Zderzenie czołowe

Headcrash
83-7150-871-9
zderzenie, czołowe, cyberpunk,
Entemaron

Jack Burroughs. Jedni mówią, że był najlepszy. Inni nazywają go kompletnym świrem. Jeszcze inni twierdzą, że był najbardziej opanowanym cybernetycznym surferem, jaki kiedykolwiek pędził na łeb, na szyję Wielką Autostradą Informacyjną. Tak więc, dla jasności, a raczej wyłącznie dobra społecznego, przedstawiamy tu prawdziwą historię Jacka Burroughsa, i od razu na samym początku zatrzymamy się w naszej opowieści na chwilę, właśnie kiedy Jack wciela się w wirtualnego cykora z wirtualną ciężarówką UPS na wirtualnym prawym pasie i błyskawicznie zbliża się do końca wirtualnego zjazdu z autostrady, żeby porozmawiać o tym, jak naprawdę wygląda życie na InfoBahn.

WojteK | 2014-05-28
Przeczytana: 28 maja 2014

Rok 1984, George Orwell. Pierwsze skojarzenie czym inspirował się autor w pierwszych rozdziałach "Zderzenia". I na inspiracji się skończyło. I w sumie dobrze. Nie miałem ochoty na moralizowanie czytelnika tylko na nieskrępowaną rozrywkę. I nie zawiodłem się!

Bohater wywalony z bezdusznej korporacji zaczyna bawić się na własną rękę w wirtualnej rzeczywistości. Tak zaczyna się odjechany cyberpunk jakim jest opisywany tytuł. Okulary wirtualne, rękawice sensoryczne, skarpety sensoryczne i pewna... hmm... zabawka (także sensoryczna, a jakże) od zespołu projektowego ProctoProd TM.
Książka ta pisana z perspektywy pierwszej osoby położyła mnie na łopatki. Czyta się ją jak żywy pamiętnik, przemawia do nas osobiście.

Powieść napisana w 1995 r. (2002 r. wydanie PL) daje mocno w kość odrobinę chybionymi wizjami roku 2005. w sferze zabawy w wirtualnej rzeczywistości. W sferze środków są nietrafione. Jednak pojawiające się schematy działają jak najbardziej. Nie przytaczam własnych porównań aby...

CyberBully | 2016-10-07
Abendur | 2016-09-14