Kicia Kocia. To moje!

Okładka książki Kicia Kocia. To moje! Anita Głowińska
Okładka książki Kicia Kocia. To moje!
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 24) Seria: Kicia Kocia opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Kicia Kocia (tom 24)
Kicia Kocia
Media Rodzina
2019-01-01
2019-01-01
24 min.
kicia kocia anita głowińska literatura dziecięca dla dzieci egoizm

Okładka książki Miłość Astrid Desbordes, Pauline Martin
Miłość Astrid Desbordes, P...
Okładka książki Jadzia Pętelka idzie na spacer Agata Łuksza, Barbara Supeł
Jadzia Pętelka... Agata Łuksza, Barba...
Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Anita Jeram, Sam McBratney
Nawet nie wies... Anita Jeram, Sam Mc...
Okładka książki Zmartwiozaur Rachel Bright, Chris Chatterton
Zmartwiozaur Rachel Bright, Chri...

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem, ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

Ta część uczy dzieci wzajemnego szacunku do drugiego i umiejętności bezkonfliktowego komunikowania się z rówieśnikami. Trzeba umieć odnaleźć się w gromadzie , pozwolić dzielić się z innymi swoimi rzeczami. Zabawa z przyjaciółmi jest o wiele lepsza niż samemu ze stertą nowych zabawek. O zabawie w sklep Kici Koci z Packiem oraz w piaskownicy na placu zabaw poczytacie już sami.

Polecam całą serię!

Tym razem autorka porusza trudny problem dzielenia się zabawkami. Kotka uczy się, że wspólna zabawa jest lepsza niż samodzielna.

2049

Książka „Kicia Kocia. To moje!” Anity Głowińskiej zabiera nas do pierwszego tomu cyklu „Kicia Kocia”.
Poznajemy małą kotkę, która przeżywa różne przygody i rozterki związane z okresem przedszkolnym. W tej części Kicia Kocia ma problem z dzieleniem się zabawkami. Podczas zabawy w sklep z przyjacielem Packiem oraz następnego dnia w piaskownicy.
Czy przyjaciele będą chcieli bawić się dalej z Kicią Kocią?
Przedszkolaki zachwycone. Przybliżane są ich ważne problemy z jakimi borykają się każdego dnia.
Książka posiada piękne ilustracje. Czekam, aż kiedyś wszystkie części bohaterki zostaną wydane w twardej oprawie.

Czy przyjaciele będą chcieli...

Dobrze opowiedziana historia z morałem. Dzieci uczą się, że dzielenie się z innymi ma sens, umila zabawę i czas.

Kicia Kocia chce bawić się w sklep. Jest właścicielką kasy z kolorowymi guzikami, dlatego to ona będzie sklepową. Pacek - jej przyjaciel - ma kupować. Packowi jednak nudzi się ta rola i chciałby się zamienić. Kicia Kocia nie chce się podzielić kasą.
Na podwórku Kicia Kocia też nie chce się dzielić zabawkami. Przyjaciele Kici Koci są smutni i odchodzą.

Wydarzenia skupione są na niechęci bohaterki do dzielenia się. Brak wątków pobocznych ułatwi wychwycenie dziecku problemu, który chcemy poruszyć.
Brak wątków pobocznych może jednak sprawić, że dziecko nie będzie chciało wracać do książki.

Wydarzenia...

Kicia Kocia 😊 idealny prezent dla dziecka, które dopiero uczy się, że można wymieniać się zabawkami i nie zabierać innym. Niedługo idziemy na urodziny do dwulatki, która właśnie mojej córce zabiera zabawki i nie daje się pobawić. 👶👧💕
Książeczka ma miękkie kartki, więc skierowana jest dla dzieci 2-6 letnich.

Książeczka ma miękkie kartki, więc skierowana jest dla dzieci 2-6 letnich.

Kici Kocię czytamy od kiedy córka skończyła 3 lata. Idealnie obrazuje i tłumaczy dziecku prawidłowe zachowania w domu i nie tylko.

My należymy do fanów Kici Koci, dlatego więcej o tej serii krótkich opowiadań dla najmłodszych pisałam na moim blogu: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

Tym razem dzieci uczą się dzielić i dowiadują się, że wspólna zabawa jest o wiele lepsza niż zabawa samemu.

Kicia uczy dzielić się zabawkami. Książka warta przeczytania dla dzieci, które mają z tym problem. Dla fanów Kici!

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Dziecięce
  • Kicia Kocia

Dodaj cytat z książki Kicia Kocia. To moje!