Wieża w kamiennym lesie

Wydawnictwo: Mag

Najnowsza powieść opowiadająca o przygodach Cyana Daga, rycerza z Gloinmere. Nastrojowa historia o magii, lojalności i honorze, której akcja toczy się w krainie smoków, szlachetnych rycerzy i groźnych czarnoksiężników.

kris81CK | 2013-08-30
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Jest to najsłabsza z dotychczas przeczytanych przeze mnie książek Patricii A. McKillip, choć z drugiej strony styl pisania autorki odpowiada mi (głównie dlatego, że nie umieszcza zbędnych opisów, dzięki czemu książkę czyta się szybko i przyjemnie). Książki odpowiada o przygodach rycerza z trzema wieżami w herbie, który (jak się to później okaże) wplątuje się w intrygę wymierzoną przeciwko swemu władcy. Tak jak w innych pozycjach z tego gatunku tak i w "Wieży w kamiennym lesie" znajdziemy wątek miłosny, magię oraz istoty nie będące ludźmi (jest nawet smok - informacja dla wielbicieli tych stworzeń).

secc | 2014-08-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Zawiodłam się na tej książce. Zachęcona „Zapomnianymi bestiami z Eldu” sięgnęłam po tą pozycję, którą dałam mamie na prezent.
Zakończenie nie podobało mi się, tak samo jak cała historia, która miała zdecydowanie większy potencjał, a już na pewno nie wskazywała na taki finał.
Troszkę za dużo bohaterów jak na tyle stron, chociaż autorce udało się przedstawić ich życie w miarę czytelnie i każdemu starczyło miejsca. Jest niedosyt jednak, że mogła być książka grubsza; że bohaterowie mogli być lepiej przedstawieni; że ich historia mogła być bardziej barwna i się przeplatać ze sobą w jakimś większym celu. Najbardziej jednak nie przypadło mi do gustu zakończenie. Przyznam się, że nie spodziewałam się takiego obrotu spraw, ale też pokazana historia nie dostarczyła mi tylu informacji, żebym mogła chociaż wysnuć jakieś podejrzenia. Liczyłam na coś więcej.
Po przeczytaniu zastanawiam się czy to był dobry prezent.

Denowy | 2014-01-19
Przeczytana: 30 grudnia 2013

W „Wieży w Kamiennym Lesie” poznajemy postać Cyana Daga, rycerza na dworze króla Regisa Auruma. Cyan wyrusza na poszukiwania kobiety uwięzionej w wieży stojącej gdzieś w odległej krainie. Nieco później do akcji dołącza Thayne Ysse, człowiek (całkiem słusznie) wrogo nastawiony do króla Regisa. Jest jeszcze Sel, kobieta mieszkająca w Kamiennym Lesie, która musi stawić czoła pokusom, jakie czekają na nią w tamtejszej wieży.

Historia zawarta w tej książce biegnie trzema torami i każdy kolejny rozdział przedstawia przygody jednej z trzech najważniejszych postaci. Oczywiście w trakcie czytania ich losy miejscami się krzyżują, a pod koniec łączą. Niemniej uważam, że komplikuje to trochę zrozumienie sensu wszystkich wydarzeń i powiązanie ich w całość, ale to musicie ocenić sami.

Jakby tego było mało, wszechobecna magia gra na nosie wszystkim bohaterom. Nie wszystko co widzą i słyszą jest prawdziwe. Nie wszystko jest tym, czym się dla nich wydaje. To także swego rodzaju wyzwanie dla...

Lisek_1986 | 2016-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2016