Kicia Kocia. Co się dzieje z placem zabaw?

Okładka książki Kicia Kocia. Co się dzieje z placem zabaw? Anita Głowińska
Okładka książki Kicia Kocia. Co się dzieje z placem zabaw?
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 36) opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Kicia Kocia (tom 36)
Media Rodzina
2023-03-13
2023-03-13
24 min.
kicia kocia plac zabaw

Kicia Kocia, maszyny budowlane i plac zabaw To w opinii mojego dziecka prawdziwy hit. Zgodzicie się z nim?

Kicia Kocia widzi na drodze ciężarówki i ogromną koparkę, jednak potężne maszyny zmierzają w stronę ukochanego placu zabaw, a to niezbyt dobrze. Nasza bohaterka i Pacek zamartwiają się, że ich ulubione miejsce zniknie na dobre i nie mogą zrozumieć dlaczego ktoś niszczy plac zabaw.

Na szczęście okazuje się, że plac zabaw faktycznie jest rozbierany, ale tylko i wyłącznie po to, aby postawić w tym miejscu nowy i ładniejszy.

Jest to lektura w sam raz dla nas, bo podobno w tym roku plac zabaw, na którym jesteśmy najczęściej będzie modernizowany. Oby dzieci cieszyły się z nowych urządzeń tak samo jak bohaterowie książki 😉.

Warto wspomnieć, że dzieci z opowieści martwiły się nie tylko o swoje miejsce zabaw, ale także o mieszkającego w pobliżu ptaszka. Czy uda się uratować jego domek? Może wspólnie bohaterowie coś wymyślą?

Czy już kiedyś wspominałam, że Mikołaj jest prawdziwym wielbicielem Kici Koci? 😺Domowa biblioteczka wciąż powiększa się o nowe przygody rezolutnej kotki. Na półkę ostatnio trafiła "Kicia Kocia. Co się dzieje z placem zabaw?" 📖

Tym razem Kicia Kocia jest zaniepokojona tym, co dzieje się za oknem. "Stado" ciężarówek to niecodzienny widok. 🚘 Dzwoni do przyjaciela - Packa, który z przejęciem mówi, że auta zbliżają się do ulubionego placu zabaw. 😲 Kicia Kocia razem z tatą wychodzą z domu, żeby sprawdzić, co będzie się działo. Kiedy docierają na plac okazuje się, że drabinki i huśtawki są już wykopane. Co się stało? 🤔 Przeczytacie w najnowszej książce o przygodach Kici Koci od @mediarodzina.wydawnictwo.

To jeszcze nie wszystko. W tej części poznacie również maszyny budowlane, a w opowieści pojawi się wątek ochrony natury. 🐦‍⬛ Sprawdźcie koniecznie. 📙

Doskonale znana konwencja, kolorowe duże ilustracje, prowadzone grubą kreską, prosta fabuła i historie bliskie dzieciom. Opowieści o Kici Koci - Anity Głowińskiej - bawią i uczą. 👍 Są uwielbiane przez maluchów, a każda nowa część spotyka się z oczekiwaniem i radością wśród najmłodszych. 👧

Kicia Kocia po pewnym czasie to już stan umysłu, kto czyta, ten wie. :D
Kolejna ciekawa część. ;)

Kicia Kocia po pewnym czasie to już stan umysłu, kto czyta, ten wie. :D
Kolejna ciekawa część. ;)

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem, ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

W tej części będziemy przeżywać razem z Kicią Kocią i jej przyjaciółmi rzekomą likwidację placu zabaw. Na szczęście z dużej chmury mały deszcz. Okazało się ,że to tylko remont i dostarczenie nowego sprzętu do zabawy.
Ta część to prawdziwa gratka dla małych przyszłych inżynierów budowlanych lub podobnych zawodów.
Podziwiamy wraz z naszymi książkowymi przyjaciółmi maszyny budowlane. A jest tu tego mnóstwo. Koparki, dźwigi , ciężarówki, wywrotki na start!
Poruszany też zostaje problem ekologii i ochrony zwierząt. Kicia Kocia wypatrzyła, że na drzewie , przeznaczonym do ścięcia znajduje się gniazdko małego ptaszka.
W tym wypadku dziecko ma głos i starsi słuchają, gdyż dziecko mówi bardzo mądrze. Ptaszek zostaje uratowany.
Uczmy nasze przedszkolaki chronić przyrodę z Kicią Kocią!

