Włam się do mózgu

Wydawnictwo: Altenberg
Małgorzata

Co jeśli większość metod, których w młodości i dorosłym życiu używamy do uczenia się wiedzy i umiejętności jest kompletnie bezużyteczna? Dlaczego pamiętamy tak mało informacji ze szkoły? Czas to zmienić! Radek Kotarski wziął pod lupę setki naukowych artykułów i książek, a następnie przeprowadził na sobie serię eksperymentów, aby sprawdzić przeróżne metody uczenia się. Wszystko po to, aby...

Radek Kotarski wziął pod lupę setki naukowych artykułów i książek, a następnie przeprowadził na sobie serię eksperymentów, aby sprawdzić przeróżne metody uczenia się. Wszystko po to, aby wytypować skuteczne techniki, za pomocą których można w nowoczesny i przyjemny sposób zdobywać wiedzę. To one będą prawdziwymi wytrychami, którymi włamiemy się do naszych mózgów! W końcu przez całe życie mieliśmy i mamy jeszcze sporo do zapamiętania.

źródło opisu: www.altenberg.pl

źródło okładki: www.altenberg.pl

Piotr | 2018-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2018

Przypadkowo trafiłem na recenzje tej książki, zaciekawiony wpisałem jej tytuł w wyszukiwarce i trafiłem na stronę, na której mogłem zamówić to dzieło. Autora znałem z reklam jednego z banków. Na początku obejrzałem stronę,
następnie obejrzałem filmiki autora, który opowiada. O czym lub o kim? Jak myślicie? Głównie o sobie przez pryzmat doświadczeń z nauką. Zasadniczo mi to nie przeszkadzało, ale zastanowiło mnie, że książkę mogę zamówić wyłącznie przez wydawnictwo, cena nie ulegnie zmianie, a wysyłka wyłącznie kurierska. Sumując wysupłałem blisko sześćdziesiąt złotych, myśląc jeszcze o biednym dzieciaku, który dzięki mnie zje ciepły posiłek. Dzięki temu poczułem się ciut lepiej na tym parszywym świecie.

Zapewniono mnie, że książka jest pięknie wydana, autor czuwał nad całością itd. Po prostu cud - miód -hit nad hitami. A jak jest?

Od lat współpracuję z wydawcami i mam jakieś pojęcie o procesie wydawniczym i druku. Czytałem książki o wiele ciekawsze, podobnie wydane, za połowę...

Radosław_Kotarski | 2017-09-29

Szanowna Pani Millie,

pozwalam sobie odpowiedzieć na Pani komentarz, ponieważ zabolały mnie, jako autora, użyte przez Panią sformułowania. Oczywiście ma Pani pełne prawo do tego, aby zmieszać mnie z błotem i uważać moją książkę za niegodną jakichkolwiek pieniędzy (chociaż wcale jej Pani nie kupiła). Problem leży jedynie w tym, że wprowadza Pani innych błąd. Certyfikat językowy, który pokazałem we wspomnianym nagraniu oraz w książce - wbrew temu co Pani pisze - zawiera moje imię i nazwisko i naturalnie został wystawiony na mnie, a nie na kogoś innego - jak to Pani sugeruje. Proszę zresztą zadzwonić lub napisać do Folkuniversitetet z prośbą o jego potwierdzenie, nie będzie Pani miała żadnego z tym problemu. Byłbym zatem wdzięczny za przyznanie się do błędu i korektę Pani wpisu, tak jak robią to ludzie przyzwoici.

Wspomina Pani o tym, że nie podzieliłem się metodami i sposobami, w jaki nauczyłem się tego języka. Ma Pani całkowitą rację. W czasie krótkiego nagrania wideo trudno...

Alicja | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

"Uczenie się jest po prostu naturalną konsekwencją życia - jednego nie ma bez drugiego" (str 28)
Młody , kreatywny człowiek podjął się trudnego zadania, przybliżenia nam sposobów efektywnego uczenia się. Nie zrobił tego po łebkach, lecz dogłębnie studiował literaturę dostępną w tym temacie (o czym świadczy 17 stronicowa bibliografia), konsultował się z ekspertami i stworzył coś przydatnego dla ludzi, którzy chcą wzbogać swoją wiedzę, własną ciężką pracą, a nie przeświadczeniem , iż po lekturze książki stanie się geniuszem. Sam testował na sobie opisywane metody, nie ustrzegając się błędów (nauka losowo wybranego języka w pół roku, czy uzyskanie certyfikatu sędziego piwnego). Zresztą Autor znany jest z programu "Polimaty", gdzie wykazuje się się wiedzą z różnych dziedzin życia. Nie zapominajmy też o szlachetnym celu, każda sprzedana książka = posiłek dla dziecka w ramach programu "Pajacyk".
Jako pedagog z wieloletnim stażem chciałabym sprostować jedną rzecz.Obecny program nauczania...

Rekina | 2017-10-08

Dlaczego ta książka została uznana za arcydzieło (10 gwiazdek) przez tyle osób, które mają na swoim koncie jedną książkę?
użytkownik zuzis - 1 książka na koncie, 10 gwiazdek wystawione 2017-09-30 04:16:15
użytkownik Margho - 1 książka na koncie, 10 gwiazdek wystawione 2017-09-30 04:09:21
użytkownik maria - 1 książka na koncie, 10 gwiazdek wystawione 2017-09-30 04:02:46
użytkownik Paweu - 1 książka na koncie, 10 gwiazdek wystawione 2017-09-30 08:31:48
użytkownik Krzysztof Kacianowski, 10 gwiazdek wystawione 2017-09-30 09:43:14
użytkownik pggp - też oczywiście jedna książka na koncie i zachwyty nad książką youtubera, o dziwo nie napisane 30 września
użytkownik Gilarrr38 (9 książek w biblioteczce) oceny zaczął wystawiać 29 września i swoją aktywność rozpoczął od wystawienia samych 10 wszystkim książkom z wydawnictwa Altenberg.
W kilka dni ta pani (pan chyba by się nie zachwycał książką "Tajniki paznokci") przeczytała 4 dzieła youtuberów (2 podręczniki gramatyki angielskiej, książkę...

