Drzwi do lata

Wydawnictwo: Amber
The Door into Summer
838530956X
corrum

Dan Davis, młody zdolny inżynier automatyk, projektuje rewelacyjne modele robotów. Wraz z narzeczoną Bellą i wspólnikiem Milesem snuje wielkie plany na przyszłość. Niestety, Dan zna się na maszynach, ale nie na ludziach. Belle i Miles w podstępny sposób oszukują go i pozbawiają prawa do patentów. Rozczarowany życiem Dan Davis decyduje się na zamrożenie w komorze hibernacyjnej na trzydzieści...

Niestety, Dan zna się na maszynach, ale nie na ludziach. Belle i Miles w podstępny sposób oszukują go i pozbawiają prawa do patentów. Rozczarowany życiem Dan Davis decyduje się na zamrożenie w komorze hibernacyjnej na trzydzieści lat.

Po obudzeniu doznaje szoku, powoli jednak zaczyna przystosowywać się do nowego świata. Nie pojmuje tylko jednego. Większość nowoczesnych automatów jest autorstwa... Dana Davisa.

Tę zagadkę można by wyjaśnić cofnięciem się Dana w przeszłość. Ale przecież podróże w czasie nawet w dwudziestym pierwszym wieku wydają się niemożliwe...

ReginaInferna | 2015-11-28
Przeczytana: sierpień 2014

Najpiękniejsza w tej książce jest wzajemna miłość człowieka i kota.

"(...) Pit się starzeje, obrasta w tłuszcz i nie kwapi się do pojedynków z młodszymi od siebie. Wkrótce będzie musiał ułożyć się do tego najdłuższego snu. Wierzę z całego serca, że jego odważna mała duszyczka znajdzie swoje drzwi do lata, za którymi istnieje mnóstwo najbardziej wyszukanych łakoci, za którymi samiczki lgną do starych bohaterów, a przeciwnicy są tak zaprogramowani, by po zażartej walce zawsze umieć przegrać z honorem. Za którymi ludzie mają przyjacielskie ręce do głaskania, a o ich nogi można się ocierać, bo nigdy nie odtrącą z nienawiścią."

Mam nadzieję, że istnieje takie kocie niebo. Za Tęczowym Mostem.

Sonea | 2013-02-09

Zaczyna się od kota.
No dobrze, nie zaczyna się od kota, tylko od jego właściciela, ale, jak wszystkim powszechnie wiadomo, właściciel też zaczyna się od kota. Czekałam więc na ciąg dalszy, bo lubiany przeze mnie styl (średnio długie zdania przecinane raptownymi pointami + lekko drwiący ton) rokował równie świetnie, a nakreślone tło sugerowało soczysty klimat postapokaliptyczny... klimaty postapokaliptyczne są teraz w cenie!
Krótko mówiąc: miało byś bombowo - atomowo. Wyszło dobrze, nienajgorzej, mam jednak poczucie pewnego niedosytu... przede wszystkim kot mnie tam zwabił jako potencjalna postać pierwszoplanowa z plączącym się pod nogami narratorem, a kota finalnie było tyle, co kot napłakał.
Tego się nie robi (czytelnikowi).
Klimat post-apo skończył się na dwóch zdaniach, a dalej była futurystyka... fakt, że opisana bardzo przystępnie, co może tylko cieszyć tak tępą głowę do fizyki i matmy, jak ja... jednak czytałam całkiem inną książkę, niż zamierzałam.
W dodatku bez kota.
...i...

| 2012-04-21

Drzwi do lata to strasznie dziwna książka, coś między kryminałem a science-fiction. Pochłonąłem ją w ciągu jednego dnia. Jedyne co mnie zaniepokoiło, to postać głównego bohatera Dana Davisa, inżyniera automatyka. Heinlein ukazuje postać zmanierowaną, rozmawiającą ze swoim kotem. W dodatku D.Davis pragnie "wyruszyć" w przyszłość aby zmienić swoje dotychczasowe poplątane, pełne intryg życie. A to co mnie naprawdę zaskoczyło, to fakt, iż nasz główny bohater najbardziej pod słońcem pragnie, aby jego znajoma, którą jest 11 letnia dziewczynka w przyszłości została jego żoną, kochanką itd. Ich rozmowy, w których obiecywali sobie wspólną przyszłość były dla mnie bardzo nierealne :/

OmniModo | 2013-07-10
Przeczytana: 07 lipca 2013

5/6 Świetna i zabawnie opowiedziana historia, pomimo, że dawno pisana to całkiem niezłe pomysły szczególnie ten z wideofonem i ploterem... Z przygód z udziałem kota autentycznie się śmiałem w głos. Lekka i niby nic nie znacząca historyjka przygodowo-kryminalno-komediowa, ale takie też są potrzebne.

GaretJax | 2016-10-13
Przeczytana: 13 października 2016