Allegro - kampania grudzień kat. współczesna

The Distant Hours

Wydawnictwo: Mantle
The Distant Hours
arystokracja, posiadlosc, tajemnica
angielski
Bożena

Edie Burchill and her mother have never been close, but when a long lost letter arrives with the return address of Milderhurst Castle, Kent, printed on its envelope, Edie begins to suspect that her mother's emotional distance masks an old secret. Evacuated from London as a thirteen year old girl, Edie's mother is chosen by the mysterious Juniper Blythe, and taken to live at Millderhurst Castle with the Blythe family. Fifty years later, Edie too is drawn to Milderhurst and the eccentric Sisters Blythe. Old ladies now, the three still live together, the twins nursing Juniper, whose abandonment by her fiance in 1941 plunged her into madness. Inside the decaying castle, Edie begins to unravel her mother's past. But there are other secrets hidden in the stones of Milderhurst Castle, and Edie is about to learn more than she expected. The truth of what happened in the distant hours has been waiting a long time for someone to find it...

źródło opisu: Bookfinder.com

źródło okładki: Bookfinder.com

Mollinka_90 | 2017-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2017

Kate Morton jest mistrzynią w swoim gatunku. Jak dotąd ukazało się w Polsce 5 jej powieści, a "Milczący zamek" jest trzecią, z którą miałam okazję się zapoznać i jak dla mnie najlepszą. Od początku atmosfera tego romantycznego thrillera jest przesycona wiktoriańską grozą. Autorka w bardzo umiejętny sposób łączy ze sobą wiele wątków, które w całości tworzą spójny obraz. W zasadzie ani jedna wzmianka w tej powieści (na przykład na temat bohaterów drugoplanowych czy pozornie spraw nie związanych bezpośrednio z fabułą) nie jest zbędna. Wszystkie one pełnią funkcję poszlak, które mają doprowadzić czytelnika do odkrycia prawdy o tytułowym milczącym zamku.

Ciężko napisać cokolwiek o samej fabule, by nie zostać posądzonym o spojlerowanie. Akcję powieści rozpoczyna pozornie błahe zdarzenie - na strychu jednego z domów zostaje odkryta stara torba listonosza z niedoręczoną korespondencją, która po pięćdziesięciu latach trafia do rąk adresatów. Jeden z listów jest adresowany do Meredith...

darkangel | 2013-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2013

Tajemnica....tajemnica.... i jeszcze raz tajemnica....oraz stare, mroczne zamczysko..; Niesamowita opowieść...., a raczej historia o życiu trzech sióstr, które zamieszkują w zamku Milderhurst w hrabstwie Kent. Losy Percy, Saffy oraz Juniper, a raczej to co im się zdarzyło przed pięćdziesięciu laty miało trwały związek z powieścią którą napisał ich ojciec 75 lat wcześniej "Prawdziwa historia Człowieka z Błota". To co się wydarzyło pewnej burzowej nocy było przekleństwem Raymonda Blythe'a... Makabryczne dziedzictwo "Człowieka z Błota" miało wpływ na całe życie mieszkanek zamku i było przyczyną obłędu najmłodszej ze sióstr.
Polecam tą książkę bo to cudowna, fascynująca saga rodzinna, gdzie na każdej niemal stronie czai się cień tajemnicy sprzed pół wieku i nie można się wprost oderwać od tej lektury by odkryć ten rodzinny sekret.... i ten cudny poetycki język Kate Morton... Z przyjemnością sięgnę po kolejne książki tej pisarki, ponieważ zauroczyła mnie swym kunsztem...

BagatElka | 2013-08-16

Wspaniała odmiana po historiach hordy wyuzdanych uwodzicielek chadzających na niebotycznych szpilkach, z krwistymi szponami,notorycznie zapominającymi o niezbędnych częściach garderoby.
Ja też lubię wysokie obcasy i pełne pasji opowieści ale lubię też urzekające i subtelne historie,pełne tajemnic i namiętności.
"Milczący zamek" przypomina nam,że istniał świat,w którym dżentelmeni wielbili czarujące kobiety i kochali je z nie mniejszą siłą niż współcześni amanci.
Na pewno chętnie wybiorę się ponownie do wspomnianego zamku i znów zatonę w tym wyimaginowanym świecie sióstr aby nacieszyć serce i ukoić duszę.

Pela | 2014-06-10
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Książka o głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach, o namiętności silniejszej niż śmierć, o miłości bezwarunkowej ale też miłości tak toksycznej, że może doprowadzić do tragedii, zdradach i obłędzie. A wszystko dzieje się w murach starego, mrocznego zamczyska.
"Milczący zamek" to też książka o książce.
Muszę się przyznać, że "Milczący zamek" kupiłam właściwie z roztargnienia. Nie doczytałam lub przeczytałam bez zrozumienia informacje o autorce - wydawała mi się że pochodzi z Anglii, a nie Australii, a ja wolę (a właściwie wolałam) czytać książki europejskich autorów, bo wydawało mi się że jeśli akcja umieszczona jest w hrabstwie Kent to nikt nie opisze tego lepiej niż ktoś stamtąd. Ale się myliłam, "Milczący zamek" mnie oczarował, jedna tajemnica się wyjaśniała a autorka fundowała nam kilka następnych i tak do ostatniej strony. Nie będę powtarzała tego co już napisano wcześniej - przekonajcie się sami. Polecam gorąco!

allison | 2012-03-29
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 29 marca 2012

Napisana z wielkim rozmachem powieść, od której trudno się oderwać. Sięgnęłam po nią, gdyż kilka miesięcy temu zafascynowała i urzekła mnie inna książka Kate Morton - "Zapomniany ogród".

