Rapsodia: Dziecko krwi

Cykl: Rapsodia (tom 1) | Seria: Andrzej Sapkowski Przedstawia
Wydawnictwo: Mag
Rhapsody: Child of Blood
fantasy, śpiew, muzyka, magia

Złotowłosa Bajarka Rapsodia, posiadająca magiczny dar kształtowania rzeczywistości... Tajemniczy asasyn Ahmed, ostatni z rasy Draków, nieprzejednanych zabójców demonów... Rubaszny olbrzym Grunthor, niepokonany wojownik... Dziecko Krwi, Dziecko Ziemi i Dziecko Nieba, o których wspomina pradawne cymriańskie proroctwo. Wybrańcy, mający stawić czoło przerażającemu F'dorowi - ognistemu demonowi,...

Dziecko Krwi, Dziecko Ziemi i Dziecko Nieba, o których wspomina pradawne cymriańskie proroctwo. Wybrańcy, mający stawić czoło przerażającemu F'dorowi - ognistemu demonowi, dążącemu do zagłady świata.

W dniu, kiedy ich drogi się krzyżują, rozpoczyna się barwna historia, pełna magii, humoru i przygód.

źródło opisu: [MAG, 2000]

Wagabunda | 2015-03-09

Trylogię RAPSODIA dostałam w smoczej paczce :) Zaczęłam czytać niespecjalnie przekonana - nie podchodzą mi opowieści o dzielnych panienkach a taką treść miała seria, sądząc po okładce :P I bęc! Niekoniecznie o dzielnej panience było :P Przede wszystkim - cud ale nie dziewica - ukłony dla autorki ,poszła naprawdę w ciekawą stronę, dając za tytułową bohaterkę córę Koryntu :P Fakt, w stanie spoczynku ,niemniej jednak obytą w temacie . Kolejne plusy - jej przymusowe - w każdym razie dla Rapsodii przymusowe na początku serii - towarzystwo . Zabójców kocham miłością wielką , nieogarniętą i mam nadzieję , na razie nieodwzajemnianą :P Achmed , zabójca demonów i olbrzymi Grunthor dostarczyli mi odpowiedniej dawki emocji, urzynania łbów i patroszenia flaków :P W trakcie kolejnych tomów działo się nieco - skok w czasie załatwiony podróżą we wnętrzu Ziemi ,( muszę się wybrać, nie tylko czasy o tysiąclecie zmienią a jeszcze urodę i niewinność zyskam..:P ) rewolta na dzikich terenech z finiszem...

| 2011-05-28
Przeczytana: 23 maja 2011

Miłość bez wzajemności jest jak pytanie bez odpowiedzi. Wzbudza marzenia, lecz wychowuje poprzez rozczarowania. Im mniej nadziei, tym gorętsza się staje, trawiąc serca w pustce milczenia, w zawieszeniu, niekończącym się poszukiwaniu celu, którego nie widać, mimo iż horyzont pełen jest równie samotnych wędrowców. Według starożytnych, jeśli znajdziesz cierń w miłości, kochaj jeszcze wierniej, na przekór wszystkiemu, bowiem że trzymasz w dłoni różę prawdziwą, poznajesz z cierni. To one uczą nas szacunku dla samych siebie, ofiarowując dar najcenniejszy, jakim jest wiara we własne siły i w drugiego człowieka. Czy gdyby wszystko i zawsze przychodziło nam lekko, bylibyśmy w stanie docenić, jak wiele dla siebie znaczymy?

Rapsodia -- główna bohaterka danej książki, jest postacią epicką, taką o której nie sposób zapomnieć po skończonej lekturze, której samotność w czasie i przestrzeni, targa tymi, którzy snują tę samą co ona, pieśń. Rapsodia, porzucając złudzenia, przeszła niejako na drugą...

