Bułgarski bloczek

Wydawnictwo: Kobra Media
Anmorada

nextdooralice | 2019-07-12

Ja kocham śp. Chmielewską, ale ta pozycja jej jest słaba dość, nudna po prostu bez owijania w bawełnę - za dużo monologów wewnętrznych, za dużo skupienia na przemieszczaniu się bohaterów i kto jest kim.

mclakiewicz | 2019-06-04
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 04 czerwca 2019

Wyobraź sobie mecz Górnik Łęczna - Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, zakończony remisem 0:0.
Wyobraź sobie, że ktoś spisał przebieg tego meczu sekunda po sekundzie:
Podanie, odbiór, podanie, aut.
Wyrzut z autu, gwizdek. Piłka wraca za linię. Piłkarz podbiega. Schyla się. Wiąże sznurówkę. Podnosi się, bierze piłkę, wyrzuca. Odbiór, podanie, aut.

I tak całe 90 minut.

Taki właśnie jest "Bułgarski bloczek" - najgorsza książka Chmielewskiej.
Nudy.
Brak akcji, ale serio brak akcji. Prawie wszystko dzieje się w mieszkaniu Chmielewskiej, gdzie przebieg intrygi opowiada jej konkubent. A opowiada zwykłą policyjną robotę, zeznania, zeznania, przemyślenia, zeznania.

Chmielewska za tę książkę powinna abdykować ze tronu królowej kryminału.

Ale następczyni brak, bo pretendentki są jeszcze gorsze...

NIE CZYTAJCIE TEJ KSIĄŻKI.

Ell | 2019-06-03

"Bułgarski bloczek" to kolejny (niestety), przegadany kryminał Joanny Chmielewskiej. Tak odbieram jej książki z ostatnich lat. Jakoś zniknęła ta wartkość akcji, krótkie dialogi, dowcip językowy i sytuacyjny.
Mamy za to rozmyte, rozwlekłe opisy, w których toną nijakie wypowiedzi bohaterów. Dwu-, trzy-stronicowe monologi wewnętrzne narratorki, kładą kryminał na obie łopatki.
Nie odczuwam już tego miłego dreszczyku kryminalnej akcji i właściwie nie wiem, czy napięcie w ogóle rośnie?

Takie przegadane kryminały trzeba czytać dwa razy. Pierwszy raz szybko, żeby się dowiedzieć kto zabił. A drugi raz powoli, żeby dostrzec i zapamiętać osoby, zdarzenia, fakty, poszlaki oraz drogę dochodzenia do prawdy.

Książka jest typowym kryminałem w stylu autorki, takim jak jej prawie wszystkie książki. Pisząc prawie wszystkie mam na myśli osobę narratorki i głównej bohaterki. Najczęściej jest nią sama autorka, ale w tej powieści tylko się tego domyślamy. Chyba nigdzie nie pada tym razem jej imię, ani...

nagotka | 2019-02-26
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 24 lutego 2019

Jakoś strasznie długo mi się czytało. Dosyć nudnawa jak na Chmielewską. Mało się działo. nic specjalnego

AniaProszka | 2018-10-10

Troszkę inna Chmielewska - troszkę mniej humoru, jakby taka bardziej poważna... - trudno mi do końca stwierdzić, czy ta przemiana mi pasuje - ale książka jak najbardziej warta przeczytania.

iwona_mar | 2018-07-13

SUper

Teja Nyks | 2018-01-25
Przeczytana: 30 maja 2017

Czy zbieranie znaczków może sprowadzić kłopoty na człowieka? Tragedię, jeżeli robi to Joanna.
Książka była o wiele lepsza od ,,Babskiego motywu" jednakże, moim zdaniem nie dorówna ,,Wszyscy jesteśmy podejrzani". Oceniam ją jako coś pomiędzy nimi. Nie oznacza to wcale, że nie była ciekawa.
Fabuła, choć jest typowo kryminalna, to jest tak dobrze rozłożona ze zwykłymi scenami, że nawet nie czujemy napięcia. Dużo zabawnych momentów, a język zrozumiały.
Mimo iż umysł nie umierał z napięcia tak jak przy typowym kryminale, to jednak płakało się ze śmiechu prawie cały czas. A przecież o to chodziło autorce, czyż nie?

Joanna | 2017-11-01

Ilość stron: 267
Kolejna książka Joanny Chmielewskiej jaką przeczytałam. Opis na okładce zachęca do lektury. Głównym przedmiotem opisanym w tym dziele jest tytułowy bułgarski bloczek. Znaczek ten chce kupić Joanna. Niestety nie jest to takie łatwe. Czy jej się uda? Kto zabił Weronikę czyli spadkobierczynię kolekcji znaczków? Ksawery? Grażynka? Patryk? Tego dowiecie się czytając.
Polecam każdemu.

Francuzica | 2017-05-02
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

Zabawna, ale nie potrafiłam się zaangażować; mam takie poczucie przerostu formy nad treścią.

książek: 2019
Efemeryda | 2017-03-24

Z sentymentu do autorki. Takie sobie przyjemne czytadełko. Mnie rozbawia do łez. Dla odstresowania świetna.