Kicia Kocia się złości

Okładka książki Kicia Kocia się złości Anita Głowińska
Okładka książki Kicia Kocia się złości
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 35) Seria: Kicia Kocia opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
2023-10-11
2023-10-11
24 min.

Okładka książki Co uczucia robią nocą? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając
Co uczucia rob... Tina Oziewicz, Alek...
Okładka książki Sekretna historia ludz... skarpetek 2 Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Sekretna histo... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio na wsi. ... Marta Galewska-Kust...

Główna bohaterka doświadcza napadu złości. Nie może zrozumieć co się z nią dzieje. Zachęcona przez mamę próbuje opisać towarzyszące jej objawy.

Razem z Kicią Kocią dziecko nie tylko nauczy się rozpoznawać to uczucie, ale także poza wiele ciekawych sposobów na radzenie sobie w trudnych sytuacjach. Dowie się także, z każdego niepowodzenia można wyciągnąć konstruktywne wnioski na przyszłość oraz czegoś się nauczyć.

Polecam serdecznie dzieciom i rodzicom. Pomoże oswoić złość; zrozumieć, że samo uczucie to nic złego - doświadcza go każdy, najważniejszy jest sposób radzenia sobie z nią.

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem,ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

W tej części dzieci uczą się jak sobie radzić z emocjami. Chodzi o złość.
Nie tylko dzieci wpadają w złość , ale dorośli również. Każdy ma do tego prawo.Dzieciom to należy uświadomić i spokojnie z nimi porozmawiać. Maluchy mają o wiele trudniej niż osoby dorosłe , bo trudniej im powstrzymać emocje, gniew. Nie wiedzą co mają z tym zrobić, jak to z siebe wyładować. Mamy przykład Kici Koci , która zbudowała wielką wieżę z klocków i chciała ją pokazać mamie. Niestety , gdy położyła ostatni element cała budowla się rozsypała. Kicia Kocia zaczęła rzucać w pasji klockami.
Mama jej podeszła z empatią i zrozumieniem do dziecka, że nie jest to najlepszy sposób rozładowywania emocji. Rzucanie klockami może spowodować ,że komuś stanie się krzywda czy też uszkodzi się przy tym coś cennego. Mama daje Kici Koci doskonałe rady na rozładowanie takich silnych emocji. Jeżeli chcecie się dowiedzieć jakich i sami je stosować ,koniecznie przeczytajcie.

Polecam całą serię!

Kolejna książeczka do pracy z dziećmi o tym, jak poradzić sobie ze złością. Ta powiastka pokazuje dorosłym jak prawidłowo reagować na złość dziecka. Dziecko zaś uczy, że złość odczuwają wszyscy, także dorośli, że to nic strasznego, tylko trzeba umieć sobie z tym radzić.

Bardzo ważny problem poruszony w tej krótkiej książeczce. Złość przedszkolaka, jak sobie z nią radzić i najważniejsze wg mnie wspieranie rodziców w tych trudnych dla dziecka emocjach.

Kicia Kocia powraca z bardzo ważnym tematem 😍.

Jak często Wasze dzieci wpadają w złość? Prawda jest taka, że nam dorosłym wcale nie tak łatwo się uspokoić kiedy poniosą nas nerwy, nie ma więc co się dziwić dzieciom, że w takich przypadkach często tupią, płaczą i krzyczą.

Kiedy już nastąpi ten atak złości warto jednak próbować go nieco złagodzić i przede wszystkim przegadać później całą sprawę z nasza pociechą.

Kicia Kocia bardzo się złości bo jej piękna wieża runęła. Tutaj dowiadujemy się jakie pojawiają się objawy napadu złości.

Kiedy mała kotka jest w szale wchodzi mama, która próbuje pomóc córeczce, będąc obok, wysłuchując jej, a nawet dając rady jak spuścić z siebie nieco negatywnych emocji.

Bardzo podoba mi się to, że dziecko dowiaduje się, że napady złości mają nie tylko dzieci, ale k dorośli. Kolejnym plusem jest pokazanie co można zrobić żeby poradzić sobie z tym uczuciem.

Moim zdaniem to bardzo udana część, która z uwagi na Bliski nam temat będzie do nas powracać niczym bumerang 😊.

Kicia Kocia powraca z bardzo ważnym tematem 😍.

Kto z nas nigdy nie był świadkiem napadu dziecięcej złości? Nie wiem czy tata osoba istnieje🤣

Jednak na pewno są osoby, które myślą, że to tylko wybryki rozpuszczonych dzieci. I niestety istnieje wielkie grono takich ludzi. Na szczęście najczęściej to nie rozpieszczanie jest powodem napadu złości, ale też innych emocji. Doskonale obrazuje to książka:
Kicia Kocia się złości- Anity Głowińskiej, wydawnictwo mediarodzina.wydawnictwo

Ta książeczka to kolejna część serii o przygodach Kici Koci. Tak samo wciągająca, kolorowa, ale co najważniejsze, bardzo empatyczna i niosoca morał książka. Tekst pokazuje jak niewiele potrzeba, aby dziecko wpadło w złość i też jak niewiele trzeba żeby pomóc dziecku zrozumieć jego emocje o ile się to potrafi. Najczęściej gdy dzieci ze złości rzucają przedmiotami, sami się denerwują, krzyczą na dziecko i każą się mu uspokoić. Nie wiedzą, że często małe dzieci nie mają umiejętności rozumienia własnych emocji, a co dopiero umiejętności uspokojenia się. Z resztą, nawet na doroslym, gdy się już zdenerwujemy, często ciężko jest opanować emocje. W tej części dzieci mogą choć trochę zrozumieć jak można sobie z nimi poradzić, ale też uczy dorosłych, jak ważne jest zachowanie spokoju w takiej sytuacji, pokazanie empatii i wytłumaczenie dziecku, co właściwie czuje.