Dawid Gawałkiewicz | 2018-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2018

Chyba troszkę za dużo sobie obiecywałem po tej książce, ale i tak było spoko. Duża dawka wiedzy, mimo pewnego ślizgania się po temacie i wypełniania sporej części książki podbudową naukową do swoich metod zapamiętywania. Mimo to już przy najbliższej sesji zamierzam je zastosować :)

Dunya | 2017-10-20
Przeczytana: 20 października 2017

Jejuuu, jaka ta książka super!
To chyba pierwszy raz, gdy książka-poradnik wciągnęła mnie bez reszty i rzeczywiście czegoś nauczyła. Ze wstydem przyznam, że wcześniej nigdy o Radku Kotarskim nie słyszałam, lecz tym większa była moja radość gdy odkryłam, za pomocą tej pozycji, jak sympatyczny i inteligentny jest to człowiek!
"Włam się do mózgu" to niesamowicie przemyślana skarbnica intrygujących faktów oraz rad podanych w przesympatycznej i prostej formie, a także naprawdę świetnym wydaniu - trzeba wspomnieć, że rodzaj oraz układ zdjęć, rozmieszczenie tekstu, ogólnie całe użycie kolorów bardzo pozytywnie wpłynęło na lekturę tej książki.
Jak jeszcze do tego dodam świadomość, że za zakup każdego egzemplarza zostaje nakarmione jedno głodne dziecko to chyba nie muszę mówić, że jestem usatysfakcjonowana:)))

Polecam bardzo bardzo!!

Bartosz P | 2017-10-13
Przeczytana: 13 października 2017

Ciekawie napisana, z przykładami, poparta badaniami. większość metod była przeze mnie intuicyjnie stosowana w pojedynczych przypadkach. Teraz pora na świadomy powrót do tych metod oraz dołożenie kilka innych. Pierwszy cel: nauka arabskiego.

witcherrie | 2017-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2017

Kolejna książka Radka Kotarskiego, a ja znowu nie mogłam się bez niej obyć. A informacja o tym, że poznam sposoby efektywniejszej nauki – po prostu musiałam kupić. Jestem zadowolona i na pewno warto było tę książkę przeczytać, choć jest cicha nutka rozczarowania. Okazało się, że niektóre sposoby stosuję już z powodzeniem od lat. Nie wiedziałam natomiast, że sporo ludzi po prostu czyta to, czego ma się nauczyć i na tym kończy. Dzięki ,,Włam się do mózgu’’ czuję się świadoma mojej nauki, ale nie przyniosła ona tak rewolucyjnej zmiany, na jaką liczyłam.
Polecam

KiTiMiczurin | 2017-10-09
Przeczytana: 06 października 2017

Po przeczytaniu książki z ciekawości zajrzałem do neta, sprawdzić jaki książka ma odbiór i ... łapię się głowę... co tu się odjaniepawla?... Aż poświęcę swój cenny czas. Od razu uprzedzam, bo dla niektórych ma to znaczenie jak widzę, przeczytałem więcej książek niż 8 (tyle chyba widnieje na moim profilu). Po drugie - nie, Radek niestety nie zapłacił mi nic za napisanie recenzji. (aczkolwiek Drogi Radku nic straconego, chętnie gratisowy egzemplarz przytulę, dla chrześnicy :) tym bardziej, że paru rodzicom go poleciłem). Ok - to teraz nie wiem czy się znam, ale się wypowiem - jako terapeuta pedagogiczny, głęboko polecam książkę. Dlaczego? W przeciwieństwie do masy pseudokołczów, srołczów, motywatorów, guru rozboju osobistego, Radek w sposób przystępny i ciekawy przedstawia dorobek naukowy jeśli chodzi o uczenie się. Autor nigdzie nie pisze, że stosując magiczne triki nauczysz się języka w pół roku (patrz:"Psychologowie i korepetytorzy go nienawidzą! Odkrył genialny sposób nauki,...

Millie | 2017-09-29
Przeczytana: 28 września 2017

Jak dla mnie porażka. Zaczynajac od samej promocji książki, w filmiku na yt Radek chwali się, ze dzięki jego metodom nauczył się języka szwedzkiego w rok. Śmierdzi na kilomet, każdy może wyrecytować kilka słówek w obcym języku dodatkowo na ekranie pojawia się certyfikat niby to potwierdzający jego umiejetność języka szwedzkiego oczywiście na tym certyfikacie nie znajdziemy chociażby nazwiska pana Radka i w sumę każdy może przyznać, ze załatwienie takiego certyfikatu to nie jest żaden wysiłek, wystarczyło od kogoś pożyczyć, kupić czy znaleźć w Google. Co mnie zdziwiło jak dużo osób w to uwierzyło, kolejna rzeczą, która mnie w tym utwierdziła to bardzo lakoniczne odpowiedzi pana Radka na pytanie jak mu się to udało, ile dziennie godzin na to poświecił, z czego korzystał przy nauce, jedna z odpowiedział było, ze korzystał 'z powszechnych dostępnych metod' no proszę... jeżeli ktoś uczy się rok jakiegoś języka to wydaje mi się ze człowiek sięga po książki w tym języku, muzykę, zapoznaje...