Rapsodia: Dziecko krwi

Cykl: Rapsodia (tom 1) | Seria: Andrzej Sapkowski Przedstawia
Wydawnictwo: Mag
Rhapsody: Child of Blood
fantasy, śpiew, muzyka, magia

Złotowłosa Bajarka Rapsodia, posiadająca magiczny dar kształtowania rzeczywistości... Tajemniczy asasyn Ahmed, ostatni z rasy Draków, nieprzejednanych zabójców demonów... Rubaszny olbrzym Grunthor, niepokonany wojownik... Dziecko Krwi, Dziecko Ziemi i Dziecko Nieba, o których wspomina pradawne cymriańskie proroctwo. Wybrańcy, mający stawić czoło przerażającemu F'dorowi - ognistemu demonowi,...

Dziecko Krwi, Dziecko Ziemi i Dziecko Nieba, o których wspomina pradawne cymriańskie proroctwo. Wybrańcy, mający stawić czoło przerażającemu F'dorowi - ognistemu demonowi, dążącemu do zagłady świata.

W dniu, kiedy ich drogi się krzyżują, rozpoczyna się barwna historia, pełna magii, humoru i przygód.

źródło opisu: [MAG, 2000]

Wagabunda | 2015-03-09

Trylogię RAPSODIA dostałam w smoczej paczce :) Zaczęłam czytać niespecjalnie przekonana - nie podchodzą mi opowieści o dzielnych panienkach a taką treść miała seria, sądząc po okładce :P I bęc! Niekoniecznie o dzielnej panience było :P Przede wszystkim - cud ale nie dziewica - ukłony dla autorki ,poszła naprawdę w ciekawą stronę, dając za tytułową bohaterkę córę Koryntu :P Fakt, w stanie spoczynku ,niemniej jednak obytą w temacie . Kolejne plusy - jej przymusowe - w każdym razie dla Rapsodii przymusowe na początku serii - towarzystwo . Zabójców kocham miłością wielką , nieogarniętą i mam nadzieję , na razie nieodwzajemnianą :P Achmed , zabójca demonów i olbrzymi Grunthor dostarczyli mi odpowiedniej dawki emocji, urzynania łbów i patroszenia flaków :P W trakcie kolejnych tomów działo się nieco - skok w czasie załatwiony podróżą we wnętrzu Ziemi ,( muszę się wybrać, nie tylko czasy o tysiąclecie zmienią a jeszcze urodę i niewinność zyskam..:P ) rewolta na dzikich terenech z finiszem...

| 2011-05-28
Przeczytana: 23 maja 2011

Miłość bez wzajemności jest jak pytanie bez odpowiedzi. Wzbudza marzenia, lecz wychowuje poprzez rozczarowania. Im mniej nadziei, tym gorętsza się staje, trawiąc serca w pustce milczenia, w zawieszeniu, niekończącym się poszukiwaniu celu, którego nie widać, mimo iż horyzont pełen jest równie samotnych wędrowców. Według starożytnych, jeśli znajdziesz cierń w miłości, kochaj jeszcze wierniej, na przekór wszystkiemu, bowiem że trzymasz w dłoni różę prawdziwą, poznajesz z cierni. To one uczą nas szacunku dla samych siebie, ofiarowując dar najcenniejszy, jakim jest wiara we własne siły i w drugiego człowieka. Czy gdyby wszystko i zawsze przychodziło nam lekko, bylibyśmy w stanie docenić, jak wiele dla siebie znaczymy?

Rapsodia -- główna bohaterka danej książki, jest postacią epicką, taką o której nie sposób zapomnieć po skończonej lekturze, której samotność w czasie i przestrzeni, targa tymi, którzy snują tę samą co ona, pieśń. Rapsodia, porzucając złudzenia, przeszła niejako na drugą...

Nanik | 2015-10-08
Na półkach: Przeczytane, 040 Fantasy
Przeczytana: 22 września 2015

Bardzo klasyczna fantasy: jest trójka towarzyszy w długiej podróży, straszliwy demon, zagłada jednego ze światów, stare proroctwo, nakładające się na siebie tajemnice i wrogowie, którzy mogą, ale nie muszą, okazać się przyjaciółmi. Nawet jeśli niektóre wątki wydają się nieco naiwne, to całość imponuje rozmachem, pięknie wykreowaną rzeczywistością oraz ciekawymi postaciami.

