Księżyc nad Rzymem

literatura polska
Prószyński i S-ka
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

O ile początek powieści zaczął mnie interesować, to im dalej w kolejne rozdziały tym gorzej.. po przeczytaniu całej powieści byłam totalnie rozczarowana. Ledwo zdołałam dobrnąć do jej końca. Niestety, dla mnie niewypał. Za dużo niepotrzebnych wątków, za dużo ludzi, którzy nic nie wnoszą a całkowicie burzą mój czytelniczy spokój, za dużo chaosu i plątaniny. Zbyt infantylny...

1976

Początkowo pomyślałam, że nie można odmówić pewnego uroku tej powieści. Akcja toczy się leniwie, ale czyta się lekko i przyjemnie. Miła odmiana ! Z nadzieją na nieśpieszne, ale ciekawe rozwinięcie dotarłam mnie więcej do połowy książki (400-stronicowej !) i … brnęłam dalej. Pojawiło się trochę nowych postaci – wszystkie miłe, dobre i pełne zrozumienia dla głównej bohaterki....

Nie znoszę określenia "literatura kobieca", natomiast książek nie dyskryminuję - lubię poczytać dobrą fantastykę/kryminał/romans/właściwie cokolwiek,byle dobre. Dlatego jadąc na wakacje (owszem, do Rzymu :P), miałam ochotę na coś lekkiego i przyjemnego, z Włochami w tle. Tego przynajmniej oczekiwałam. Co dostałam, to szkoda nawet pisać.
Książka jest bardzo słaba. Brzmi...

Lekka i przyjemna książka do przeczytania w jedne dzień.

Nie polecam tej książki. Liczyłam na wycieczkę do Rzymu, ale trafiłam gdzie indziej. Autorka zupełnie nie potrafiła stworzyć atmosfery. Ani przez chwilę nie poczułam się, że jestem w Rzymie. Drewniane dialogi, dziwne relacje między bohaterami, wydumane problemy, które nijak się mają do całości, niedopowiedzenia i ta irytująca u niektórych pisarzy maniera: a ja wiem, ale wam...

Spędziłam z tą powieścią bardzo miłą włoską przygodę.Powieść pełna pięknych krajobrazów i miejsc znajdujących się w Rzymie ,poznajemy włoskie zwyczaje i tradycje.Akcja powieści płynie spokojnie ,wyrażne postacie ,napisana lekkim językiem
To typowa kobieca literatura którą czytała się lekko i przyjemnie Polecam.

Nie jest to typowe romansidło, raczej opowieść, która zatrzymuje myśl na chwilę, każe się zastanowić lub skupić na czymś ważnym, pokazuje różne strony życia, emocji, ludzkich zachowań. Wielowątkowa, różnorodna, radosna, ale też momentami kontrowersyjna czy bolesna

Piękna powieść! Rzym kojarzy mi się z moją podróżą poślubną, dlatego sięgnęłam i... zakochałam się! Tym razem w książce, bo w mężu to już dawno! Polecam!

Idealna na wakacje, albo wspomnienie o nich. Piękny Rzym i ciepła Toskania pełna pysznych zapachów i smaków. Książka o poszukiwani siebie i wyborach, które decydują o naszym życiu. Czy ważne jest "co ludzie powiedzą" czy to co nam dyktuje serce?

• 2018
  • Ebooki