Polecam całą serię!

W „Kicia Kocia co się dzieje z placem zabaw” stało się coś strasznego! Na plac zabaw wjechały ogromne maszyny budowlane i będą niszczyć ulubiony plac zabaw Kici Koci i jej przyjaciół. Wszystkie dzieci pojawiły się na placu z rodzicami, żeby sprawdzić co się dzieje. Dzieci są przerażone, że plac zabaw zniknie. Na szczęście okazuje się, że to tylko remont i będą nowe atrakcje. Przy okazji Kici Koci udaje się uratować gniazdo ptaszka dzięki poinformowaniu kierownika budowy nim drzewo zostało ścięte.

Jak zwykle życiowa sytuacja i prawdziwe emocje będą towarzyszyć naszej bohaterce. Dzieci z pewnością będą z uwagą słuchać i wyczekiwać na rozwój wydarzeń ☺️

Wydanie jak zwykle kieszonkowe, idealne w podróż czy na dłuższe oczekiwanie na przykład w przychodni.

Wiosna skrada się bardzo powoli, a wraz z nią nadchodzą wiosenne porządki, remonty i przebudowy.

Kicia Kocia przegląda swoje książki, kiedy do jej uszu dobiegają tajemnicze głośne dźwięki. Okazuję się, że tuż obok jej domu przejeżdżają wielkie maszyny budowlane, ale dokąd one właściwie jadą? Wystarczy jeden telefon do przyjaciela, by dowiedzieć się, że maszyny nacierają na pobliski plac zabaw. Zarówno Kicia Kocia, jak i Pacek są przerażeni myślą, że ich ulubione miejsce zabaw zostanie zniszczone. Kiedy Kicia Kocia przybywa z tatą do parku, ten próbuje dowiedzieć się co się właściwie dzieje. Na szczęście okazuję się, że plac zabaw nie zostanie zniszczony lecz wyremontowany.

Jestem pewna, że każdy z Was już poznał lub niedługo pozna tę bohaterkę, bo Kici Koci po prostu nie da się nie polubić. Kicia Kocia bawi i uczy, a jej przygody pomagają dzieciom poznawać świat.
W tej części będziemy obserwować prace remontowe i wielkie maszyny budowlane, więc mali fani koparek i dźwigów będą zachwyceni. Dowiemy się również jak Kici Koci udało się uratować domek małego ptaszka. Z Kicią Kocią nigdy nie ma nudy, a jej przyjaciele zawsze mogą na nią liczyć.

Kicia Kocia obserwuje remont placu zabaw,który ma nieopodal domu. Autorka po raz kolejny pokazuje,że ze zwykłych codziennych zdarzeń można stworzyć historię, która wciągnie i zaangażuje małych czytelników!

Kicia Kocia słyszy hałasy za oknem. Okazuje się,że to remont placu zabaw,ciężkie maszyny zajęły teren,a dzieci nie mają tu wstępu. Przerażona Kicia odkrywa,że na drzewie,które ma zostać wycięte,mieszka ptaszek. I co teraz? Co na to panowie budowlańcy?

"Co się dzieje z placem zabaw?" to kolejna udana część serii,którą moje dzieci bardzo pokochały i nawet teraz często do niej wracamy. Kicia Kocia jest miłą kotką, która ma podobne problemy do problemów naszych dzieci,grono przyjaciół, z którymi bawi się i kłóci i rodziców, którzy bardzo ją wspierają. W tej części poznamy trochę sprzętów budowlanych,czym fani budowy będą zachwyceni! Żałuję, że kiedyś nie było tej części 🤭 Bardzo ważnym aspektem jest też ochrona zwierząt i dbanie o ich naturalne środowisko. Podobało mi się tez,ze mimo że Kicia jest małą dziewczynką, dorośli jej wysłuchali i rozwiązali problem w ciekawy sposób.

Całość utrzymana jest w znanej rodzicom i dzieciom konwencji: kolorowe obrazki z grubą kreską, rysowane niczym ręką dziecka,mało tekstu,humor,lekka forma i problemy bliskie dzieciom.

Czegóż chcieć więcej?😉

• Do kupienia
  • Mały czytelnik
  • Dziecięce
  • Edukacyjne
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Kicia Kocia. Co się dzieje z placem zabaw?