Cała opinia: http://nanikowy.blogspot.com/2015/10/elizabeth-haydon-symfonia-wiekow.html

Karderik | 2011-02-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Niesamowite... Od samego początku tej książki życzyłem śmierci głównej bohaterce, a ku memu ubolewaniu wychodziła cało z każdej sytuacji, z której tą ofermę zawsze ratowali moi ulubieńcy - zabójca Ahmed i półolbrzym Gunthor. To właśnie ta dwójka czyni całą serię wspaniałą. Rapsodia jest tylko zbędnym dodatkiem, która może w ostatniej części już nie będzie miała tyle szczęścia.

wijas | 2013-06-18
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Zawsze tak mam, kiedy przeczytam przeciętną książkę, którą wcześniej polecały całe rzesze osób - wydaje mi się, że ktoś wyciął spomiędzy okładek oryginalną zawartość i wstawił w jej miejsce wytwór swojego grafomańskiego umysłu.

Może najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że jednym z polecających był Sapkowski. Sama ta rekomendacja wydawała się wysilona, ale nie udało się jej niestety rozbudzić mojej czujności. Po jakichś stu stronach czytałem dalej, by móc później z czystym sumieniem odradzić.

Zatem odradzam. Nie znalazłem w tej książce niczego, co pozwoliłoby mi czytać z wypiekami na twarzy. Deficyt oryginalnych pomysłów, infantylne dialogi, nieciekawi bohaterowie...

Wystarczy. Kolejnej części cyklu nie dotknąłbym metrowym kijem.

Bajarka | 2011-11-05

Pierwszy tom bardzo dobrego cyklu fantasy. Spójnie i szczegółowo zaprojektowany świat, tajemnica, magia, przygoda. Warto przeczytać choćby dlatego, że autorka konstruuje oryginalne postaci i rozwiązania fabularne, które nie powielają schematów. Duże tomiszcze, będące gratką dla zapaleńców fantasy, zwłaszcza, że historia ma kilka tomów (można czytać i czytać), z czego ten właśnie, moim zdaniem, jest najbardziej udany.

Nyave | 2015-11-18

Książkę dostałam w swe ręce w wieku 14 lat.
Śmiało mogę powiedzieć, że to dzięki niej do dziś jestem wielką miłośniczką książek.
Każdą kolejną z serii czytałam z zapartym tchem. Były momenty, w których śmiałam się na głos i takie w których pochlipywałam.
Historia o rodzącej się przyjaźni, miłości i magi.
Chętnie do niej wracam w zimowe wieczory.

ewa | 2017-03-30

Po pierwsze wciąga.Niesamowicie.Nie wszystkie książki tego typu potrafię przeczytać,niektórym nie daję cienia szansy na powtórne przeczytanie,ale ta do nich nie należy.To książka,którą należy się rozkoszować.Powtórne przeczytanie jest wręcz konieczne,aby nie umknęły czytelnikowi różne drobiazgi(ale jednak znaczące).Dla mnie to połączenie światów wykreowanych przez Tolkiena,Sapkowskiego i Donaldsona z małą domieszką Norton i Paoliniego.Czyli to co takie tygrysy jak ja lubią.Może nie najbardziej,ale bardzo,bardzo.
Po drugie-bohaterowie.Rapsodia-ex prostytutka,Pieśniarka zmierzająca do stanowiska Bajarki,mistrzyni muzyki i magii słów.Uciekinierka z rodzinnego domu(po utracie kochanka)...Jeśli mówi absolutną prawdę(a przynajmniej to,co uznaje za taką) rzecz staje się faktem.Muszę przyznać,że domyślałam się jej poprzedniej tożsamości,tak mniej więcej od połowy książki(nigdy nie twierdziłam,że jestem spostrzegawcza).
Ahmed znany wcześniej jako Brat-niby bezlitosny zabójca,ale ma w sobie...

SummerFrock | 2013-09-24

Przypadkiem trafiłam na tą książkę gdy udałam do biblioteki by wypożyczyć jakieś książki. Podeszłam do działu fantazy i szukałam najgrubszej księgi. Stały na półce dwie "Proroctwo" i "Przeznaczenie" Podczas czytania "Proroctwa" zdałam sobie sprawę, że to był drugi tom. Dopiero po roku przeczytałam pierwszy tom. Czytając drugi i trzeci mniej-więcej wiedziałam co działo się w pierwszym. Strasznie mi się podobała fabuła. Ciekawa narracja i świetny wątek miłosny. Gdy dowiedziałam się, że wydano kontynuację musiałam je mieć! Niestety czuję niedosyt. Wydaje mi się, że w 5 tomie autorka po protu urwała opowieść jakby nie wiedziała "co dalej?"

Agnieszka Bajkowska | 2013-09-29

ok 10 lat temu koleżanka pożyczyła mi ją do przeczytania i niestety nie dała skończyć.... Ale na szczęście trafiłam na cały pięcioksiąg
Po prostu genialna