Rok w lesie

Seria: Rok w...
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Emilia Dziubak
Ag2S

Dziki, wilki, bażanty, niedźwiadek, mrówki, dzięcioł, lisy, borsuk, zaskrońce, żaby, łoś i wiele innych zwierzaków zamieszkuje pewien las. Jak się bawią, a jak odpoczywają? Kto śpi w dzień, a kto w nocy? Kto się z kim lubi? Kto jakie ma przysmaki? Poszukajcie odpowiedzi na kartach tej niezwykłej książki. „Rok w lesie” zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Każdy...

„Rok w lesie” zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Każdy miesiąc to ten sam szczegółowo rozrysowany kadr lasu z mieszkańcami pokazanymi w innych sytuacjach, warunkach pogodowych, w innej porze dnia lub nocy. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów i interaktywną zabawę.
„Rok w lesie” można oglądać godzinami. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę.

ilustrator: Emilia Dziubak

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Jeżynka | 2016-01-15
Przeczytana: 2016 rok

Nie recenzuję wszystkich książek które posiada mój synek. Czyta on bardzo dużo (a właściwie na razie to ja mu czytam) a gust literacki ma zróżnicowany. Jego ulubionymi bohaterami są zwierzątka i takie lektury lubi najbardziej. Jeśli zaś na kartach pojawia się postać jeża to mój Jerzyk jest już w siódmym niebie.
Recenzję książek dla dzieci zamieszczam wtedy gdy jakaś pozycja zrobi na nas szczególne wrażenie bądź, jak tym przypadku, nasza ocena odbiega od powszechnych zachwytów.

"Rok w lesie" Emilii Dziubak to książka duża jeśli chodzi o format i przez to bardzo kiepsko "ustawna". Nie można jej postawić na półce. Musi leżeć co jest mało wygodne.
Kartki są bardzo grube, nastawione na intensywną eksploatacje przez małe rączki. Każda strona to jeden miesiąc który pokazuje las i jego mieszkańców od stycznia do grudnia. Poznajemy różne zwierzątka (na pierwszej stronie mamy ilustracje wszystkich bohaterów i króciutkie informacje na ich temat): od niedźwiedzia na muszce kończąc i...

skiatos | 2016-01-23
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 22 stycznia 2016

Dziki, wilki, łosie, żaby, zaskrońce, pszczoły, dżdżownice wiele innych zamieszkuje książkowy las. Na dwunastu rozkładówkach z kolejnymi miesiącami jednego roku dziecko poznaje jak żyją zwierzęta, jak się bawią i jak odpoczywają. Kto śpi w dzień, a kto w nocy? Kto się z kim lubi? Kto co je, i jakich wrogów? Każdy miesiąc to szczegółowo rozrysowany kadr z mieszkańcami lasu, pokazanymi w różnych sytuacjach, warunkach pogodowych, w innej porze dnia lub nocy. „Rok w lesie” można oglądać bez końca. Książka uczy logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych, rozwija wyobraźnię, uczy opowiadać. Oprawa plastyczna, pomysł i jakość wydania na najwyższym poziomie. Dzieci i dorośli utkną w niej po uszy. Frajda dla całej rodziny.

Las to miejsce magiczne, gdzie pośród koron drzew, w leśnym zaciszu, niespiesznie toczy się życie. Tutaj wiele stworzeń ma swój dom. Ale czy zastanawialiście się czasem co robią zwierzęta? Jak żyją, co jedzą i co robią w danym czasie? A gdyby tak móc przez cały rok, odkrywać wszystkie leśne zakamarki i poznawać mieszkańców lasu? Nic trudnego! Wystarczy książka Emilii Dziubak „Rok w lesie. To gwarancja wyśmienitej zabawy, niesamowitych przeżyć i przygód, które na długo zostaną w pamięci.

„Rok w lesie” Emilii Dziubak, to kolejna książka Wydawnictwa Nasza Księgarnia z serii „Rok w…”. Razem z synkiem mieliśmy okazję, zapoznać się z wcześniejszą publikacją Wydawnictwa, mianowicie „Rok w mieście”. Jestem oczarowana tą serią i za każdym razem gdy sięgamy po te książki, odkrywamy nowe elementy i nowe sytuacje. To zabawa która nigdy się nie kończy, a przede wszystkim nie nudzi! Trzeba zaznaczyć, że są to książki obrazkowe. Nie znajdziecie tu za wiele tekstu. Jednak śmiało mogę przyznać, że...

Kotkad | 2017-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Bogate ilustracje. Las miesiąc po miesiącu. Od początku do końca roku. Masę szczegółów. Dużo poszukiwań. Nieskończone oglądanie. Dzieciaki to uwielbiają

nieperfekcyjnie | 2018-01-06
Przeczytana: 04 stycznia 2018

Od zawsze przyroda kojarzy mi się z niesamowitymi tajemnicami, których ludziom nigdy nie uda się poznać do samego końca. Jednak niektórym udaje się dotrzeć do tego świata w dużym stopniu, czym pragną podzielić się z innymi. Dzięki Emilii Dziubak możemy zgłębić tajniki życia zwierząt mieszkających w lesie. Gotowi na wspaniałą przygodę pełną wyjątkowych wrażeń?

