Urodziłam się i mieszkam w Gdańsku, ale wiele cudownych lat spędziłam w Toruniu, gdzie skończyłam Wydział Sztuk Pięknych na UMK. Studiowałam kierunek Konserwacja i Restauracja Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej pod kierunkiem prof. Marii Roznerskiej. Przez długi czas byłam przekonana, że bycie mamą nie leży w moim charakterze. Odkąd jednak w moim życiu pojawiły się dzieci (najpierw córka, potem syn) – oszalałam na ich punkcie. Jednym z przejawów tego szaleństwa było wypełnianie domowej przestrzeni dziecięcą literaturą. Zaczęłam buszować po księgarniach i kupować książki. Coraz więcej książek i jeszcze więcej... Wreszcie, zarówno dzieciom jak i mnie, to nie wystarczało, więc sama wzięłam się za tworzenie. Zaczęłam pisać i ilustrować. Czasem tylko pisać, czasem tylko ilustrować. Trochę się już tego uzbierało. Mam na swoim koncie kilkadziesiąt publikacji. Wymienienie wszystkich byłoby nudne, wspomnę więc tylko te najbardziej znane, czyli kolekcję „Cała Polska czyta dzieciom", dla wydawnictwa Polityka i Fundacji Cała Polska czyta dzieciom, oraz serię „Kicia Kocia". Poza ilustrowaniem i pisaniem pomagam mężowi projektować plakaty, opakowania i katalogi dla rożnych firm, np. dla banków czy Galerii Sztuki. A kiedy nie pracuję, próbuję oddać się błogiemu lenistwu. Celowo użyłam słowa „próbuję", gdyż moje dzieci skutecznie mi to uniemożliwiają. Słusznie uważają, że należy im się uwaga rodziców. Poświęcam im zatem swój czas, a o rosnącym wtedy bałaganie w domu – staram się nie myśleć. Kiedyś w końcu ktoś posprząta...
Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.
Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem, ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.
Ta część opowiada o pierwszych zwiastunach wiosny, które można dostrzec w parku.
Są to mianowicie pączki liści na drzewach, pierwsze wiosenne kwiatki jak przebiśniegi, zawilce, przylaszczki, sasanki, wierzbowe kwiaty – bazie, żółte długie zwisające kwiaty leszczyny – kotki.
Dzieci dowiedzą się, że jesienią na leszczynie będą dojrzewać orzechy.
Również oznaką wiosny jest to ,że zwierzątka budzą się z zimowego snu. Razem z Kicią Kocią i Packiem oraz ich mamami będziemy ratować chorego jeżyka. Ważny będzie transport w kartoniku pod ciepłym materiałowym okryciem do gabinetu weterynaryjnego. Pan weterynarz udzieli pierwszej pomocy, przeprowadzając diagnozę. Następnym krokiem będzie zgłoszenie telefoniczne o przypadku jeżyka do Straży Miejskiej. Ta ostatnia wysyła Eko-Patrol do punktu weterynaryjnego i odstawiają jeżyka do schroniska dla dzikich zwierząt. Po doprowadzeniu jeżyka do formy , jeż wypuszczany jest na wolność. Dzięki Kici Koci dzieci uczą się procedury jak postępować w momencie znalezienia chorego zwierzaczka. Piękna mądra książeczka.
Polecam całą serię!
Seria o przesympatycznej kotce, stworzona przez Anitę Głowińską to obecnie bestseller na polskim rynku bajek dla dzieci. Kicia Kocia – tytułowa bohaterka jest jedną z ulubionych postaci maluchów, zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Dla wielu dzieci stała się jednak kimś więcej – przewodniczką i przyjaciółką, dzięki której mogą lepiej poradzić sobie z własnymi lękami i problemami.
Kocia bohaterka cieszy się także ogromnym zaufaniem wśród rodziców, ze względu na przekazywanie pozytywnych wartości i dobrych wzorców zachowania.
Nie zapomnijmy również o Nunusiu, który jest odpowiednikiem książkowego braciszka Kici Koci i jednocześnie bohaterem tekturowych książek dla małych dzieci. Młodszy brat ulubienicy przedszkolaków wraz z małymi czytelnikami poznaje świat i pierwsze zasady związane z życiem w rodzinie.
Niedawno swoją premierę miała książka „Kicia Kocia i Nunuś. Zabawki”.
Tym razem Kicia Kocia dopytuje swojego braciszka czy ma ochotę na zabawę wybraną zabawką. Oczywiście największą radość sprawia mu zabawa z siostrą.
W treści znajdziemy mnóstwo słów dźwiękonaśladowczych, które zachęcają naszych najmłodszych czytelników do powtarzania. Do tego tekturowe strony, które idealnie sprawdzą się w małych dziecięcych rączkach. Krótki, zwięzły tekst oraz kolorowe ilustracje spodobają się niejednemu małemu dziecku.
Bardzo lubię całą serie tych książeczek, ponieważ autorka w prosty sposób prezentuje w nich podstawowe czynności, takie jak zabawa, spacer czy choćby robienie zakupów.
Polecamy bardzo! Ta książka idealnie nadaje się dla najmłodszych odbiorców, którzy dopiero uczą się odkrywać świat.