Brit jest niepokorna i czasami pakuje się w kłopoty. Mimo to nie może zrozumieć, dlaczego ojciec i macocha oddają ją do Red Rock, ośrodka terapeutycznego, gdzie rzekomo leczy się zbuntowane nastolatki. Teraz jej życie spoczywa w rękach terapeutek o niedostatecznych kwalifikacjach, twardziela Szeryfa oraz okrutnej psycholog. Nikt nie zdoła przetrwać samotnie - lecz komu zaufać w miejscu, gdzie...

Nikt nie zdoła przetrwać samotnie - lecz komu zaufać w miejscu, gdzie nagradzane jest donoszenie na koleżanki? Na szczęście Brit poznaje V, Bebe, Marthę oraz Cassie - cztery dziewczyny, dzięki którym może uda jej się nie oszaleć. Razem starają się zachować zdrowy rozsądek, by życie w Red Rock nie zmieniło się w ostateczny koszmar.

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Gosia | 2016-10-01
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 30 września 2016

Książki dla nastolatków czytam raczej rzadko. Z Gayle Forman też spotkałam się po raz pierwszy. To bardzo popularna i lubiana pisarka. Bardziej znane są inne jej książki.
"Zawsze stanę przy tobie" ukazała się dopiero teraz, choć to jej pierwsza książka, którą napisała już dziesięć lat temu.
To niezła historia, choć wydaje mi się, że czuć tutaj debiut, a następne książki autorki będą jeszcze lepsze.
Dla mnie ta opowieść jest nieco zbyt amerykańska.
Główną bohaterką jest Brit, która na skutek swoich nastoletnich zachowań i sytuacji rodzinnej trafia do zamkniętego ośrodka. Ten okazuje się być podejrzanym miejscem, który tylko stwarza pozory ośrodka resocjalizacyjnego. Personelowi brak kompetencji, a metody wychowawcze pozostawiają wiele do życzenia. Bardziej przypomina program Big Brother z ciągła inwigilacją, upokorzeniami, szczuciem itp.
Autorka głównie eksponuje wartość przyjaźni.
Jest też delikatny wątek romansowy.
Pomimo kilu zarzutów uważam, że książka jest dobra i zachęca do...

Arlet | 2017-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2017

Puszczasz się, jesteś buntownicza, za bardzo lubisz dziewczyny, zbyt dużo jesz, a może myślisz o samobójstwie? Jeśli tak, to możesz zostać "uczennicą" Red Rock Academy.
Brit dostaje się pod skrzydła Szeryfa - dyrektora Red Rock i musi znieść to dzielnie. Na szczęście okazuje się, że nie jest zdana wyłącznie na siebie, gdyż w placówce przebywają całkiem fajne dziewczyny.
Czy idealna otoczka szkoły może się okazać fałszywa? Brit z dala od rodziny, rozdzielona ze swoją miłością, czyli muzyką, jest zmuszona przemyśleć wiele spraw.
Książka traktuje głównie o przyjaźni, o tym jak stereotypowo myślą ludzie oraz o walce z niesprawiedliwością. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Dobrze, że główny wątek nie dotyczy miłości dwojga ludzi. Podoba mi się to i jest zaletą, tak jak w przypadku powieści "Byłam tu".
Postacie i ich zachowania są trochę zbyt przerysowane, a walka dobra ze złem nasuwa skojarzenia z bajkami dla dzieci. Jednak warto przeczytać, bo jest to pierwsza powieść dla młodzieży,...

wiejskifilozof | 2017-02-08

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przyznam,że taka sobie.No,tak wyszło,nie zachwyciła mnie jakoś mocno.
Może autorka miała dobry pomysł z fabułą,ale dla mnie to nic ciekawego.
Takich perypetii 17 latek,znam już (z literatury) sporo.
Ta,jakoś nie rzuciła mnie na kolana.
Fajnie się kończy,ot prawdziwa przyjaźń ponad czasy.
Tylko przeciętna.

