piotra. Niegdyś lubiłam słuchać nagrań z jego rekolekcji, podczas których bardzo prostym językiem opowiadał o życiu codziennym i o Bożym miłosierdziu.

I mimo, że nie ma go już z nami, to jestem pewna, że jego słowa zostały w wielu sercach.

Tytuł tej książki zakończony powinien być wykrzyknikiem.
Tak - NADZIEJA NIGDY NIE UMIERA!
A z Bogiem WSZYSTKO jest możliwe.

Niepublikowane wcześniej teksty ks. Piotra dają nadzieję i pomagają w poszukiwaniach sensu.
Polecam nie tylko na Adwent.

Tytuł tej książki zakończony powinien być wykrzyknikiem.
Tak - NADZIEJA NIGDY NIE UMIERA!
A z...

Książki Pawlukiewicza dodają nadziei, pocieszają, a także otwierają oczy i serce na Jezusa i drugiego człowieka. Ponadto to, w jak piękny sposób są wydawane jego książki sprawia, że nie sposób się oderwać i w dużej mierze ułatwiają odbiór wartościowych myśli księdza

,,Nadzieja nigdy nie umiera"
ks. Piotr Pawlukiewicz

Często pośród różnorakich trosk i problemów zapominamy, że Nadzieja jest niejako w nie wpisana. Myślę, że większość z nas, gdy dostrzega na horyzoncie trudności to jednocześnie pojawia się w sercu mała iskierka o imieniu Nadzieja.
Nadzieja na powrót do zdrowia, na uzdrowienie relacji, na nowy początek...
I tylko od nas zależy czy będzie się tlić czy pozwolimy jej zgasnąć.

,,Nie ma takich okoliczności, w których mielibyśmy prawo ją stracić. W każdej sytuacji, w każdym kryzysie jest nadzieja".

Chyba każdy wie o trzech cnotach boskich jakimi są wiara, Nadzieja, miłość.
Myślę, że Nadzieja w mniejszym lub większym stopniu towarzyszy człowiekowi na każdym etapie życia. Trudno ją dokładnie określić.
Dlaczego więc warto pochylić się nad książką ,,Nadzieja nigdy nie umiera" właśnie teraz?

Powodów jest wiele, oczywistym jest niezwykła autentyczność kazań ks. Piotra Pawlukiewicza, w którym każde słowo wydaje się być w odpowiednim miejscu i czasie. Kolejnym jest nawiązanie do sytuacji z życia, które mogą spotkać każdego i w których bez Nadziei nie da się żyć.

,,Drodzy bracia i siostry, kiedy Jezus wyszedł z grobu, na świecie pozornie nie zmieniło się nic. A jednak zmieniło się wszystko. Iskra z grobu Jezusa zapaliła na ziemi płomień życia wiecznego. Ta iskra daje nam nadzieję. Nadzieję na życie, nadzieję na to, że nigdy nie zostaniemy sami, nadzieję na to, że zostaniemy wysłuchani".

Mogłabym wymieniać szczegółowo streszczenie treści książki. Zachęcam jednak do lektury tej książki właśnie podczas nadchodzący Adwent (I nie tylko).
Każdy znajdzie coś innego, co trafi akurat to jego serca i pozostanie z nim na długo.
Mówienie do serc ludzi to coraz rzadsza umiejętność - ks. Piotr Pawlukiewicz posiadał te cenną umiejętność.

,,Nadzieja nigdy nie umiera"
ks. Piotr Pawlukiewicz

Nadzieja na powrót do zdrowia, na uzdrowienie relacji, na nowy początek...
I tylko od nas...

• Wydawnictwo Znak
  • Otrzymałam w prezencie, posiadam w domowej biblioteczce
  • PRZECZYTANE ROK 2024
  • Kupić

Dodaj cytat z książki Nadzieja nie umiera nigdy