Wiek luksusu

Tłumaczenie: Alicja Marcinkowska
Cykl: The Luxe (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
The Luxe

Piękne dziewczyny w wytwornych sukniach bawiące się na balu do białego rana. Przystojni chłopcy o czarujących uśmiechach i niebezpiecznych intencjach. Niewinne kłamstewka, mroczne sekrety, skandaliczne romanse. To Manhattan 1899 roku. Siostry Elizabeth i Diana Holland królują w świecie nowojorskiej elity. Wspaniałe stroje i wystawne bale to ich codzienność, do dnia gdy okazuje się, że majątek...

Piękne dziewczyny w wytwornych sukniach bawiące się na balu do białego rana.
Przystojni chłopcy o czarujących uśmiechach i niebezpiecznych intencjach.
Niewinne kłamstewka, mroczne sekrety, skandaliczne romanse.
To Manhattan 1899 roku.

Siostry Elizabeth i Diana Holland królują w świecie nowojorskiej elity. Wspaniałe stroje i wystawne bale to ich codzienność, do dnia gdy okazuje się, że majątek Hollandów przepadł...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wydawca

Alina | 2010-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2010

O czym pisałaby Plotkara sto lat temu? Zapewne o wydarzeniach, które dzieją się w książce Anny Godbersen. Kiedy zobaczyłam tę książkę, od razu wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Na moje szczęście wyprzedaże w Matrasie idą po mojej myśli i nabyłam egzemplarz tej książki za niecałe dziesięć złotych.

Z początku się rozczarowałam, że znalazłam ją w koszu z książkami dla nastolatek. Coś we mnie się zbuntowało i na chwilę się zawahałam, czy ją kupić. W końcu ją wzięłam.

Akcja książki rozgrywa się w roku 1899 na Manhattanie. Rozpoczyna się od pogrzebu Elizabeth Holland - gwiazdy wyższych sfer - idealnej, pięknej, o nieposzlakowanej opinii. Po śmierci jej ojca wszystko dzieje się nie tak, jak powinno. Matka ciągle przekonuje ją do znalezienia sobie męża, po jakimś czasie okazuje się też, że stoją na skraju bankructwa. Elizabeth zostaje zmuszona do poślubienia Henry'ego Schoonmaker'a - łamacza dziewczęcych serc, hulaki, osoby nieprzejmującej się cudzymi opiniami. Żadne z nich nie jest...

Kasiag | 2014-03-23

Przede wszystkim "Wiek luksusu", to nie jest książka tylko dla nastolatek.
Właściwie, to jestem zdziwiona, że klasyfikowana jest jako literatura młodzieżowa. Myślę, że to może powodować, że osoby dojrzalsze wiekiem nie będą po nią sięgać, a to byłaby szkoda :)
"Wiek luksusu" to barwna opowieść, która przenosi czytelnika wprost na Manhattan, końca XIX wieku. Jest to miejsce, w którym królują pozory i konwenanse, a szczerość czy oryginalność są towarem nie tylko deficytowym, ale i niepożądanym.
Poznajemy życie kilku młodych ludzi, które to życie tylko z pozoru wydaje się być proste i nieskomplikowane.
Już sam prolog sugeruje, że historia, która autorka chce nam opowiedzieć nie będzie ociekała lukrem. Przyznam, ze mocno mnie ten prolog zaskoczył i zaciekawił, robiąc apetyt na ciąg dalszy.
W kolejnych rozdziałach poznajemy kolejno osoby, wokół których zbudowana jest cała opowieść. Poznajemy ich pragnienia, ukryte uczucia, skrywane namiętności. Każdy z nich wydaje się być...

DafNe | 2010-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2010

Początkowo tę książkę uważałam za słabą, a nawet nudną. Jednakże po kilku rozdziałach (a są wyjątkowo krótkie: ok. 5 stron) akcja nabrała tempa. Przypomina serię "Plotkara" z tym, że czas akcji przypada na koniec XIXw. Przyznam szczerze, że mnie ta powieść zafascynowała. Zakończenie książki moim zdaniem jest nieprzewidywalne i rewelacyjne.

Liza | 2011-01-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: październik 2009

Podobna do współczesnej plotkary :)

freeqa | 2011-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2011

Sięgająć po tą książkę nie wiedziałam czego się po niej spodziewać. Myślałam, że będzie napisana niezrozumiałym językiem z przesadnym romantyzmem. Ale to co w niej znalazłam całkiem mnie zaskoczyło.
Już sam prolog, który był bardzo zaskakujący, sprawił, że książkę chciało się przeczytać jednym tchem. Z niecierpliwością czekało się na rozwiązanie tej opowieści. Również zawiłe relacje między bohaterami trzymały w napięciu i sprawiały, że książkę czytało się lekko i bez większego wysiłku. Zkaończenie jej zostawia niedosyt, ale dzięki temu warto czekać na kontynuację, aby dowiedziec się jak to wszystko się dalej potoczy.

Alicja | 2011-10-31
Przeczytana: 31 października 2011

Sięgałam do książki 2 razy. Pierwszy raz wypożyczyłam, oddałam nie czytając żadnej strony. Drugi raz- jeden wieczór i cała książka została pochłonięta.

Może jest trochę jak plotkara, ale dla mnie dużym plusem był czas akcji. Książka naprawdę mnie wciągnęła.

Żałuję, że nie mogę przeczytać na razie dalszych części, ale może je ściągnę i poćwiczę trochę swój angielski ;)

Martyna_Mosley | 2011-10-17

Genialna. Tym bardziej szkoda, że nie ma u nas kolejnych trzech części.

magdusiadz | 2013-10-14
Przeczytana: 14 października 2013

Początkowo, czytając książkę, nie byłam nią zbytnio zainteresowana, ale z każda kolejną stroną moje zainteresowanie rosło. Podobała mi się wielopostaciowość utworu, ukazanie różnych warstw społecznych i pokazanie ich jasnych i ciemnych stron. Każda z przedstawionych tu postaci nie jest albo dobra albo zła- są wielobarwne i jak każdy z nas mają swoje wady jak i zalety.

Ponieważ książkę do ostatniej strony czytałam z niebywałą chęcią i ciekawością (choć książka jest przewidywalna) to żałuję, że w Polsce nie zostały wydane dalsze lody sióstr Elizabeth i Diany Holland.

Książkę, choć krótką, zdecydowanie polecam :)

zlatawiecz | 2014-10-08
Przeczytana: 2012 rok

Tak na początek, autorka zapoznaje nas z przebiegiem pogrzebu głównej bohaterki- bo spojler musi być, co nie? Bardzo fajna książka.

Polecam

malaczarna | 2011-08-13
Przeczytana: 14 stycznia 2012

Jaka szkoda, że nie wydali reszty części:(