Listy i Pamiętnik

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
nawka

Zbiór niepublikowanych listów i „starego” Pamiętnika Marka Hłaski jest tomem niezwykłym z dwóch powodów. Po pierwsze: prezentowane listy rzucają zupełnie nowe światło na relacje pisarza z ojczymem i matką. Okazuje się, że zależności łączące członków niezwykłego trójkąta Hłasków-Gryczkiewiczów są zupełnie odmienne od ogólnie panującej opinii. Mit zbuntowanego nastolatka, niezdrowo przywiązanego do matki i jednocześnie nienawidzącego swego ojczyma, poddany musi zostać zdecydowanej rewizji. Drugą niezwykłością tego tomu jest wydobycie z niepamięci młodzieńczego pamiętnika Marka Hłaski, stanowiącego wspaniały kontekst dla pierwszego Dziennika Agnieszki Osieckiej. Przyszły prozaik barwnie opisuje realia powojennej Polski, swoją prostolinijnością rozbawiając czytelnika do łez.

źródło opisu: Wydawnictwo Iskry

źródło okładki: Wydawnictwo Iskry

Kot-Behemot | 2017-12-31
Przeczytana: 06 grudnia 2017

Hłasko pełną gębą. Powojenna Polska. Jak często można chodzić do biblioteki? Codziennie:) Przeczytałem 3 razy.

lea88 | 2018-01-14
Silverq21 | 2017-12-15