Spacer z piórem

Okładka książki Spacer z piórem
Marzena Mazińska-Cieślik Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
220 str. 3 godz. 40 min.
Kategoria:
literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo:
Novae Res
Data wydania:
2017-06-01
Data 1. wyd. pol.:
2017-06-01
Liczba stron:
220
Czas czytania
3 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380836105
Średnia ocen

                5,0 5,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,0 / 10
8 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1508
1204

Na półkach: , , , ,

Sięgając po Spacer z piórem, spodziewałam się wielowątkowej powieści obyczajowej, liczącej około trzystu stron, jednak to, co proponuje czytelnikom autorka to dwa różne opowiadania, których głównymi bohaterkami są kobiety, które próbują odnaleźć się w życiu.

Pierwsze opowiadanie (Smutny dom) jest bardzo wolną, melancholijną opowieścią o młodej Polce, która w Niemczech miała zajmować się ciężko schorowaną starszą panią. Przyznam, że podziwiam ludzi, którzy decydują się zostać opiekunami osób starszych i wyjeżdżają za granicę za pracą, a jeszcze bardziej podziwiam ich za umiejętność trzymania nerwów na wodzy, jak się bowiem domyślam, niejednokrotnie ma się ochotę soczyście przekląć lub „odpyskować”. Historia Ani ukazuje, że w tym zawodzie to nie ta fizyczna strona jest najcięższa, a ta psychiczna. Z iloma rzeczami, myślami i emocjami musi sobie poradzić taki człowiek i ile trzeba mieć w sobie samozaparcia, by nie dać złamać… Jak wyrabia to charakter…

Drugie opowiadanie Od płata do kuli to zupełne przeciwieństwo pierwszej historii. Tym razem opowieść tyczy się dwóch młodych kobiet, którym w życiu brakuje miłości, które chciałyby kochać i być kochane, ale w jakiś sposób uciekają przed tym uczuciem, do chwili, w której na drogach tych zupełnie obcych sobie pań staje dwój mężczyzn… Wówczas opowiadania pędzi niczym rollercoaster – odrobinę zbyt szybko, biorąc pod uwagę długość całego opowiadania. Oczywiście, to jest dużo bardziej optymistyczne, wesołe i niekiedy zabawne, choć zarysowuje również wątek znęcania się nad zwierzętami, ba! sporo tu zwierzaków, które ocieplają całe opowiadanie.

W pierwszym opowiadaniu przeszkadzała mi nieziemsko monotonia i ten wolny rytm podczas czytania, zdecydowanie mogłoby być ono krótsze na poczet drugiego, w którym akcja za szybko nabiera rumieńców, gdyby Od płatka do kuli było dłuższe i nieco bardziej rozbudowane historia zyskałaby takiej… prawdziwości i realności.
Narracja trzecioosobowa, gdyby była utrzymana w całości, byłaby idealna. W drugim opowiadaniu niestety pojawiały się przeskoki na pierwszoosobową, co wprowadzało pewne zgrzyty podczas czytania.


Podsumowując: Okładka jest równie intrygująca, co treść książki, potencjalny czytelnik nie jest w stanie przewidzieć, co zastanie w środku. Dwie różne historie, których wspólnym mianownikiem są kobiety i obrane przez nie drogi. Historie, które wzruszą, czasem rozbawią, a na pewno zmuszą do refleksji – Czego ja szukam w życiu? Czego mi brakuje?
Z pewnością nie jest to banalna lektura, ale czy tylko o takie w życiu chodzi? Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.

Sięgając po Spacer z piórem, spodziewałam się wielowątkowej powieści obyczajowej, liczącej około trzystu stron, jednak to, co proponuje czytelnikom autorka to dwa różne opowiadania, których głównymi bohaterkami są kobiety, które próbują odnaleźć się w życiu.

Pierwsze opowiadanie (Smutny dom) jest bardzo wolną, melancholijną opowieścią o młodej Polce, która w Niemczech...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    16
  • Przeczytane
    8
  • 2018
    1
  • X2017
    1
  • #czytambopolskie
    1
  • ROK 2018
    1
  • Polscy autorzy
    1
  • 260 książek 2024
    1
  • Poszukuję
    1
  • Uwaga, gniot!
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Spacer z piórem


Podobne książki

Przeczytaj także