Pocztówki z Grecji

Albatros
2017-06-28
2017-06-28
Andrzej Szulc
Grecja korespondencja list literatura angielska odmiana losu podróż poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa przygoda spotkanie tajemnica

Kraj tysiąca wysp

"Jeżeli byliście w Grecji lub na którejkolwiek z greckich wysp, ta książka obudzi uśpione wspomnienia i zamarzycie o powrocie do kraju słońca, wina i oliwek. "- dokładnie tak było. Polecam wszystkim grekomaniakom :)

Bardzo ciekawie wydana książka na lato. Lekka akcja, pojedyncze historie zebrane w formie pamiętnika. Ciekawe zdjęcia i ładne wydanie. Polecam na wakacje :)

Nudne życie Ellie zmienia się gdy zaczynają do niej przychodzić pocztówki z Grecji, adresatem jest tajemnicza S., a nadawcą A. Pewnego dnia trafia do jej skrzynki pamiętnik A. I Ellie postanawiają udać się w podróż po miejscach z pocztówek, być może pozna autora pamiętnika.
Nadawcą przesyłek jest Anthony, nieszczęśliwie zakochany mężczyzna, który próbuje zapomnieć o swojej miłości udajac się wgłąb Grecji i w głąb siebie. W każdej miejscowości poznaje ciekawych ludzi i fascynujące historie. Nie każda jest miła i nie wszyscy są gościnni. Jednak pomagają mu zapomnieć o Sarah, kobiecie która kochał, a która nigdy nie wróciła.

To opowieść o tęsknocie i bólu za utraconą miłością, o poszukiwaniu szczęścia świadectwo na to, że najlepszym lekarstwem jest czas. Dziekj tej książce udacie się w podróż po urokliwych zakątkach Grecji, poznacie ich mieszkańcach i tradycje, odwiedzicie zabytki i miasteczka. Aż chce się lecieć i zwiedzić ten piekny kraj. 💙

Zawsze miło poczytać o Grecji, morzu i słońcu.. kilka ciekawych historii, trochę ciekawostek. Całość miła, ale bez fajerwerków.

Popłynęłam wyobraźnią przez te wspaniałe greckie historie. Widziałam te kafejki, place, wzgórza i ludzi pokazujących głównemu bohaterowi swój kraj, mity, tradycje, sposób myślenia...
Polecam.

Polecam.

Fajna, wciągająca. Dużo wspomnień o Grecji.

Fajna, wciągająca. Dużo wspomnień o Grecji.

Ellie tydzień po tygodniu odbiera pocztówki z Grecji adresowane do poprzedniej lokatorki. Ich nadawcą jest tajemniczy A. Któregoś dnia kolejna pocztówka nie nadchodzi. Ellie bierze urlop i kupuje bilet do Aten, by podążyć śladem tajemniczego mężczyzny. Widoki pełne słońca, lśniącej błękitnej wody i bajkowych krajobrazów Grecji, które widywała tylko na pocztówkach w końcu będzie mogła zobaczyć na własne oczy. W dniu swojego wyjazdu ze skrzynki wyciąga kopertę, w której znajduje się niebieski notes - pamiętnik z podróży tajemniczego A. Tak naprawdę w całej tej książce najciekawsze są wszystkie te historie, które Anthony miał okazję usłyszeć od innych ludzi. Grecja przedstawiona w książce bez wątpienia jest piękna, ale skrywa też swoje mroczne miejsca i tajemnice. Idealna książka na letnie dni.

Ellie dostaje pocztówki z Grecji, adresowane do poprzedniej lokatorki. Postanawia wyjechać tam na wakacje, a wtedy dostaje notes z zapisem podróży tajemniczego A. Ten subiektywny pamiętnik-przewodnik pokazuje i te piękne, i te brzydsze części kraju. Krótkie opowiadania są dobre, realistyczne, aż chce się wyjechać i samej zobaczyć:) Jak dla mnie wątek Ellie jako klamry rozpoczynającej i spinającej opowiadania niezbyt trafiony i można byłoby go pominąć. Za to opowiadania i zdjęcia - ujmujące. W sam raz na letnie czytanie. 5.5/10

Nie mogłam doczekać się zakończenia. Bardzo dobra jak zwykle książki Hislop

Nie mogłam doczekać się zakończenia. Bardzo dobra jak zwykle książki Hislop

Uwielbiam V.Hislop. Szkoda, że tak niewiele książek można kupić w Polsce. Można by rzec, że to jakby przewodnik po ciekawych miejscach w Grecji. Ten kto kiedykolwiek był w Grecji, może na nowo przenieść się do niej i przypomnieć sobie te cudowne miejsca. Z zachwytem odkrywałam te miejsca i ponownie wracałam do nich w wyobraźni. Zakupiłam książkę zachęcona przez jedną z turystek na Krecie, która ją czytała w języku angielskim. Pięknie wydana.
Polecam

• Grecja