Najlepsi amerykańscy pisarze science fiction wcielają się w znane postacie żyjące na przełomie XIX i XX wieku i z ich punktu widzenia relacjonują inwazje Marsjan. Wydarzenia opisane przez Wellsa w "Wojnie światów" zyskują nowy wymiar, czytelnik zaś nie może oprzeć się wrażeniu, że ma przed sobą teksty Henry'ego Jamesa, Marka Twaina, Rudyarda Kiplinga, H. P. Lovocrafta i wielu innych znakomitych twórców. Wśród autorów tych doskonałych mistyfikacji znajdują się m.in.: Robert Silverberg, Mike Resnick i Connie Willis.

astaldohil | 2017-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2017

"Echa Wojny Światów", to jedyna w swoim rodzaju publikacja, w której znany dotąd tylko z relacji H.G. Wellsa atak Marsjan na Ziemię prześledzić możemy z perspektywy innych, wybitnych umysłów epoki. Dopiero poznawszy zawarte tu teksty, będziecie w stanie ocenić ogrom strat i zasięg marsjańskiego najazdu, któremu mężnie stawiać będą czoło - walcząc bezpośrednio, bądź wykorzystując swój intelekt - takie osobistości, jak Teddy Roosevelt, Juliusz Verne, Winston Churchill, Albert Einstein i Rudyard Kipling (którego wspierał będzie wychowany w dziczy Mowgli).

Odwiedzić będzie Wam dane najodleglejsze zakamarki świata - od mroźnej Alaski, gdzie sumienie Jacka Londona zostanie wystawione na ciężką próbę, poprzez odległe Chiny, których Cesarz zmuszony będzie zrewidować znaczenie pojęcia "cudzoziemskie diabły", aż po Rosję, gdzie wraz Lwem Tołstojem i z młodym Józefem Wissarionowiczem Dżugaszwilim staniecie się świadkami przemian, niekoniecznie ustrojowych.

Oprócz tego dowiecie się o...

OmniModo | 2013-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2013

Może być, ale generalnie odgrzewany kotlet po "Wojnie światów"

Krzysztof Płusa | 2015-09-08
Przeczytana: 08 września 2015

Antologia wiedzy i przeróżnych doświadczeń z Marsjanami, Marsjaninami (?) Kto nie spotkał na swojej drodze nigdy Marsjanina, ten trąba!

Paprykarz Szczeciński | 2016-01-07
Marek Nowowiejski | 2014-12-03