Handlarze kosmosem

Wydawnictwo: Solaris
Space Merchants
handlarze, kosmosem
dona

Świat jest przeludniony i wyeksploatowany, ludzkość stoi na skraju ekologicznej katastrofy. Samochody zastąpiono pojazdami z napędem pedałowym, za pożywienie służy chemiczna substancja produkowana na bazie soi. Podstawą funkcjonowania gospodarki jest niepohamowana konsumpcja, a jej motorem napędo rem napędowym wielkie korporacje reklamowe. Mitchell Courtenay jest wysokiej rangi redaktorem, pracownikiem potentata reklamowego, Fowlera Schockena. Ten ostatni jest opanowany nowa ideą fixe - pragnie sprzedać ludzkości projekt kolonizacji Wenus, reklamując ten nie nadający się do zamieszkania glob, jako przyszły Raj. Courtenay zostaje wyznaczony na szefa Projektu Wenus i z miejsca wpada w poważne tarapaty - interesuje się nim bezwzględna konkurencja i "Consies", terrorystyczne podziemie o proekologicznych przekonaniach.

Bosy_Antek | 2013-05-01
Przeczytana: 01 maja 2013

Jeżeli budzisz się rano i pierwszą Twoją myślą jest skonkretyzowane marzenie o kubku gorącej parującej Nescafe, gdyż „wierzymy, że każda, nawet najzwyklejsza chwila w ciągu dnia może dostarczać nam niezwykłej przyjemności – począwszy od pierwszego łyku aromatycznej, gorącej kawy o poranku, a skończywszy na popołudniowym relaksie z kawą Latte czy Cappuccino…”

Jeżeli zamykasz dzień, sięgając po butelkę Tyskiego, które jest „niekwestionowanym liderem polskiego rynku piwa. Od lat zdobywa uznanie zarówno w kraju jak i zagranicą. Wielokrotnie zostało uhonorowane najbardziej prestiżowymi laurami branży piwowarskiej. Koneserzy piwa cenią w Tyskim łagodny chmielowy zapach, złocisty kolor oraz gęstą białą pianę.”

Jeżeli w ciągu dnia nucisz melodyjki ilustrujące krótkometrażowe filmiki o przygodach gumy do żucia, margaryny lub proszku do prania, a nasze dowcipne pointy, jakimi bawimy towarzystwo, to hasła wymyślone przez anonimowych copywriterów.

(Copywriterzy zastąpili poetów – poeci dziś...

Tomek | 2016-03-07
Przeczytana: 2016 rok

Sprzedawać, sprzedawać, sprzedawać! Żeby sprzedawać trzeba reklamować, manipulować a nawet uzależniać. Nie chcesz konsumować jesteś naszym wrogiem (są tacy co by powiedzieli "jesteś gorszego sortu"). Książka wizjonerska (1953), fabuła i bohaterowie już trochę gorzej. W każdym bądź razie dla fana SF lektura obowiązkowa.
Wydawco, wiem że książka była wydana parę ładnych lat temu i nie będziesz pewnie jej wznawiał, ale ponieważ nadal działasz pamiętaj, że jest profesja o nazwie korektor.

Kacper Kieć | 2015-05-03

Słabo naszkicowani bohaterowie, fabuła taka se. Trochę za bardzo amerykańskie w ten niefajny sposób.

Katarzyna Sidor | 2016-07-17
casement | 2016-02-02