Okładka książki Innowatorzy. O tym, jak grupa hakerów, geniuszy i geeków wywołała cyfrową rewolucję Walter Isaacson
Walter Isaacson Wydawnictwo: Insignis reportaż
reportaż
The Innovators: How a Group of Hackers, Geniuses and Geeks Created the Digital Revolution
Insignis
2023-11-08
2016-11-09
2014-10-07
innowatorzy przedsiębiorcy rewolucja cyfrowa internet

Okładka książki Kreatywność S.A. Droga do prawdziwej inspiracji Ed Catmull, Amy Wallace
Kreatywność S.... Ed Catmull, Amy Wal...
Okładka książki Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu Leif Babin, Jocko Willink
Ekstremalne pr... Leif Babin, Jocko W...
Okładka książki Zero to one. Notatki o start-upach, czyli jak budować przyszłość Blake Masters, Peter Thiel
Zero to one. N... Blake Masters, Pete...

Vannevar Bush, Alan Turing, John von Neuman, J.R.C. Licklider, Doug Engelbart, Robert Noyce, Bill Gates, Steve Wozniak, Steve Jobs, Tim Berners-Lee Larry Page.
Pierwsze kalkulatory, tranzystory, myszki, klawiatury i komputery, gry i systemy operacyjne.
Języki oprogramowania. Zalążki sieci, grup dyskusyjnych i for internetowych.
Różnice biznesowe firm Apple (zintegrowane oprogramowanie ze sprzętem),Microsoft (możliwość zakupu osobno sprzętu i oprogramowania),Bell Labs – twórów systemu UNIX (z możliwością współtworzenia oprogramowania przez odbiorców).
Różne osobowości, droga jedna: ciężka praca, przedsiębiorczość, kreatywność, współpraca i odwaga w podejmowaniu decyzji. A także podkradanie sobie pomysłów i rywalizacja.
Książka, z której dowiecie się jak zaczynali najwięksi innowatorzy XX wieku. Będzie między innymi o tym, że grzebali po śmietnikach w poszukiwaniu wydruków kodów oprogramowania, by go później rozgryźć. Że łamali hasła i systemy. Że potrafili trzy doby z rzędu pracować w pocie czoła żywiąc się tylko ciasteczkami, by czwartą przespać całą i ponowić proces po raz wtóry, tylko po to, by ukończyć coś, co rodziło się w ich głowach. Że konstruowali tak swoje konsorcja, by miały jak najwięcej korytarzy, które umożliwiały przypadkowe spotkania, pomagające w burzy mózgów i rozwojowi kreatywnej współpracy. Że pozwalali w pracy na korzystanie z jacuzzi. Że bywali nerdami i geekami, ale raczej nie kończyli studiów wyższych. Że byli zafiksowani na tym, nad czym pracowali i często dawało to zaskakujące efekty.
Kolejny dowód na to, że jeśli się chce to można. Niezależnie od okoliczności. Inspirująca lektura, jak zawsze w przypadku książek Waltera Isascsona.

Języki oprogramowania. Zalążki sieci, grup dyskusyjnych i for internetowych.
Różnice biznesowe firm Apple (zintegrowane...

Historia rewolucji cyfrowej od Ady Lovelace do wynalezienia internetu jest zbiorową biografią, w której autor mocno podkreśla, że innowacyjność jest czynnikiem zbiorowym, owocem współpracy, a nie samotnych geniuszy. Na pewno z uwagi na dużą ilość technicznych szczegółów jest to książka, która bardziej może zainteresować osoby z "branży", ale to nie jest tak, że autor przesadza z tymi informacjami, bo szeroko opisuje też ludzi, ich życiorysy i osobowości. Czytając to można sobie jednak pomyśleć, że miłe złego początki, bo oczywiście idee były szczytne, a wyszło jak zawsze. Dziś na własne życzenie wyhodowaliśmy sobie potwora, biorąc pod uwagę skalę inwigilacji jakiej jesteśmy poddawani (i fortuny jakie dzięki temu wyrosły),uzależnienie od technologii oraz wpływ social mediów. I tego autor, zafascynowany innowatorami nie widzi... Ciekawa jestem, co napisze w swojej biografii Elona Muska.

Innowacje przytoczone w książce są opisane dobrze, ale trochę brakuje w tych historiach polotu. Moim zdaniem mogłyby być krótsze i przedstawione bardziej przebojowo.

📚 Odkryj fascynującą historię Innowatorów, którzy wywołali cyfrową rewolucję! 💻🚀 Kiedy słyszysz nazwiska Steve'a Jobsa czy Billa Gatesa, wiesz, że to oni stworzyli naszą cyfrową rzeczywistość. Czy znasz historię ludzi, którzy stali u początków tej rewolucji? Odkryj ich niezwykłą drogę do sukcesu w książce "Innowatorzy" autorstwa Waltera Isaacsona!

🧠 Ta porywająca opowieść to prawdziwa lekcja o tym, jak dochodzi do innowacji i jak współpraca wyzwala kreatywność, prowadząc do rewolucyjnych zmian w naszym życiu. Od Ady Lovelace, córki George'a Byrona, która była pionierką programowania, po twórców komputerów i internetu, książka ta obejmuje ponad półtora wieku historii.

