Niepokorna Lady

Tłumaczenie: Małgorzata Stefaniuk
Cykl: Saga rodziny Sinclair (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Lady in Waiting
Wanda

Inne wydania

Przez lata Circe czekała, aż hrabia Westbury ją zauważy. I oto wreszcie jej marzenia się spełniają: mężczyzna z jej snów zaczyna ubiegać się o jej rękę – niestety, z zupełnie innych powodów niż romantyczny poryw serca. Circe nie zamierza jednak dać za wygraną: udowodni, że wie o uwodzeniu więcej, niż jej ukochany mógłby się spodziewać…

Marianna | 2016-05-09
Przeczytana: 2016 rok

Przepiękna okładka, która skusiła mnie do przeczytania tej książki.
I sama niepokorna lady też mi się podobała. Bo była niepokorna. Z charakterkiem, nie żadna mimoza, co to przeprasza, że żyje. Takie powinny być kobiety, pewne siebie, pełne pasji i namiętności.
Przeczytałam w kilka godzin, słodka końcówka ;)
I te dialogi... ;)
Polecam, warto przeczytać.

Ziutka | 2013-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Bardzo interesująca książka. Od razu zapałałam sympatią do głównej bohaterki, która buntowała się przeciwko dworskiej etykiecie. Jestem pewna, że gdybym żyła w podobnych okolicznościach zachowywałabym się tak samo jak ona.
Całość napisana bardzo przystępnym językiem co ułatwia i przyśpiesza czytanie. Wciągająca, przeczytałam w dwa wieczory. Polecam.

Klaudia95 | 2015-01-04
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Circe jest bardzo ciekawą bohaterką. Woli malować za granicą, niż uczestniczyć w spotkaniach socjety. Jednak nie odmawia siostrze i wraca do Anglii na debiut.
Już od pierwszych stron dzieje się coś ciekawego: a to Circe ukrywa Lucianę, albo też ucieka przed Szwajcarem, gdy bohaterka dowiaduje się jakie plany ma jej zagraniczny adorator...
David zawsze lubił Circe. Teraz jego przyjaciółka jest młodą damą, która rzuca mu wyzwanie... David je podejmuje...
Pasją głównej bohaterki jest malarstwo. Nikogo więc nie zdziwi, że akcja działa się wokół obrazu sławnego malarza tamtych epok.
Ja gorąco polecam ten romans. Przyjemnie się czyta, nie ma nudy... Jest to jedna z najlepszych książek jakie miałam okazję przeczytać!

Mostilia | 2014-06-15

Może wyda się to co najmniej dziwne, ale historia Circe jest pierwszą ksiązką historyczną, którą naprawde pokochałam.
Cudowny, lekki romans. Wart uwagi :)

Fire | 2011-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2011

Bardzo przyjemna książka. Bohaterowie są interesujący, różni i nie zlepiają się w szarą masę jak w niektórych książkach. W sam raz na wieczorną lekturkę.

Karolina | 2012-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2012

Przeczytałam jednym tchem w jedną noc. Interesująca, namiętna, burzliwa. Taki przyjemny romans historyczny.

asiulek076 | 2012-08-31

Podobała mi się w tej książce szczególna, hmm.. atmosfera .

Sakarya | 2013-07-12

nuda

PannaIzabela | 2012-08-06

Nieprzedramatyzowana i nawet ciekawa historia. Trochę humoru, trochę intrygi, trochę akcji. Główna bohaterka posiada bardzo konkretny charakter, zachowuje się dość nietypowo jak na panienkę z dobrego domu, ale jest to plus dla książki. Cóż, 200 lat temu otwartość kobiety na salonach nie była raczej mile widziana.
Sympatyczny okazał się wątek Sally i sir Johna.
Myśli i zachowania bohaterów bardzo ludzkie, bez płaczących z byle nieszczęścia niewiast i nijakich panów.
Ogólnie - można przeczytać, nic bardzo nie irytuje, ale super zachwytów też nie ma. Jeżeli ktoś nie przepada za czasami angielskiej regencji, to może niech lepiej poszuka czegoś innego. Jeśli przeciwnie, to polecam, bo autorka uraczyła nas wieloma opisami, przede wszystkim strojów.

Rosemarie | 2012-10-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 19 października 2012

Nie przepadam za romansami historycznymi, ale do przeczytania tej książki zachęciła mnie kumpela. Cieszę się, że ją przeczytałam, bo naprawdę mi się spodobała. Pokazuje, że chociaż kobiety miały małe prawa w ówczesnym świecie, były "buntowniczki", którym taki układ nie pasował.
Od pierwszych rozdziałów zapałałam sympatią do Circe. Ostatnio coraz częściej natykam się na książki, które są dobre, jednak psuje je główny bohater, który na każdym kroku irytuje. Tutaj było zupełnie odwrotnie, miałam wrażenie, że to Circe nadaje tej książce charakter. Jako artystka była kreatywna i spontaniczna, a przy tym buntownicza i uwodzicielska.

Powieść przypominała mi trochę "Trylogię czasu", polecam, jeżeli komuś spodobała się "Niepokorna lady".