Witamina D. Słoneczny hormon naszego zdrowia

Okładka książki Witamina D. Słoneczny hormon naszego zdrowia William Grant, Jörg Spitz
Okładka książki Witamina D. Słoneczny hormon naszego zdrowia
William GrantJörg Spitz Wydawnictwo: Vivante poradniki
poradniki
Vitamin D - Das Sonnenhormon
Vivante
2017-01-01
2017-01-01
Kamila Petrikowska

Okładka książki Żegnaj, cukrzyco. Porady dla diabetyków i dla tych, którzy nie chcą nimi zostać Uwe Gröber, Jörg Spitz, Hardy Walle
Żegnaj, cukrzy... Uwe Gröber, Jörg Sp...

Witamina d zwana jest hormon słońca ☀️
Wzmacnia między innymi mięśnie kości i układ nerwowy. Według autorów co najmniej dwie trzecie wszystkich ludzi w miesiącach zimowych doświadcza mniejszego lub większego niedoboru witaminy D. Zalecana dawka według tej książki na dzień to 4000IU , którą albo skóra wyprodukuje sama za pomocą promieni UV, albo musi zostać uzupełniona wytworzonym preparatem. Kiedy mówimy o niedobrze ? jakie dawki potrzebne są do dostarczenia organizmowi każdego dnia ? czy to możliwe aby pożywieniem można było dostarczyć odpowiednią ilość aby nie łykać suplementów ? - tego dowiecie się z tej małej książeczki. Z ciekawostek mogę dodać, że człowiek musiałby jeść co najmniej 50 jaj dziennie żeby w wystarczającym stopniu zaopatrzyć się w hormon słońca 8/10

Witamina d zwana jest hormon słońca ☀️

Książka a raczej broszura w zasadzie o niczym.

Książka a raczej broszura w zasadzie o niczym.

• Health
  • Pożyczone od Znajomych