Zawsze stanę przy tobie

Tłumaczenie: Natalia Szczyrek
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Brit jest niepokorna i czasami pakuje się w kłopoty. Mimo to nie może zrozumieć, dlaczego ojciec i macocha oddają ją do Red Rock, ośrodka terapeutycznego, gdzie rzekomo leczy się zbuntowane nastolatki. Teraz jej życie spoczywa w rękach terapeutek o niedostatecznych kwalifikacjach, twardziela Szeryfa oraz okrutnej psycholog. Nikt nie zdoła przetrwać samotnie - lecz komu zaufać w miejscu, gdzie...

Nikt nie zdoła przetrwać samotnie - lecz komu zaufać w miejscu, gdzie nagradzane jest donoszenie na koleżanki? Na szczęście Brit poznaje V, Bebe, Marthę oraz Cassie - cztery dziewczyny, dzięki którym może uda jej się nie oszaleć. Razem starają się zachować zdrowy rozsądek, by życie w Red Rock nie zmieniło się w ostateczny koszmar.

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

vick_tournesol | 2019-09-19

Młodzieżówka, ale naprawdę przyjemna i polecam... w sumie każdemu, kto chce miło spędzić wieczór przy lekkiej książce z happy endem. Nie jest to arcydzieło, ale myślę, że naprawdę dobrze sprawdzi się w dni, w które nie ma się siły na wymagające lektury.

dziewczynka5 | 2019-09-15
Przeczytana: 14 września 2019

Pozytywna, pokazująca przyjaźń między kobietami jako coś ważnego, trwałego i mocnego. Kolejka książka Gayle Forman, która zyskuje ode mnie miano "książki konkret", bez owijania w bawełne, bez pierdół, długich opisów. Pomimo braku rozpisywania się na każdy możliwy temat i zawarcia roku wydarzeń w tak krótkiej książce możemy poczuć niezadowolenie, wzruszenie czy szczęście bohaterki. Lekka pomimo trudnego tematu.

magsta1995 | 2019-08-28
Przeczytana: 12 listopada 2018

Świetna młodzieżówka.

Pati | 2019-06-14
Przeczytana: 30 maja 2019

Uwielbiam książki tej autorki przeczytałam już:Zostań ,jeśli kochasz; Wróć,jeśli pamiętasz i Byłam tu a teraz przyszedł czas na Zawsze stanę przy tobie.Lubię tematykę ośrodków zamkniętych i ta książka dzięki temu ma u mnie duży plus.

Brit jest nastolatką która należy do zespołu muzycznego i często lubi wpadać w kłopoty.Jej ociec wraz z jej macochą wysyłają ją podstępem do właśnie takiego ośrodka zamkniętego gdzie ma się uspokoić i przemyśleć swoje zachowanie.Dziewczyna dowiaduje się że w placówce panuje podział na poszczególne poziomy a ona obecnie należy do pierwszego. Główna bohaterka nie chce współpracować bo uważa że niesłusznie została przywieziona do tego miejsca.Później przy pomocy V i innych dziewczyn Brit wstępuje na wyższe poziomy.W tym samym czasie dziewczyna tęskni za chłopakiem w którym się zakochała i obmyśla plan jakby się tu z nim spotkać.Z pomocą znów przychodzą jej dziewczyny które teraz nazywa już swoją rodziną.Po dłuższym czasie spędzonym w odosobnieniu od...

Aeyra | 2019-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2019

Muszę przyznać, że ta książka bardzo mnie zaskoczyła. Sięgając po "Zawsze stanę przy tobie" spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Myślałam, że Brit będzie jakąś NAPRAWDĘ zbuntowaną nastolatką z problemami typu alkohol czy narkotyki, po trafieniu do Red Rock będzie sprawiać wielkie problemy, a na koniec przekona się, że ta szkoła nie jest taka zła. Ale (na szczęście) tak nie było. Sposób, w jaki Red Rock traktował swoje uczennice był nie do pomyślenia. Ale nasz Boski Bajeczny Superekskluzywny Klub Wariatek nie dawał za wygraną i przeciwstawiał się złu. Brit, Bebe, Martha, Cassie i Virginia pokazały, jak powinna wyglądać prawdziwa siostrzana relacja.

To właśnie siostrzana miłość była najważniejsza w tej książce. Była też miłość rodzicielska czy partnerska, ale były one gdzieś na drugim planie. Relacja dziewczyn była cudowna- lojalność, solidarność ani przyjaźń nie były im obce. Wiem, że się powtarzam, ale nadal nie mogę zrozumieć, jak bardzo wspólne nieszczęście zbliża ludzi do...

Izabela1997 | 2019-03-14

Brit przechodzi okres buntu, który jest spowodowany utratą kontaktu z mamą i założeniem nowej rodziny przez jej tatę. Nie rozumie tego przecież byli tacy szczęśliwi, a później nagle wszystko się popsuło. Teraz szczęście przynosi jej gra w zespole z ludźmi, którzy są jej przyjaciółmi. Czy znajdzie w sobie odwagę i powie chłopakowi z zespołu co do niego czuje? Jej tata nie umie jej zrozumieć i postanawia wysłać ją do ośrodka terapeutycznego Red Rock. Jednak nie zdaje sobie sprawy co to za miejsce i jakie metody terapii tam panują. To miejsce, w którym króluje donosicielstwo. A personel ośrodka jest niekompetentny. Jednak Brit się nie poddaję i szuka sposobu na zamknięcie ośrodka. Z pomocą przychodzą jej V, Bebe, Martha oraz Cassie. Czy w takim miejscu można znaleźć przyjaciół? I czy uda się zamknąć ośrodek Red Rock i uwolnić dziewczyny z tego koszmaru? Czy Brit dogada się z tatą? Czy Brit odnajdzie miłość i szczęście?

Mystery | 2019-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2019

Przyjemna historia o wielkiej przyjaźni w trudnych warunkach.

Ogólnie bez rewelacji, ot taka książka na raz.

Shinsen8 | 2019-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2019

Fabuła wciągająca, jednak trochę krótkawa. Dałoby się w tej książce zawrzeć więcej. Z drugiej jednak strony jest to książka kierowana do młodszych, więc nie powinno się wymagać zbyt wiele. Dobra, ale nie najlepsza.

sky_never_be_wrong | 2018-11-10
Przeczytana: 2016 rok

To jak do tej pory najszybciej przeczytana przeze mnie książka. Była świetna wszystkie kombinowania głównych dziewczyn chęć wydostania się z tak dziwnego miejsca. A zakończenie... wszystko było świetne.

Zellda | 2018-10-12

Ta genialna młodzieżówka to jedna z najlepszych książek, jakie dotąd przeczytałam. Nie było nic, co by mi się w niej nie podobało. Uosabiałam się z główną bohaterką, przeżywałam wszystko razem z nią i zauważyłam też że jesteśmy bardzo podobne, jeśli chodzi o charakter i zainteresowania. Podsumowując książka była niesamowita i na pewno na długo pozostanie mi w pamięci. POLECAM!!!