Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy do teatru

Jedni ją kochają. Inni za nią nie przepadają. Zazwyczaj w tej pierwszej grupie średnia wieku to 5+, a w drugiej 30+. O kim mowa? O Kici Koci. 🐱 Bez względu na wszystkie sympatie i antypatie seria o Kici Koci nie schodzi z list dziecięcych bestsellerów. 📕

Na sklepowe półki trafiła właśnie nowa część przygód Kici Koci i Nunusia "Idziemy do teatru". Tym razem mali bohaterowie wybierają się na spektakl. 🎭 Co założyć? Czy sukienka i muszka to dobry wybór? Maluchy nie mogą się już doczekać. 🙂 Jeszcze tylko sprawdzenie biletów i można zajmować miejsca. Gasną światła, rozsuwa się kurtyna, słychać gong i... przedstawienie się zaczyna. Czy Kici Koci i Nunusiowi się podobało? Sprawdźcie! 😉

Ta książka w prosty i przyjemny sposób przygotowuje malucha do wyjścia do teatru. 🎭 Nie ma tu dyskusji o savoir-vivre. Jest świat widziany oczami dziecka. 🧒 Gdzie równie bardzo jak odświętne ubranie czy spotkanie z aktorami liczy się... wypicie gorącej czekolady. 🍫 Maluchy konsumują kulturę na swój własny sposób. 👧 Bez względu na to, czy na widownie wejdą w białej koszuli czy w sukience zachlapanej spałaszowanym przed chwilą smakołykiem - warto dać im przestrzeń do przeżywania nowego doświadczenia tak, jak czują. 🧡

Wielkoformatowa książka z grubymi stronami zawiera 49 otwieranych okienek. 📔 Maluch z ciekawością wyszukuje i odkrywa kolejne okienka. Co jest najlepsze? Po kilkukrotnym przeczytaniu - dziecko nadal jest zainteresowane. 😮

Książki z okienkami rozwijają motorykę małą, ćwiczą precyzję w palcach i poprawiają spostrzegawczość. 👍 Trenują też cierpliwość, więc jeśli macie w domu pociechę, która przekłada kolejne strony, zanik jeszcze zdążycie je przeczytać - wypróbujcie koniecznie. 👌

Kicia Kocia i okienka? Takie połączenie za każdym razem jest udane i tak samo było również tym razem.

Przyznam, że jest tu co otwierać, bo znajdziemy aż 49 otwieranych okienek, a możemy dzięki nim zajrzeć między innymi do szafek, szuflad, za okno, do tramwaju czy nawet za kurtynę na scenie.

Kicia Kocia wraz ze swoim młodszym braciszkiem Nunusiem wybierają się do teatru 🎭🎟️. Dzieci stroją się z tej okazji i szukają brakujących elementów garderoby. Następnie rodzeństwo spotyka przyjaciół z którymi udadzą się na spektakl.

Jeśli znacie chociaż jedną część Kici Koci z okienkami to zapewne z chęcią sięgnięcie po nowości. Okienek jest dużo, są dość wytrzymałe, a co ważne- książka ma w sobie coś dzięki czemu maluszki chcą nieustannie po nią sięgać.

U nas jak zawsze jest to hit ❤️.

Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy do teatru" to kolejna odsłona przygód uroczych kotków. W jedenastym tomie tej urokliwej serii z okienkami, bohaterowie zapraszają nas do świata teatru, gdzie wytworna elegancja, dziecięca wyobraźnia i chęć odkrywania tworzą magiczne połączenie.

Ta pełna barwnych ilustracji i otwieranych klapek książka zachęca maluchy do aktywnego czytania i podążania za dziecięcą ciekawością, tworząc niezapomniane doświadczenie wypełnione cudowną zabawą, która wciągają dzieci w pełen przygód świat Kici Koci.

Kocie rodzeństwo w swoich odświętnych strojach wyrusza w podróż tramwajem, stając się bohaterami niezwykłej wyprawy przez świat sztuki.
Na miejscu, spotykają przyjaciół, Adelkę, Packa i Julianka, którym również udziela się wyjątkową atmosfera przesiąknięta dziecięcą ekscytacją. W teatrze czeka na nich nie tylko wspaniałe przedstawienie, ale również możliwość delektowania się aromatyczną gorącą czekoladą w kawiarence. To chwila, kiedy dzieci mogą odpocząć, ciesząc się smakiem gorącego napoju i delektując się wspaniałą atmosferą. Wkrótce Kicia Kocia, Nunuś i ich przyjaciele zasiadają na swoich miejscach, gotowi na przedstawienie o podwodnym świecie.

"Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy do teatru" to nie tylko zabawna opowieść, ale również doskonałe narzędzie do wprowadzenia najmłodszych czytelników w świat teatru. Chociaż sama książka nie dostarcza wyczerpujących informacji na temat teatralnych zasad i norm, to przez obserwację zachowań bohaterów podczas ich wizyty, dzieci będą miały okazję odkryć uroki tego niezwykłego miejsca.

To doskonała lektura dla małych entuzjastów przygód i odkrywania. Ta urocza książeczka z okienkami zapewnia mnóstwo radości i angażuje dzieci w aktywne czytanie, jednocześnie ucząc ich nowych słów i rozwijając motorykę małą. To świetna propozycja zarówno dla fanów serii, jak i dla tych, którzy dopiero planują zanurzyć się w sympatyczny świat małej kotki i jej przyjaciół.