Las zamieszkują małe i duże zwierzęta, odważne oraz bardzo płochliwe, twardo stąpające po ziemi, jak i te latające. Zdarza się, że polują na siebie nawzajem, ale generalnie starają się egzystować obok siebie w spokoju. Zajęczyca jest tchórzliwa, a największym priorytetem jest dla niej bezpieczeństwo dzieci. Borsuk jest najczystszym mieszkańcem lasu, segregującym wszystkie odpadki. Łasica ma kłótliwy charakter i ze względów bezpieczeństwa zimową porą zmienia się nie do poznania. Z kolei żuki stanowią najbardziej cenioną ekipę sprzątającą. W leśnej...

bibi | 2015-10-22
Przeczytana: październik 2015

Na początku wszystkie zwierzęta dają się poznać od strony ich roli jaką pełnią w lesie i najbardziej charakterystycznej cechy, która posiadają. Potem przedstawionych jest 12 rozkładówek z życia zwierząt, z których dowiemy się najdrobniejszych szczegółów z każdego miesiąca roku. Poznamy leśnych łobuziaków, czyścioszków, śpiochów, pracusiów, żarłoków, itd. Cała gama cudownych zwierząt, dzięki którym las tętni życiem w dzień i w noc.
Rozkładówka zachwyca stylem, pomysłami, logiką, pobudza wyobraźnię, fascynuje i rozbraja.

Malwina Czyta | 2015-10-30

Tak się składa, że moje dzieci w swojej sporej biblioteczce najwięcej książek mają z wydawnictwa Nasza Księgarnia. Szczególnie córka uwielbia serię Poczytaj mi mamo i nałogowo zbiera kolejne tomy. Tym razem do recenzji dostaliśmy "Rok w lesie" i przyznam, że nie wiedziałam czego się spodziewać. Owszem, z opisu coś tam wynikało, ale to co zobaczyłam po otworzeniu książki przeszło moje ( i dzieci) najśmielsze oczekiwania. Czy wiecie, że z książeczki obrazkowej można się dowiedzieć prawie tyle co z encyklopedii o zwierzętach?

Pierwsze co szokuje, zachwyca a potem skłania ku temu by posiedzieć dłużej z książką na kolanach to brak opisów. Tak, tak kochani! "Rok w lesie" to dwanaście rozkładówek przedstawiająych kolejne miesiące z życia zwierząt w lesie. Poza krótkimi charakterystykami zwierząt na pierwszej stronie, nie znajdziemy w niej ani odrobiny tekstu. Czy to dobrze? Tak! Wreszcie dziecko nie dostaje suchych faktów, nie musi zmagać się z czytaniem. Nareszcie wiedza w pigułce...

Dama_Karo | 2015-10-22
Przeczytana: 22 października 2015

nauka-to-tez-sztuka.blogspot.com - zapraszam po więcej mądrych książek dla dzieci!

Wyobraźcie sobie, że stoicie na środku lasu… Przed Wami, przechadzają się łosie, obok kumkają żaby, a nad głową fruwają sikorki. Zachwyceni nie ruszacie się z miejsca i obserwujecie, jak w ciągu całego roku las zmienia swoje oblicze. Niedźwiedź zapada w sen zimowy, wiewiórki szykują zapasy orzechów, a bażanty przechadzają się dumnie po śniegu. Takie całoroczne zwiedzanie lasu – bez obawy o kleszcze czy komary – oferuje nam Emilia Dziubak.

Największym atutem książki jest to, że uczy jak funkcjonuje świat przyrody. Dzięki tej książce dzieci dowiedzą się, które zwierzęta zapadają w sen zimowy, gdzie mieszkają, jak spędzają czas, co jedzą, a nawet o czym marzą (na przykład biedny łoś oczekujący, aż wyrośnie mu poroże). Szczerze powiedziawszy jestem zaskoczona, że w książce praktycznie pozbawionej tekstu (znajdziemy tutaj bowiem jedynie opis niektórych zwierząt i to wyłącznie na pierwszych stronach),...

małgorzata pyzik | 2015-10-29
Przeczytana: 29 października 2015

Uwielbiam te książki, które mnie zaskoczą i wprowadzą w taki stan, że nie mogę się od nich oderwać. Można by przypuszczać, że dotyczy to tylko książek pisanych, ale coraz więcej na rynku wydawniczym ukazuje się pozycji, które zachwycają swoją zarówno szatą graficzną jak i pomysłem na nią. „Rok w lesie” jest zdecydowanie właśnie takim przypadkiem. Emilia Dziubak stworzyła piękną, ilustrowaną opowieść o dwunastu miesiącach, a jej akcję umieściła w lesie, gdzie roi się od wspaniałych bohaterów. Bardzo interesującym elementem jest to, że każdy miesiąc to identyczny kadr lasu ukazany w czasie różnych pór roku, zarówno w dzień jak i w nocy. Każda strona to wielowątkowa opowieść o zwierzętach, sympatycznym leśniczym, turystach jak i o tym jak przyroda zmienia się w zależności od pory roku. Przykuwa ogromną dokładnością, wspaniałym poczuciem humoru jak i dbałością o detale. Jest to wspaniała lektura zarówno dla tych najmłodszych, co dopiero zaczynają swoją literacką podróż, jak i tych...

lotosu_kwiat | 2016-10-09
Przeczytana: 09 września 2016

Piękne wydanie, właściwie to nie typowa książka gdyż tekstu w niej prawie wcale nie ma -oprócz opisów zwierząt na dwóch stronach. To urocze ilustracje, pozwalające na tworzenie własnych historii. Mimo iż w dzisiejszych czasach książeczek dla dzieci mamy wbród, nieczęsto można trafić na tak dopracowane obrazki. Powiem, wręcz, że często jestem rozczarowana nowościami i często wracam do swoich książek z dzieciństwa uważając je za bardziej interesujące. Tym razem moje odczucia są jak najbardziej pozytywne. Książka warta swojej ceny!