Nowe idzie

Okładka książki Nowe idzie
Michał CetnarowskiDawid Juraszek Wydawnictwo: Powergraph Seria: Science Fiction z plusem fantasy, science fiction
532 str. 8 godz. 52 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Seria:
Science Fiction z plusem
Wydawnictwo:
Powergraph
Data wydania:
2008-09-05
Data 1. wyd. pol.:
2008-09-05
Liczba stron:
532
Czas czytania
8 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
9788361187042
Tagi:
Nowe idzie
Średnia ocen

                6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Nowa Fantastyka 442 (07/2019) Neil Gaiman, Linda Nagata, Jewgienij T. Olejniczak, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Karl Schroeder, Paula Wanarska
Ocena 6,5
Nowa Fantastyk... Neil Gaiman, Linda ...
Okładka książki Szortal na wynos - wydanie specjalne Zima 2015 Rafał Dębski, Bartłomiej Dzik, Artur Grzelak, Marta Kładź-Kocot, Andrzej Miszczak, Karol Mitka, Jewgienij T. Olejniczak, Andrzej W. Sawicki, Marek Szalsza, Redakcja Szortal.com, Marianna Szygoń, Sebastian Uznański, Istvan Vizvary, Deborah Walker
Ocena 5,0
Szortal na wyn... Rafał Dębski, Bartł...
Okładka książki Nowa Fantastyka 369 (6/2013) Mike Carey, Lucyna Grad, Ken Liu, Jewgienij T. Olejniczak, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Jeremiah Tolbert
Ocena 6,6
Nowa Fantastyk... Mike Carey, Lucyna ...
Okładka książki Szortal fiction Marek Adamkiewicz, Łukasz Andrzejowski, Kamil Banul, Anna Bichalska, Marcin Robert Bigos, Aleksandra Brożek, Michał Cetnarowski, Tomasz Cichocki, Iwo Drożdzowski, Jolanta Dybowska, Bartłomiej Dzik, Marcin Elantkowski, Adrianna Filimonowicz, Piotr Górski, Ela Graf, Przemek Hytroś, Sławomir Jagiełło, Rafał Januszkiewicz, Jacek Kemlad, Anna Klimasara, Paulina Klimentowska, Jarosław Klimentowski, Marta Komornicka, Agnieszka Kopeć, Marcin Kreczmer, Anna Kucharzak, Tomisław Kucharzak, Aleksander Kusz, Paweł Kwiatek, Robert Łątkowski, Tomasz Lewgowd, Agnieszka Łubian, Anna Łuka, Piotr Malesa, Sara Marondel, Loui E. Merril, Adam Mrozek, Maciej Musialik, Anna Łucja Nowak, Paweł Ojrzanowski, Jewgienij T. Olejniczak, Rafał W. Orkan, Daniel Ostrowski, Paweł Pająk, Joanna Patyk, Romuald Pawlak, Alicja Pawłowska, Bartosz Popow, Jacek M. Rostocki, Marcin Rusnak, Marek Ścieszek, Ariana Siarkiewicz, Jadwiga Skrzypacz Kopaszewska, Marcin Słowiński, Michał Smyk, Jarosław Soja, Joanna Szczepańska, Łukasz Szmit, Ewa Szumowicz, Jan Tanar, Michał J. Toński, Bartłomiej Urbański, Istvan Vizvary, Dariusz Wędrychowski, Marcin Zdebski, Mateusz Zieliński
Ocena 6,4
Szortal fiction Marek Adamkiewicz, ...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
93 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
347
5

Na półkach:

