Zbiory Marszałka

Wydawnictwo: Psychoskok
9788381190855
historyczna
marcin100

„Zbiory Marszałka” to książka, w której znajdziemy zbiorowe dzieje, wydarzenia, fakty dotyczące Józefa Piłsudskiego mające miejsce od początku 1903 do 1935 roku. Autor opowiada w jaki sposób stał się socjalistą i dlaczego wybrał tą drogę w początkowym etapie swojego życia. Pokazuje jak wyglądała geografia militarna królestwa Polskiego, przeczytamy wspomnienia Józefa Piłsudskiego, dotyczące...

Autor opowiada w jaki sposób stał się socjalistą i dlaczego wybrał tą drogę w początkowym etapie swojego życia. Pokazuje jak wyglądała geografia militarna królestwa Polskiego, przeczytamy wspomnienia Józefa Piłsudskiego, dotyczące Gabrjela Narutowicza, dowiemy się jak wyglądała jego psychika, kiedy był uwięziony w więźniu znajdującym się w Magdeburgu.

Przeczytamy o wrażeniach chorego człowieku, który przebywał na sesji budżetowej w Sejmie, jak i również wywiad udzielony Miedzińskiemu.

Zobaczymy również, oczami wyobraźni jak wyglądały i czego dotyczyły rozmaite rozkazy, depesze, odezwy, oraz przemówienia jakie dokonywał Pierwszy Marszałek Polski.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/zbiory-marszalka_p695

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/zbiory-marszalka_p695