Wkp | 2016-05-09

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

SIOSTRY NA DOBRE I NA ZŁE

Ta powieść przypomina baśń. Popularna i ceniona autorka Gayle Forman wzięła baśniowy schemat złej macochy, za sprawą której dobra dziewczyna trafia w sam środek koszmaru, z którym musi sobie poradzić, ale zamiast księżniczki zaoferowała nam zwykłą nastolatkę i problemy, które dotykają młodych ludzi. Cel pozostaje ten sam – przetrwać i ukarać zło, ale czy tym razem zło naprawdę zostanie ukarane?

Brit jest dobrą dziewczyną, typową nastolatką ze swoimi pasjami i dość wymagającym charakterem. Jest w niej trochę buntu, ale kłopoty, jakie stają się jej udziałem nie są niczym wielkim. Owszem, zdarza jej się nie wrócić na noc do domu, ale to tylko i wyłącznie dlatego, że jest członkinią zespołu, który gra często nocami. Owszem, ma też tatuaże i włosy przemalowane na fiolet, ale troszczy się o swojego młodszego braciszka i trzyma z daleka od używek. Dlatego nie może zrozumieć sytuacji, w jakiej się nagle znajduje. Oto pewnego razu, wbrew wszelkim planom, ojciec...

Niestety, bardzo się zawiodłam po raz drugi, po "Byłam tu". Nie chcę się zbytnio rozpisywać, bo uważam że nie warto, bo nie ma o czym. Ale uważam, że autorka wcześniej jak w cyklu "Zostań, jeśli kochasz" czy "Ten jeden dzień", historie były w bardziej ciekawy sposób napisane, gdzie oczarowałoby na pewno nie jedną nastolatkę czy dorosłą kobietę. Natomiast tu miałam wrażenie, jakbym czytała blog pisany przez nastolatkę, która do końca nie wie, jak ma wyglądać, do czego ma zmierzać - ta opowieść. Chciałam dać autorce szansę, bo wcześniejsze książki były naprawdę wspaniałe, ale teraz z coraz to nowszą historią jest niestety coraz gorzej. Nic nie sprawia, że chciałabym z przyjemnością przeczytać kolejne rozdziały. Przeczytałam ją dość szybko, by jak najszybciej ją skończyć i pozbyć. Polecam na pewno, nastolatką bo sposób pisania jest bardzo prosty i na pewno spodoba się temat buntowniczych nastolatek.
Jednak dla starszych odbiorców, nie polecam. Tylko się zawiedziecie. Jedna z...

lacerta | 2016-10-07
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 06 października 2016

Książki Gayle Forman albo lubię, albo nie. "Zawsze stanę przy tobie" zalicza się do tej drugiej grupy. Zupełnie nie przekonała mnie treść, bohaterowie i historia.
Postacie w ksiażce to albo nastolatkowie, którzy wiedzą wszystko najlepiej i walczą o to by dorośli przejrzeli na oczy, albo dorośli, którzy są głupimi i ślepymi na wszystko tyranami. Cała historia jest mocno naciągana, a każde wyjaśnienie nawet jeśli całkiem dobre to wydają się tak niesamowicie nieprawdopodobne biorąc wszystko pod uwagę, że ciężko uznać książkę za realną. Historia jest tak naprawdę nudna.

Dobrze, że książka jest dość krótka i z jakiegoś dziwnego powodu czyta się ją dość szybko inaczej ciężko byłoby mi przez nią przebrnąć.

Jabłuszkooo | 2017-04-02
Przeczytana: 29 marca 2017

Książka jest niezwykle dobrze wykreowana. Sam pomysł na fabułę jest niecodzienny, więc z wielką chęcią się czyta. Myślę, że autorka spisała się naprawdę dobrze. W tej książce miłość była tylko delikatnym dodatkiem nie wchodzącym na główny plan, to przyjaźń odgrywa tutaj zasadniczą rolę. Pośród samotności najlepszym lekarstwem jest rozmowa z drugim człowiekiem. Dzięki dziewczynom wszystko stało się dla Brit łatwiejsze do zniesienia, własne lęki i wątpliwości prostsze do dźwigania. Bardzo spodobało mi się to, że autorka skupiła się na tak ważnej relacji, często pomijanej lub odkładanej na drugi plan. Myślę, że jeżeli ktoś był zawiedziony Gayle Forman to powinien spróbować z tą książką, ponieważ być może to ona spowoduje chęć dania drugiej szansy. Gorąco Wam ją polecam!

