Słońce za zakrętem

Prószyński i S-ka
2012-06-05
2012-06-05

Radość o smaku malinowym

Zdecydowałam się po nią sięgnąć po opisie i po pierwszych kartkach obawiałam się, że mnie przybije. Myliłam się bardzo gdyż okazała się lekką, przyjemną i mądrze napisaną książką. Bardzo podoba mi się dobór słów i przeplatające się wątki. Książka daje jakąś wewnętrzną wiarę, zachwyciła mnie swoim sielskim klimatem i sympatycznymi bohaterami.

Z jednej strony podnosząca na duchu, a z drugiej przez kolejne karty tej powieści przebijała się melancholia. Tutaj, w niewielkiej miejscowości, gdzie pozornie króluje sielskość, nie tylko przyjezdna Beata zmaga się z przeszkodami. Ogólnie podobało mi się, ale - sama nie wiem dlaczego - w trakcie czytania czułam jakiś ciężar na sercu i kilka razy zachciało mi się płakać. Może to ta nadchodząca jesień (rzeczywista, nie książkowa)...

Przyjemna lektura na wakacyjne dni. Można się wzruszyć, roześmiać i irytować, ale fabuła nie jest wymagająca i łatwo można przez nią "przebrnąć" :)

Bardzo zainteresowała mnie ta książka, historia opowiada o Beacie, która w wyniku wypadku porusza się na wózku inwalidzkim, widzi świat w czarnych barwach ciężko jej samej.
Przejmująca, wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości i śmierci.
Wzruszyła mnie do łez, chwyta za serce.
Wspaniale spędziłam czas przy książce, odsteresowałam się od wszystkiego,,urzekająca,
A najbardziej mi się podobała kawiarenka, gdzie w codziennym pośpiechu, stresie...natłoku zajęć można wstąpić do kawiarni zjeść świeże, pyszne bułeczki i pić herbatę.
Sama bym wpadła tam, zrelaksowałabym się w niej..zapomniała o bożym świecie.

Piękna książka mająca przesłanie życiowe, niosąca prawdę i prawdziwy przekaz.
Naprawdę przyjemna!!!!!!

Przejmująca, wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości i śmierci.
Wzruszyła mnie do łez, chwyta za serce.
A...

To mądra, niespieszna opowieść o dobrych ludziach i zmianach. Główną bohaterką jest Beata, która po wypadku traci władze w nogach, partnera i całe dotychczasowe życie. Najlepsza była chyba wpleciona tam saga rodzinna. Jednak nie porwała mnie i pewnie nie będę za pół roku pamiętać o czym tu czytałam.

Ostatnio bardzo lubię książki dające nadzieję,która się spełnia i daje szczęście czytelnikowi w postaci dobrego zakończenia.
Cieszy mnie, że ją kupiłam. Nie zawiodła mnie.
Mogła bym ją zabrać wszędzie, by czytać w samotności i poić duszę wrażliwością.

Cieszy mnie, że ją kupiłam. Nie zawiodła mnie.
Mogła bym ją zabrać wszędzie, by czytać w samotności i poić duszę wrażliwością.

"...Dostrzegła wtedy,że nikt tak jak on nie zapiera tchu, gdy uśmiecha się na jej widok na zakurzonej drodze.Przy nikim jej serce nie drżało jak przy nim, nikomu nie umiała tak wiele powiedzieć i pokazać.Chwile z nim były tak intensywne, że rozciągały się na czas w pojedynkę. Wypełniał jej świat w obecności i nieobecności, w rozmowach i milczeniu, w spacerach i czekaniu..."

"Podobno kochać to dawać wolność...Ale ja chcę śnić przy nim, a nie o nim..."

Przepiękna ciepła opowieść o tym co w życiu liczy się naprawdę i że (prawie) zawsze można znaleźć wyjście z paskudnej sytuacji; jedno z moich najfajniejszych literackich zaskoczeń

To Moje pierwsze spotkanie z tą autorką i myślę, że z chęcią poczytam inne pozycje. POzytywna książka pomimo niemałej tragedii, jak w życiu raz do przodu, raz do tyłu

Ciepła, optymistyczna i przyjemna opowieść. Bardzo szybko się czyta. Polecam na jesienne wieczory.

• Na mojej półce
  • Przeczytane w 2022