Kicia Kocia się...

Rezolutna Kicia Kocia razem z wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i stawia czoła wielu nowym sytuacjom. Ta kocia bohaterka towarzyszy mojemu przedszkolakowi od najmłodszych lat. Anita Głowińska stworzyła postać małej, bystrej i rezolutnej kotki, która znajdzie odpowiedź na wszystko!

„Kicia Kocia się złości” to pozycja w której nasza mała bohaterka tak jak każde dziecko, przeżywa różne emocje. Trudne emocje dzieci budzą wiele nieprzyjemnych odczuć także u ich rodziców. Prym wśród nich wiedzie złość – uczucie bardzo niewygodne.

Ulubienica maluchów bawi się w najlepsze. Wieża, którą buduje jest coraz wyższa i wyższa, ale w pewnym momencie się przewraca. Kicia Kocia marszczy brwi, zaciska piąstki. Ma ochotę krzyczeć i płakać jednocześnie. Łapie kolejne klocki i rzuca nimi na oślep. Nagle pojawia się mama i drewniany klocek trafia bezpośrednio w nią. Kicia Kocia z trudem wyjaśnia, co się stało. Mama wykazuje się nie lada sprytem i zdradza córce kilka sposobów na złość, które może wykorzystywać za każdym razem, kiedy pojawia się ta emocja. Z tych metod radzenia sobie ze złością może skorzystać każde dziecko ale także każdy dorosły.

Ta książka to rewelacyjna pomoc żeby przepracować z dzieckiem temat złości. Tym bardziej w tak doborowym towarzystwie ulubionej bohaterki.

Bardzo podoba mi się, że we wszystkich książkach z serii jest miejsce zarówno na radość, smutek, dezorientację oraz złość. Dzięki temu najmłodsi czytelnicy identyfikują się z ukochaną bohaterką i mogą lepiej radzić sobie z tym, co czują.

Ogromną zaletą lektur stworzonych przez Anitę Głowińską jest ich atrakcyjny wygląd i łatwa dostępność. Dzięki temu, zbudowanie pełnej kolekcji jest jak najbardziej możliwe. Opowieści są proste, a jednocześnie logiczne, dzięki czemu dzieci nie mają problemu z ich zrozumieniem. Czynności, które wykonuje Kicia Kocia, są dokładnie opisane, a ich sens wytłumaczony. Książki czyta się szybko, a przepiękne ilustracje w typowo dziecięcym wydaniu cieszą oko.

@bajkowy.zawrot.glowy

„Kicia Kocia się złości” to pozycja w której nasza...

„Kicia Kocia się złości” to z kolei następny tytuł z serii malutkich, cienkich książek o tej bohaterce. Tym razem przyjdzie jej się zmierzyć ze złością. Na szczęście w pobliżu jest mama, która wspiera córkę i daje możliwości rozładowania napięcia. Sama również opowiada jak się niedawno zezłościła. Mama podpowiada jakie są sposoby na złość, a Kicia Kocia wpada na pomysł jak sobie poradzić z problemem, który ją rozzłościł.

"Kicia Kocia się złości" to najnowsza pozycja z jednej z ulubionych serii Bobisia. W tej książeczce jesteśmy świadkami momentu, kiedy Kicia Kocia rozrzuca klocki i wpada w złość oraz dostrzegamy emocje, które temu towarzyszą. Śledzimy jej rozmowę z mamą i sposób poradzenia sobie ze złością.

Dzięki przedstawionej historii dostrzegamy sytuacje z życia codziennego Maluchów. Urocza bohaterka radzi, co zrobić, aby przegonić gniew. "Kicia Kocia się złości" to opowieść, która ukazuje emocje, które towarzyszą nam w codziennym życiu i dotyczą każdego z nas.

Podczas poznawania losów Kici Koci dziecko ma okazję dowiedzieć się, jak można radzić sobie z gniewem. Książeczka oferuje wartościową lekcję na temat akceptacji własnych uczuć i jednocześnie ukazuje, jak można zachować się, aby rozładować złość.

Halo wielbiciele Kici Koci! Już są najnowsze przygody tej sympatycznej kotki i jej braciszka Nunusia! Wiem, że czekaliście na nie z niecierpliwością 😉

"Kicia Kocia się złości" to najnowszy tom podstawowej serii, który rozkłada na czynniki pierwsze dziecięce emocje, złość oraz to jak wypływa ona na nasze ciało i samopoczucie. Kicia Kocia zrobiła piękną budowlę z klocków, z której była naprawdę dumna. W pewnym momencie jednak wieża, nad którą pracowała, zawaliła się z łoskotem. Małą kotkę ogarnęła złość, którą zaczęła wyładowywać ciskając z całej siły klockami. Z pomocą przyszła jej mama, która wyznaczyła stanowczą granicę (rzucanie klockami może kogoś zranić lub coś zniszczyć) i pomogła córeczce wyładować się w bezpieczny sposób.
W tej części znajdziemy wyczerpujący opis tego jakie zmiany w ciele wywołuje złość, jak wyglądają kolejne fazy tego uczucia oraz nauczymy się radzić sobie z nim za pomocą śmiesznych anegdot z życia rodziny Kici Koci. Co więcej, utwierdzimy się w przekonaniu, że każde nasze uczucie jest normalne, ważne i potrzebne.

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa