Lodowa panna

Amber
2000-01-01
2000-01-01
Wiktoria Kołodziej-Puciłowska

Jest to romans, który nieznacznie wykracza ponad schemat tego typu książek. Czyta się szybko i sprawnie, jednak pomimo wyróżniającej się na tle innych powieści fabuły, nie sprawia, że książka pozostanie ze mną w pamięci na długo.

Można przeczytać.
W romansach historycznych, zawsze intryguje mnie początek; miejsce akcji, warunki życiowe bohaterów , tło wydarzeń historycznych, ciekawostki różne, które są faktami.
Podobnie tutaj , ciekawy pomysł.

Można przeczytać.
Podobnie tutaj , ciekawy pomysł.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Romans historyczny tym razem nie na angielskich salonach a na Arktyce i w Ameryce. Mroźny klimat nie zrodził serc bohaterów.

Bardzo fajny romans historyczny z ciekawym wątkiem o mroźnej krainie i trudach z tym związanych. Akcja szybko się toczy. Lekko denerwuje nastawienie głównego bohatera, ale to chyba zamierzone.

Szczególnie podobał mi się początek i końcówka, ze względu na inne niż zwykle miejsce akcji. Całość przyjemnie się czytało, choć momentami bohater trochę irytował (ale chyba ta miało być). Ciekawa i nieco inna niż większość w tym gatunku. Zapada w pamięci.

Początek bardzo interesujący. Ze względu na nietypowe miejsce akcji czy odważny pomysł, na który wpada główna bohaterka. Jednak im dalej w las tym historia wzbudzała moje zwątpienie, a głównego bohatera lubiłam coraz mniej.

Fajna ksiazka, mila odskocznia od typowo prowadzonego romansu.

Fajna ksiazka, mila odskocznia od typowo prowadzonego romansu.

Ta książka musiała odleżeć swoje - ta okładka mnie zdecydowanie zniechęcała. Gdy tylko przeczytałam, że akcja toczy się niedaleko koła podbiegunowego, to ja największy rodzinny zmarźluch, z miejsca ją odrzucałam w kąt. Ciężko było mi zacząć ją czytać.

Ale gdy już zaczęłam, wciągnęłam się. Nic, ale to absolutnie nic nie zmusiło by mnie do zamieszkania w tym zimnie, w takich warunkach jak główna bohaterka. A już na pewno nie czekałabym za facetem, gdy on sobie bimba w ciepełku. Na szczęście dziewczyna zostawia za sobą całe dotychczasowe życie i zaczyna być ciekawie.

Ciekawe romansidełko, które na pierwszy rzut jest absolutnie nieciekawe :)

Wyobrażałam sobie tą książkę zupełnie inaczej, myślałam, że pozostaniemy na lodowatych mrozach przez cały czas.. ale się myliłam. Niestety nie zachwyciła mnie ta opowieść, a powodem tego są wiecznie sprzeczne uczucia bohaterów, raz tak, raz nie, raz tak... już sama się gubiłam i nudziło mnie to wszystko, naprawdę. A najgorsza była ta na siłę udawana znieczulica i brutalność po ojcu co wywoływało u mnie atak śmiechu... i ostatnie, jego natręctwo, kobieta mówi, że bez ślubu nie chce, ale on ją wręcz próbuje gwałcić. Brzydziłam się to czytając!

Kolejny z moich ulubionych romansów historycznych. Już samo miejsce akcji wyróżnia nieco tę książkę i sprawia, że z jeszcze większą przyjemnością się ją czyta. Poza tym bohaterowie ciekawi i dający się lubić. Dla mnie to taka ciepła i podnosząca na duchu historia.

Polecam, zdecydowanie!

Polecam, zdecydowanie!

• Romans historyczny
  • Romans Historyczny
  • Romans
  • Biblioteka
  • Romans historyczny

Dodaj cytat z książki Lodowa panna