Kicia Kocia to niewątpliwie ulubiona bohaterka niejednego dziecka i gości w wielu domach. Ostatnio ukazaly się kolejne części: z serii z okienkami i kartonowej dla maluszków.

"Kicia Kocia i Nunuś. Wycieczka do palmiarni" to książeczka dla dzieci w wieku 1-3. Kicia Kocia to starsza siostra,która pokazuje braciszkowi swiat. Tym razem zabiera Nunusia do palmiarni,oglądają egzotyczne rośliny i zwierzątka. Spotykają też inne dzieci,a na koniec jedzą pyszny deser. Obojgu wycieczka bardzo się podoba.
Prosta,ciekawa,kolorowa książeczka dla fanów serii.

"Kicia Kocia. Idziemy do teatru" to duża kartonowa książka z okienkami dla dzieci od 2,3 lat. 49 otwieranych okienek gwarantuje świetną zabawę. Na każdej stronie mamy do wykonania zadanie,czyli odszukanie osoby lub rzeczy. Tekstu jest niewiele,ale historyjka ciekawa i idealnie uzupełnia ilustracje i okienka. Wszystko stanowi spójną całość i może służyć do czytania i zabawy jednocześnie. Pójście do teatru to niewątpliwie wielkie wydarzenie,więc wraz z ulubionymi bohaterami dzieci mogą przeżyć wspaniałą przygodę.

Wizyta w teatrze to wielkie wydarzenie, a samo miejsce wymaga od nas elegancji i dobrego zachowania😍

Czy Kicia Kocia i Nunuś razem z przyjaciółmi podołają temu wyzwaniu doweicie się z kolejnej książki z okienkami:
Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy do teatru- Anity Głowońskiej, wydawnictwo mediarodzina.wydawnictwo

Dziś czas na książkę o Kici Koci nieco większego formatu i dla ciut większych czytelników, powyżej trzeciego roku życia, chociaż to zależy od dziecka bo u mnie obaj synowie lubili takie książki już w okolicy drugich urodzin. I szczerze powiem, że zadki kiedy okienka były niszczone i urywane. Cała książeczka sztywna, wykonana bardzo starannie, a same okienka choć cieńsze, niż całe strony, to nadal bardzo solidne i wytrzymałe na ciągle otwieranie. Samego czytania nie ma dużo, ale jest ono świetną podpowedzia do zabawy "gdzie jest.. ". Podczas opowiadania bohaterowie szukają różnych rzeczy, osób i miejsc, a dziecko oprócz słuchania, czy czytania historii ma za zadanie odnaleźć poszukiwane w tekście rzeczy pod okienkami. Świetna zabawa, mnóstwo radości, a z własnego doświadczenia wiem, że czasem nawet nie trzeba czytania, a książka sprawi wiele radości z odkrywania co jest pod którym okienkiem.

Kicia Kocia i Nunuś umówili się z przyjaciółmi w teatrze. Jak każdemu wiadomo takie wyjście zobowiązuje do eleganckiego stroju, więc rodzeństwo ubiera się najpiękniej jak potrafi, nawet Nunuś. Teatr nie jest daleko więc dzieci pokonują drogę pieszo. Ale przed wejściem do teatru muszą odnaleźć przyjaciół. Jak myślicie, czy dotrą na przedstawienie wspólnie?

Dziś czas na książkę o Kici Koci nieco większego formatu i dla...

"Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy do teatru" to już jedenasty tom serii z okienkami o uroczym kocim rodzeństwie.

Tym razem kociaki wybierają się do teatru. Szykują eleganckie stroje, jadą tramwajem, na miejscu okazują bilety i zajmują miejsca. Ale nie byliby sobą, gdyby obyło się bez przygód 😉

Najpierw Kocia Kocia szuka torebki, która pasuje jej do eleganckiego stroju, potem Nunuś gubi muszkę. Następnie, już na miejscu, wyparują przyjaciół, szukają kawiarni teatralnej, skąd rozchodzi się obłędny zapach kakao, a na widowni rozglądają się gdzie zniknął Pacek.

To bardzo fajna książka, która podczas zabawy w poszukiwanie zgub pomaga oswoić się z tematem wyjścia do teatru i poznać zasady, których należy się trzymać. Odkrywanie kolejnych okienek jak zwykle sprawi małym czytelnikom sporo frajdy, przy okazji ćwicząc słownictwo, małą motorykę i cierpliwość 😉

Jeśli wybieracie się z maluchami w najbliższym czasie do teatru, warto sięgnąć po tę książkę. Pokazać im gdzie nad sceną mieszczą się reflektory, jak gasną światła gdy rozpoczyna się przedstawienie i opowiedzieć jak wygląda teatralny savoir-vivre. Tak przygotowane dzieciaki, będą czerpać z tego wyjścia jeszcze więcej przyjemności ❤️

Okienka dla maluchów to zawsze dobra zabawa. Okienka z Kicią Kocią wyborowa. Super, że autorka pokazuje dzieciom, jak wypadałoby przygotować się do wyjścia do teatru i jak wygląda w nim wizyta.

• Dla dzieci
  • Dziecionkowe