Czarny humor czyli o kościele na wesoło

Okładka książki Czarny humor czyli o kościele na wesoło
Bogusław KowalskiPiotr Pawlukiewicz Wydawnictwo: RTCK religia
religia
RTCK
2017-12-04
2016-04-01
literatura polska kościół Bóg

Polecam. Książka ukazuje inne oblicze Kościoła I pokazuje, że księża to też ludzie i to w dodatku z dystansem do siebie. Idealna na poprawę humoru. Ja płakałam że śmiechu!

Bardzo fajnie się tej książki nie tylko czyta, ale i również słucha.

Bardzo fajnie się tej książki nie tylko czyta, ale i również słucha.

O kościele na wesoło - dowcipy i anegdoty opowiadane z podziałem na głosy, bo książka jest zapisem spotkania. Jedne śmieszniejsze inne zaprawione nutą goryczy, kilka słabych. Warto poczytać i sięgnąć po płyty. Niestety, więcej nie będzie, bo ksiądz Piotr już nie żyje...

Po "Czarnobylskiej modlitwie" wręcz rzuciłam się na książki o zupełnie innej tematyce i charakterze. Choć w tytule ten sam kolor, to na początek zmiany tematu dowcipy sytuacyjne od księży Piotra i Bogusława oderwały mnie od czarnych myśli.

Fajniej byłoby posłuchać autorów niż czytać ale nawet w formie pisanej książka daje dużo radości :D Ksiądz Pawlukiewicz juz niestety nie żyje ale kto zna i słucha jego kazan na YouTube (na szczescie wiele ich tam można znaleźć) zna masę tych dowcipów umieszczonych w książce. Niemniej pozycja jest świetna, pokazuje radosną twarz Kościoła. Równie ważną jak ta świętobliwa. Bardzo polecam!

Lepiej się ich słucha niż czyta ;) Ale i na papierze jest zabawnie. Super, że opowiadają o religii i Bogu w taki sposób :)

Bardzo pozytywne zaskoczenia oraz bardzo pozytywna pozycja. Ludzka twarz Kościoła i wiernych, którzy go tworzą. Lekko, przyjemnie, na poprawę humoru :)

Książkę czyta się jednym tchem, jedną nocą. Gwarantowany ubaw po pachy.

Książkę czyta się jednym tchem, jedną nocą. Gwarantowany ubaw po pachy.

Pozycja ciekawa, pokazująca, że księża mogą mieć dystans do siebie :)
Polecam dla poprawy humoru zarówno tym bliżej Kościoła jak i tym w oddali

Pozycja ciekawa, pokazująca, że księża mogą mieć dystans do siebie :)
Polecam dla poprawy humoru zarówno tym bliżej Kościoła jak i tym w oddali

Fajnie, prosto z dużym humorem i dystansem do siebie i swojej roli księża o księżach. Może ktoś dostrzeże w nich ludzi takich jak my sami ...