Wojna oszukanych

Wydawnictwo: Warbook
Marczewek

Druga wojna światowa skończyła się dwa lata temu. Dla wielu była klęską. Społeczeństwa Zachodu chcą pokoju, który nie jest dany znajdującym się pod radzieckim butem Polakom. Część z nich ciągle walczy. W osamotnieniu, bez fanfar, chwały, a czasem i nadziei. Sierżant amerykańskiej armii Charlie Zielinski ma okazję wrócić do ojczyzny w ważnej i niebezpiecznej misji. Będzie musiał stawić czoło...

Druga wojna światowa skończyła się dwa lata temu. Dla wielu była klęską.
Sierżant amerykańskiej armii Charlie Zielinski ma okazję wrócić do ojczyzny w ważnej i niebezpiecznej misji. Będzie musiał stawić czoło zagrożeniom nowej, perfidnej wojny.
Zmierzy się z przebiegłym wrogiem, mistrzem kłamstwa i mistyfikacji.
Stanie po stronie osamotnionych sojuszników i powróci do spraw z przeszłości, by walczyć o przyszłość.
Langenfeld to marka świetnych militarnych opisów oraz szczegółowej wiedzy historycznej.
W połączeniu z gawędziarskim talentem gwarantuje kilka godzin świetnej, prowokującej do myślenia rozrywki.

źródło opisu: http://warbook.pl/ksiazka/91/wojna-oszukanych

źródło okładki: http://warbook.pl/ksiazka/91/wojna-oszukanych

Marcin | 2017-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2017

Dalsze losy Charliego Zielinskiego, wojna skończyła się dwa lata temu jednak na terenie Polski ciągle trwają walki komunistów z ruchem oporu. Charlie w tym czasie wrócił do stanów i prowadzi warsztat samochodowy ale nie może zagrzać miejsca i ciągle wynika się "wklepywać" komunista urządzającym wiece w stanach. Po jednej z takich rozrób pojawia się u niego znajomy i proponuje mu pracę w wywiadzie ma zostać zrzucony na tereny Polski i pomóc partyzantom, tak brzmi wersja oficjalna. Dostajemy książkę w której akcję obserwujemy z trzech perspektyw: pierwsza oczywiście to perspektywa Charliego który szkoli się na tajnego agenta, druga perspektywa to świat "Pielgrzyma" i jego najbliższych współpracowników czyli żołnierzy podziemia którzy próbują przetrwać pod butem rosjan i trzecia strona to właśnie rosjanie którzy próbują rozkręcić akcję dezinformacji i przy okazji podrzucić amerykanom następnych szpiegów. Całkiem niezła książka przenosząca nas w te ponure czasy i uświadamiająca jak...

GroszeQ | 2017-09-26

Dynamiczna akcja, dbałość o szczegóły, stosunkowo mało jest książek sensacyjnych o tej tematyce(lata 1945-1948) więc tym bardziej warto było po nią sięgnąć. Fajne jest tez to że kto nie czytał Elsenborn wcale nie musi tego robić żeby lektura była ciekawa i pasjonująca.Polecam

Czytalski | 2017-09-08
Przeczytana: 01 września 2017

1947 rok. Charlie Zielinsky to aliancki weteran wojenny, który teraz prowadzi spokojne życie mechanika samochodowego gdzieś w Jersey. Kiedy zostaje aresztowany za burdę na wiecu komunistów, zgłasza się do niego były kolega z wojska i proponuję powrót do służby i stawienie czoła Rosjanom.

Formalnie "Wojna oszukanych" kontynuacja wydanego w 2012 roku "Elsenborn", ale jedynym łącznikiem pomiędzy tymi dwiema książkami jest postać głównego bohatera, Charliego Zielinsky'ego. Tak więc po prezentowaną pozycję można spokojnie sięgnąć bez uprzedniej lektury, czyli tak jak ja to zrobiłem.
Najnowsze dzieło Piotra Langenfelda to naprawdę wciągająca pozycja, a zawiera w sobie tyle ciekawych wątków, że trudno to wszystko opisać bez zdradzania ważnych szczegółów fabuły. Z jednej strony mamy historię Charlesa, który zostaje zrekrutowany do wypełnienia, według jego nowych przełożonych, niezwykle ważnej misji po wschodniej stronie żelaznej kurtyny. Bieżące wydarzenia są przeplatane ze wspomnieniami...

Komig | 2018-05-05
Przeczytana: 02 kwietnia 2018

Druga wojna światowa skończyła się dwa lata temu. Dla wielu była klęską.

Zmierzy się z przebiegłym wrogiem, mistrzem kłamstwa i mistyfikacji.

Książke oceniam na 4

menajero | 2018-05-04