Najlepsi amerykańscy pisarze science fiction wcielają się w znane postacie żyjące na przełomie XIX i XX wieku i z ich punktu widzenia relacjonują inwazje Marsjan. Wydarzenia opisane przez Wellsa w "Wojnie światów" zyskują nowy wymiar, czytelnik zaś nie może oprzeć się wrażeniu, że ma przed sobą teksty Henry'ego Jamesa, Marka Twaina, Rudyarda Kiplinga, H. P. Lovocrafta i wielu innych znakomitych twórców. Wśród autorów tych doskonałych mistyfikacji znajdują się m.in.: Robert Silverberg, Mike Resnick i Connie Willis.

OmniModo | 2013-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2013

Może być, ale generalnie odgrzewany kotlet po "Wojnie światów"

Krzysztof Płusa | 2015-09-08
Przeczytana: 08 września 2015

Antologia wiedzy i przeróżnych doświadczeń z Marsjanami, Marsjaninami (?) Kto nie spotkał na swojej drodze nigdy Marsjanina, ten trąba!

Paprykarz Szczeciński | 2016-01-07
Marek Nowowiejski | 2014-12-03