Nanik | 2015-10-08
Na półkach: 040 Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 22 września 2015

Bardzo klasyczna fantasy: jest trójka towarzyszy w długiej podróży, straszliwy demon, zagłada jednego ze światów, stare proroctwo, nakładające się na siebie tajemnice i wrogowie, którzy mogą, ale nie muszą, okazać się przyjaciółmi. Nawet jeśli niektóre wątki wydają się nieco naiwne, to całość imponuje rozmachem, pięknie wykreowaną rzeczywistością oraz ciekawymi postaciami.

Cała opinia: http://nanikowy.blogspot.com/2015/10/elizabeth-haydon-symfonia-wiekow.html

Karderik | 2011-02-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Niesamowite... Od samego początku tej książki życzyłem śmierci głównej bohaterce, a ku memu ubolewaniu wychodziła cało z każdej sytuacji, z której tą ofermę zawsze ratowali moi ulubieńcy - zabójca Ahmed i półolbrzym Gunthor. To właśnie ta dwójka czyni całą serię wspaniałą. Rapsodia jest tylko zbędnym dodatkiem, która może w ostatniej części już nie będzie miała tyle szczęścia.

Bajarka | 2011-11-05

Pierwszy tom bardzo dobrego cyklu fantasy. Spójnie i szczegółowo zaprojektowany świat, tajemnica, magia, przygoda. Warto przeczytać choćby dlatego, że autorka konstruuje oryginalne postaci i rozwiązania fabularne, które nie powielają schematów. Duże tomiszcze, będące gratką dla zapaleńców fantasy, zwłaszcza, że historia ma kilka tomów (można czytać i czytać), z czego ten właśnie, moim zdaniem, jest najbardziej udany.

Nyave | 2015-11-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książkę dostałam w swe ręce w wieku 14 lat.
Śmiało mogę powiedzieć, że to dzięki niej do dziś jestem wielką miłośniczką książek.
Każdą kolejną z serii czytałam z zapartym tchem. Były momenty, w których śmiałam się na głos i takie w których pochlipywałam.
Historia o rodzącej się przyjaźni, miłości i magi.
Chętnie do niej wracam w zimowe wieczory.

wijas | 2013-06-18
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Zawsze tak mam, kiedy przeczytam przeciętną książkę, którą wcześniej polecały całe rzesze osób - wydaje mi się, że ktoś wyciął spomiędzy okładek oryginalną zawartość i wstawił w jej miejsce wytwór swojego grafomańskiego umysłu.

Może najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że jednym z polecających był Sapkowski. Sama ta rekomendacja wydawała się wysilona, ale nie udało się jej niestety rozbudzić mojej czujności. Po jakichś stu stronach czytałem dalej, by móc później z czystym sumieniem odradzić.

Zatem odradzam. Nie znalazłem w tej książce niczego, co pozwoliłoby mi czytać z wypiekami na twarzy. Deficyt oryginalnych pomysłów, infantylne dialogi, nieciekawi bohaterowie...

Wystarczy. Kolejnej części cyklu nie dotknąłbym metrowym kijem.

SummerFrock | 2013-09-24

Przypadkiem trafiłam na tą książkę gdy udałam do biblioteki by wypożyczyć jakieś książki. Podeszłam do działu fantazy i szukałam najgrubszej księgi. Stały na półce dwie "Proroctwo" i "Przeznaczenie" Podczas czytania "Proroctwa" zdałam sobie sprawę, że to był drugi tom. Dopiero po roku przeczytałam pierwszy tom. Czytając drugi i trzeci mniej-więcej wiedziałam co działo się w pierwszym. Strasznie mi się podobała fabuła. Ciekawa narracja i świetny wątek miłosny. Gdy dowiedziałam się, że wydano kontynuację musiałam je mieć! Niestety czuję niedosyt. Wydaje mi się, że w 5 tomie autorka po protu urwała opowieść jakby nie wiedziała "co dalej?"

Agnieszka Bajkowska | 2013-09-29

ok 10 lat temu koleżanka pożyczyła mi ją do przeczytania i niestety nie dała skończyć.... Ale na szczęście trafiłam na cały pięcioksiąg
Po prostu genialna

anjg | 2015-02-03

Lubię książki z tego gatunku i ta bardzo mi się spodobała.