Tajemniczy rybak

Wydawnictwo: Hachette Polska Sp. z o.o.
przygodowa
Marta

Ta powieść Verne'a wydana już po jego śmierci zaczyna się w Sigmaringen w 1876 roku. Wskutek niespodziewanego zwycięstwa w konkursie zorganizowanym przez Związek Rybaków na Dunaju, Węgier Ilja Brusz podejmuje nowe wyzwanie: zamierza przepłynąć na swojej łodzi rybackiej cały Dunaj, od jego źródeł do Morza Czerwonego, odżywiając się wyłącznie tym, co złowi w wodach rzeki. Jego wyprawą zaczynają się jednak interesować różni dziwni ludzie, od kryminalistów i policji po bojowników walczących o wyzwolenie ich krajów spod panowania tureckiego.

źródło opisu: goodreads

źródło okładki: goodreads