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

Po tę pozycję zachęciła mnie Pani w bibliotece,uznała, że jest świetna, i nie pomyliłam się, nie zawiodła mnie,ani nie rozczarowała.
Fabuła bardzo dobra, trzyma w mocnym napięciu przez cały długi czas.
Lubię tę autorkę pisze bardzo dobrze, w stylu lekkim i ciekawym, każda jej książka jest cudowna.
Historia opowiada o nastoletniej Brit, która jest zbuntowaną dziewczyną, wciąż pakuje się w coraz większe kłopoty stwarza ojcu swojemu i macosze problemy, jej macocha to wstrętna,zła baba chce się jej pozbyć z domu.
Matka Brit jest chora psychicznie,macocha i ojciec Brit chcą oddać ją do ośrodka z trudną młodzieżą do Red Rock.
Warunki panują tam okropne, są sesje terapeutyczne,dziwne zajęcia grupowe, twardziel Szeryf i okrutny psycholog.
Nikt tam nie zdoła przetrwać.
Na całe szczęście Brit znajduje przyjaźń w ośrodku zaprzyjaźnia się z czterema dziewczynami V,Bebe, Cassie, Marthą, trzymają się razem,żeby nie ześwirować.
Książka zaskakuje bardzo,,daje mnóstwo emocji, niesamowitych wrażeń...

Życie ma to do siebie, że lubi zaskakiwać. Nigdy nie możemy być pewni co w danym momencie przyszykował dla nas los. Czasami może to być coś bardzo przykrego i bolesnego. Jednak prawda jest taka, że nigdy nie należy się poddawać. Trzeba iść do przodu i walczyć o swoje racje.

Brit nie należy do grzecznych dziewczynek i wyraźnie wyróżnia się z tłumu. Ma naturę buntownika i niestety często pakuje się w kłopoty. Jednak ma też swoją pasję, mianowicie granie w kapeli rockowej. Po odejściu matki ciężko jej się pozbierać. Dodatkowo jej ojciec znalazł sobie inną kobietę, której dziewczyna nienawidzi z całego serca. Nie może również pojąć, dlaczego ojciec i macocha oddają ją do Red Rock, ośrodka terapeutycznego, gdzie ponoć leczy się zbuntowane nastolatki. Na początku Brit jest jeszcze bardziej sfrustrowana i załamana. Do tego metody które stosuje się w ośrodk, nie wiele mają wspólnego z profesjonalną terapią. Jak przetrwać w takim miejscu? Na szczęście Brit poznaje cztery wyjątkowa...

Jolka | 2017-10-26
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 26 października 2017

Mimo,że dwie książki tej autorki, które przeczytałam, nie zachwyciły mnie szczególnie pożyczyłam kolejną. A tu zupełne zaskoczenie. Strzał w dziesiątkę! Oczywiście nadal jest to pozycja dla nastolatek, chociaż nie o płytkiej romansowej treści, ale dotykająca bardzo trudnych problemów. Bunt okresu dojrzewania, relacje z rodzicami, przyjaźń i bezkompromisowość w dążeniu do celu autorka pokazała w czytelny, wyrazisty sposób. Główna bohaterka, wprawdzie nieco zbuntowana, w różowych włosach i tatuażach, mimo wszystko jest bardzo uczuciową, rodzinną i ogromnie inteligentną dziewczyną. Dzięki swemu zaangażowaniu doprowadza do likwidacji ośrodka dla trudnej młodzieży, gdzie terapia jest pseudoterapią i dręczeniem dziewcząt, a dyrektor byłym policjantem o złej reputacji. Uwięziona, odcięta od świata, ośmieszana i poniewierana walczy z zapałem o swoje prawa. Mocna, dobra lektura. Dla młodzieży i rodziców. Aby pamiętali,że zmiana koloru włosów, nadwaga czy zbyt ostentacyjna zażyłość z...