"Milczący zamek" utrzymany jest w podobnej atmosferze głęboko skrywanych rodzinnych tajemnic, które wychodzą na jaw stopniowo, pozwalając czytelnikowi śledzić z zapartym tchem losy bohaterów oraz bawić się w detektywa. To drugie - wbrew pozorom - nie jest łatwe. Przyznam, że poległam, bo żadna z moich teorii się nie sprawdziła:). Ale bardzo mnie to ucieszyło, bo zaskakujące zakończenie tak pasjonującej opowieści jest jak wisienka na torcie...

Powieść K. Morton łączy w sobie kilka rozbudowanych wątków, które dość szybko się krzyżują, jednak ich wzajemne powiązania odkrywamy stopniowo. Przypomina to układanie puzzli i wzbudza w czytelniku rosnącą ze strony na stronę ciekawość.

Pani Morton jest dla mnie mistrzynią suspensu i autorką pięknych epickich opowieści o rodzinie, przyjaźni, miłości,...

motyl43 | 2012-10-28
Przeczytana: październik 2012

"Odwróciłam niebieską okładkę i od pierwszego rozdziału, opisującego przebudzenie Człowieka z Błota w głębokiej, mulistej fosie, wsiąkłam w nią bez reszty. Z dreszczem emocji, z wypiekami na twarzy, palcami drżącymi ze zniecierpliwienia przewracałam stronę, za stroną, Odwiedzałam wspaniałe i przerażające miejsca starego zamczyska Milderhurst." -Kate Morton i ja. "Milczący zamek" umilił mi październikowe dni.Piękna książka,godna polecanie, ale... na pierwszym miejscu w moim sercu pozostanie "Zapomniany ogród" i fascynująca historia białej walizeczki.

filozof | 2015-05-16

Co sprawia,że książka nam się podoba ? Co sprawia,że sięgamy po nią i podczas czytania już wiemy,że to właśnie to,że ta książka będzie jedną z najpiękniejszych jakie wyszły spod pióra pisarza.
Może to ta okładka,wielu z nas,teraz by chciało się znaleźć w tym zamku.
Przepiękny ogród,aż zachęca do romantycznych spacerów.
Fabuła też wciąga.Historie z czasów wojny,przeplatane opisani obecnego życia są porywające.
Polubiłem Edith.To mądra i rozważna kobieta.
Która pragnie dociec prawdy.
Prawdy,kryjące się za murami zamku.
Przyznam,że śledząc historię bohaterek i bohaterów powieści czułem jakbym sam tam był.
Powieść jest przykładem,że z pozoru prosta historia.Może być też piękna i niezwykła.

Elżbieta | 2017-04-11
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Nie jest to literatura wysokich lotów, a raczej takie przyjemne,lekkie czytadło. Spodziewałam się, że tak będzie,bo jest to już trzecia przeczytana przeze mnie książka Kate Morton. Napisana dosyć zgrabnie,aczkolwiek jest dość schematyczna. Czyli: współczesna bohaterka przypadkowo dowiadująca się o pewnych wydarzeniach ze wczesnej młodości swojej matki,następnie przypadki inspirują ją do zgłębiania okoliczności tych wydarzeń,dramatyczna historia rodziny zamieszkującej ogromny,tajemniczy, pełen niesamowitych,sekretnych zakamarków pobudzających wyobraźnię zamek. Bardzo dobrze budowana postać silnej,demonicznej siostry (jednej z trzech zamieszkujących zamek) podporządkowującej sobie dwie pozostałe nieco słabsze psychicznie. Sporo zwrotów akcji,ale bez mocniejszych wstrząsów. Zakończenie mnie rozczarowało,chociaż,jak dla mnie,nie było ono w tej książce aż takie ważne. Czas przy czytaniu mile spędzony,ale bez żadnych refleksji i wrażeń na dłużej.

atram_78 | 2011-08-09
Przeczytana: 24 stycznia 2012

Kolejna bardzo oczekiwana i wyglądana przeze mnie książka! Myślałam, że spadnę z krzesła, gdy zobaczyłam, że jest już dostępna po polsku! ;) Super! Zaraz kupuję!

Edycja po lekturze----> Fantastyczna powieść! Niesamowity klimat! Ostatnie 100 stron czytałam dosłownie na wdechu, z wypiekami na twarzy, obgryzając paznokcie! Cudowna książka!Oj tak!
Polecam, polecam, polecam!

andzia12 | 2017-10-03
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 30 września 2017

Uwielbiam książki Kate Morton, ponieważ mają specyficzną fabułę. Z jednej strony jesteśmy (czytelnicy) w czasach obecnych, a z drugiej fabuła przeskakuję lata wstecz.

Tym razem "Milczący zamek" ogarnia nas swoją tajemniczą historią. Gdzie przez lata, aż do czasów obecnych trzy siostry milczą o tym, co się stało wiele lat temu. A stara się to wyjaśnić młoda dziennikarka.

Czytając "Milczący zamek" wyobraźnia działa na najwyższych obrotach!
Polecam!