Księżyc nad Rzymem

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
literatura polska
Ag2S

Skąpana w rzymskim słońcu opowieść o tym, jak rodzi się radość i przyjaźń, a może nawet i miłość. Trzydziestokilkuletnia Laura Pszczółka przyjechała do Rzymu na stypendium, realizując marzenie o studiowaniu historii sztuki w ojczyźnie wszelkiego piękna. Jej przewodnikiem po pełnym tajemnic i niespodzianek Wiecznym Mieście został Andrea, przystojny erudyta o smutnym spojrzeniu. Razem odkryją...

Trzydziestokilkuletnia Laura Pszczółka przyjechała do Rzymu na stypendium, realizując marzenie o studiowaniu historii sztuki w ojczyźnie wszelkiego piękna. Jej przewodnikiem po pełnym tajemnic i niespodzianek Wiecznym Mieście został Andrea, przystojny erudyta o smutnym spojrzeniu. Razem odkryją urok długich rozmów, nie tylko o sztuce, najlepiej nad kieliszkiem przedniego wina. Przeżyją niejeden zachwyt, zagubią się w zaułkach tak pięknych, że trudno z nich wrócić do prawdziwego świata. W upalnym powietrzu wisi uczucie…
Czy mroczna przeszłość Andrei i smutne doświadczenia Laury pozwolą im raz jeszcze stworzyć bliską relację z drugą osobą? Czy Rzym pomoże im odnaleźć drogę do siebie?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Teresa | 2018-02-02

Spędziłam z tą powieścią bardzo miłą włoską przygodę.Powieść pełna pięknych krajobrazów i miejsc znajdujących się w Rzymie ,poznajemy włoskie zwyczaje i tradycje.Akcja powieści płynie spokojnie ,wyrażne postacie ,napisana lekkim językiem
To typowa kobieca literatura którą czytała się lekko i przyjemnie Polecam.

Ania Materzynska | 2018-05-25
Przeczytana: 25 maja 2018

Nie znoszę określenia "literatura kobieca", natomiast książek nie dyskryminuję - lubię poczytać dobrą fantastykę/kryminał/romans/właściwie cokolwiek,byle dobre. Dlatego jadąc na wakacje (owszem, do Rzymu :P), miałam ochotę na coś lekkiego i przyjemnego, z Włochami w tle. Tego przynajmniej oczekiwałam. Co dostałam, to szkoda nawet pisać.
Książka jest bardzo słaba. Brzmi trochę, jakby napisała ją 15latka, która nie ma pojęcia o życiu, a inspiracje czerpie głównie z telenowel. Język jest infantylny i egzaltowany, ewidentnie przesadzony i wydumany (miałam nawet gotowe przykłady, ale nie chce mi się już ich szukać; nie warto ;)). Fabuła teoretycznie jakaś istnieje, ale jest niespójna, niezbyt logiczna i przez większość czasu wydaje się, że autorka sama nie wie, o co jej chodzi. Zakończenie również pozostawia niedosyt i przykre wrażenie, że cała ta opowieść jest napisana trochę bez celu i bez sensu.
Protagonistka, polska doktorantka sztuki na stypendium w Rzymie, Laura Pszczółka (bo...

beataj | 2018-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2018

Nie jest to typowe romansidło, raczej opowieść, która zatrzymuje myśl na chwilę, każe się zastanowić lub skupić na czymś ważnym, pokazuje różne strony życia, emocji, ludzkich zachowań. Wielowątkowa, różnorodna, radosna, ale też momentami kontrowersyjna czy bolesna

Editb | 2018-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2018

Nie polecam tej książki. Liczyłam na wycieczkę do Rzymu, ale trafiłam gdzie indziej. Autorka zupełnie nie potrafiła stworzyć atmosfery. Ani przez chwilę nie poczułam się, że jestem w Rzymie. Drewniane dialogi, dziwne relacje między bohaterami, wydumane problemy, które nijak się mają do całości, niedopowiedzenia i ta irytująca u niektórych pisarzy maniera: a ja wiem, ale wam nie powiem. Lubię sekrety w historiach, powolne rozwiązywanie zagadek, ale tu jest tylko irytująca zabawa pisarza z czytelnikiem. Szczerze odradzam tę lekturę.

Giga | 2017-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2017

Piękne-właśnie skończyłam; te rzymskie wieczory, zwiedzanie-po prostu odlot, na tle ciekawych historii rodzinnych, przyjacielskich, zawodowych-gorąco polecam

Ilona | 2017-09-23

Piękna powieść! Rzym kojarzy mi się z moją podróżą poślubną, dlatego sięgnęłam i... zakochałam się! Tym razem w książce, bo w mężu to już dawno! Polecam!

Elżbieta | 2018-05-21
Przeczytana: 21 maja 2018

Lekka i przyjemna książka do przeczytania w jedne dzień.

maczek82 | 2017-08-14

Idealna na wakacje, albo wspomnienie o nich. Piękny Rzym i ciepła Toskania pełna pysznych zapachów i smaków. Książka o poszukiwani siebie i wyborach, które decydują o naszym życiu. Czy ważne jest "co ludzie powiedzą" czy to co nam dyktuje serce?

Paula | 2017-08-16
Przeczytana: 02 sierpnia 2017