Przyszłość polskiej Fantastyki
Nowe Idzie –praca zbiorowa (zbiór opowiadań)
Do przeczytania „Nowe Idzie” skusiło mnie jedno nazwisko - Wegner. Znałem już owego autora i po lekturze jego trzech książek stwierdzam, że człowiek zaczyna poszukiwać więcej. Traf chciał by opowiadanie Roberta pojawiło się właśnie w tym zbiorze. Najlepsze w tym jest jednak to, że opowiadanie poprzedza wydanie „Opowieści z meeekhańskiego pogranicza”, co jest dodatkową gratką dla fana.
Cały zbiór opowiadań został wydany w 2008 roku z inicjatywą ukazania, do czego zmierza polska fantastyka. Nie pojawiło się tu ani jedno nazwisko przedstawicieli „starych wyjadaczy” jak Pilipiuk, Grzędowicz czy Sapkowski. „Nowe idzie” to jak sama nazwa wskazuje, zbiór opowiadań autorów, którzy nie byli wtedy jeszcze jasnymi gwiazdami w świcie polskiej fantastyki, ale zabłysnęli i mają predyspozycję wybicia się. Większość autorów w zbiorze na rok 2008 miało już opublikowane kilka opowiadań min w „Nowej Fantastyce” czy już nieistniejącej (niestety) „Science Fiction, Fantasy & Horror” część załapało się do jakiegoś zbioru, poniektórzy mają na koncie pierwszą książkę. Na ówczesny 2013 rok min Robert M. Wegner ma już trzy książki na swoim koncie i jest już całkiem znanym autorem w społeczności miłośników fantastyki.
W „Nowe idzie” możemy się zaznajomić z jedenastoma autorami, na każdego z nich przypada po jednym opowiadaniu. Książkę rozpoczyna krótki wstępniak Michała Cetnarowskiego, który zajmował się redakcją ów zbioru. Możemy w nim wyczytać, z jakich pobudek powstała ta książka - jak dla mnie wstępniak jak najbardziej na plus. Następnie zagłębiamy się w opowiadania, a o to lista naszych autorów- Juraszek, Kilian, Majka, Małecki, Miszczak, Olejniczak, Przechta, Rogoża, Skalska, Wegner, Zbierzchowski. Opisywanie każdego opowiadania z osobna mijałoby się z celem jednocześnie wydłużając recenzję do niewyobrażalnych rozmiarów. Wspomnę tylko, że natkniemy się na umierający XIX wieczny Paryż, przeniesiemy się do klimatów postapokaliptycznych, poczytamy o fantastyce religijnej, przemierzymy czas i kosmos oraz dużo więcej. Natrafimy na teksty pisane całkowicie na trudne tematy oraz na opowiadania pisane w pełni dla rozrywki czytelnika. „Nowe idzie” daje nam szanse zmierzyć się z różnymi tekstami. Dlatego mamy duże prawdopodobieństwo odnaleźć w zbiorze opowiadanie trafiające właśnie do naszego gustu.
W mojej głowie pozostały dwa opowiadania „Oko Cyklonu” Pawła Majka oraz „Najpiękniejsza historia wszystkich czasów” Roberta M. Wegnera. Dwa opowiadania w zupełności od siebie różniące się jednak i jedno i drugie przykuwa na dłuższą chwilę. Co do innych opowiadań większość czytało mi się naprawdę miło, niestety przy niektórych czułem niepełne wykorzystanie tematu lub nie mogłem odnaleźć się w ich koncepcji.
Zbiór kończy rozmowa Rafała Kosika, Macka Guzka oraz Łukasza Orbitowskiego na temat współczesnej fantastyki oraz zbioru „Nowe idzie”.
Podsumowując „Nowe idzie” to ciekawa inicjatywa, którą na pewno warto przeczytać może nie z względu na same opowiadania, które prezentują kilkanaście różnych stylów, ale dla samej inicjatywy. Myślę, że każdy miłośnik fantastyki znajdzie tu, chociaż jedno opowiadanie dla siebie.
Ocena końcowa dla samego pomysłu i jego ujęcia 9/10. Nie pokuszę się na ocenę treści gdyż każde opowiadanie powinno uzyskać osobną notę.
Harnaś

Przyszłość polskiej Fantastyki
Nowe Idzie –praca zbiorowa (zbiór opowiadań)
Do przeczytania „Nowe Idzie” skusiło mnie jedno nazwisko - Wegner. Znałem już owego autora i po lekturze jego trzech książek stwierdzam, że człowiek zaczyna poszukiwać więcej. Traf chciał by opowiadanie Roberta pojawiło się właśnie w tym zbiorze. Najlepsze w tym jest jednak to, że opowiadanie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    171
  • Przeczytane
    140
  • Posiadam
    74
  • Fantastyka
    10
  • Chcę w prezencie
    4
  • Science Fiction
    3
  • Fantastyka polska
    3
  • Antologie
    3
  • E-book
    2
  • Teraz czytam
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Nowe idzie


Podobne książki

Przeczytaj także