💡 Autor przedstawia historię tytułowych Innowatorów, takich jak Alan Turing, Steve Wozniak, czy Tim Berners-Lee, i pokazuje, co sprawiło, że ich wizje miały tak ogromny wpływ na świat. To nie tylko biografie genialnych umysłów, ale także inspirujące opowieści o tym, jak wytrwałość i pasja doprowadziły ich do sukcesu.

🌐 "Innowatorzy" to podróż od pierwszych maszyn logicznych do współczesności, ukazana przez pryzmat osób odpowiedzialnych za przełomowe wynalazki. Książka ta to prawdziwa gratka dla fanów informatyki, stymulująca ciekawość i zachęcająca do zgłębiania historii cyfrowego świata.

🔍 Jeśli interesuje Cię rozwój technologii, odkryj unikalną historię Innowatorów, którzy ukształtowali naszą cyfrową rzeczywistość. 📖 Zanurz się w pasjonującym świecie innowacji, który zmienił nasze życie i sprawił, że Internet i komputery stały się nieodłącznym elementem codzienności!

#Innowatorzy #CyfrowaRewolucja #HistoriaInformatyki #Innowacje #GeniuszeTechnologii #Kreatywność #Pasja #PrzełomoweWynalazki #InspirującaKsiążka #HistoriaKomputerów #HistoriaInternetu #BiografieGeniuszy #WalterIsaacson #CzytajKsiążki #KsiążkaOTechnologii #PorywającaOpowieść #PodróżPrzezHistorię #Informatyka #Komputery #RewolucjaTechnologiczna #PasjaDoTechnologii

🧠 Ta porywająca opowieść...

Walter Isaacson to król biografii. Jednak w tym wypadku poszedł o krok za daleko. Książka jest tak obszerna w informacje, nazwiska, odniesienia, że mózg się po kilku stronach wyłącza. Szkoda, że książka nie została podzielona na kilka różnych - może łatwiej trafiłaby do czytelnika.

Kolejna książka autora długa, ale ciekawa. Sława aurora otworzyłam mu drzwi do znanych postaci, z historycznymi widać, że zrobił dobry research.

Krótka, jak na obszerność tematu, historia cyfrowego świata - od pierwszych maszyn logicznych, po internet i AI. Ujęta przez pryzmat osób i zespołów odpowiedzialnych za dokonywanie przełomów, czyli tytułowych Innowatorów.

Pod płaszczykiem mini-biografii kilkudziesięciu osób, autor "przemyca" dużą ilość wiedzy historycznej z zakresu rozwoju komputerów. Idealna dla osób które interesują się technologią, ale nie mają ustrukturyzowanej wiedzy historycznej.

Nie postrzegam jej jako szczególnie inspirującej, ale z pewnością jest to pozycja stymulująca ciekawość i zachęcająca do dalszego zgłębiania tematów.

Pod względem formy książka lekka, chociaż miejscami nieco przydługa - mogłaby być 200 stron krótsza.

Obszerna lektura o historii techniki komputerowej - od mechanicznych maszyn matematycznych, przez tranzystor do internetu.
Sporo treści o socjologii i etyce informatyki i jest to całkowicie unikalna i najlepsza część tej książki. Indywidualne wizjonerstwo konta współpraca, rynek kontra akademia itp.
Trochę jak "Tao programowania" na poważnie.
Trochę za długa - tylko dlatego nie 8.

Trochę jak "Tao programowania" na poważnie.
Trochę za długa - tylko dlatego...

Walter Isaacson bardzo dokładnie przygotował się do tematu (jak zwykle) i ciekawy sposób opisał proces powstania komputerów i informatyzacji. Ciekawa pozycja dla ludzi ciekawych tego zajwiska.

Kupiłem książkę w promocji widząc imię i nazwisko autora. Chwilę wcześniej miałem w rękach biografię Leonarda Da Vinci i przymierzałem się do zakupu biografii Jobsa, która uchodzi za genialną. Przepraszam Steave... jeszcze musisz chwilę zaczekać :)

Myślałem, że mam jakieś pojęcia o komputerach, ale jak się okazało nie wiedziałem nic. "Innowatorzy" to fantastyczna historia urządzeń, które dopiero z czasem nazwano komputerami.

Przed lekturą, z okładki znałem tylko dwie postacie - Jobsa i Gatesa. Teraz wiem, jaki wkład w powstanie komputerów miała Ada Lovelace czy Alan Turing.

Jeden z wniosków wrył mi się mocno w pamięć. Dużo większe znaczenie ma praca zespołowa niż przebłyski geniuszu pojedynczych osób. Dzięki współpracy możemy więcej, dalej, mocniej etc.

Jeśli ktoś interesuje się elektroniką, komputerami i tym, skąd się to wszystko wzięło, to z niniejszą lekturą spokojnie poradzą sobie ostatnie klasy podstawówki.

• Biografie

Walter Isaacson Innowatorzy. O tym, jak grupa hakerów, geniuszy i geeków wywołała cyfrową rewolucję Zobacz więcej