Lodowa panna

Wydawnictwo: Amber
Merry Widow
9788325204204
wyspa, ślub, marzenie, podróż

Rok 1855. Mroźna wyspa na północy Kanady. Piękna Rachel marzy o życiu w wielkim mieście. Czeka na swego ukochanego, nowojorskiego wydawcę i podróżnika, który wyruszył z ekspedycją w lody Arktyki. Ma nadzieję, że wezmą ślub i wyjadą stąd na zawsze. Ale Noel Magnus nie zamierza opuszczać północy. zdesperowana Rachel postanawia sama zrealizować swoje marzenie. Sposób, jaki wybiera, jest jednak zupełnie niezwykły...

źródło opisu: okładka

Lidka | 2016-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2016

Typowa relaksacyjna opowiastka. Nie nudziłam się czytając ją ,aczkolwiek pisana językiem typowego romansu.

Klaudia Sowa | 2015-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Rachel Howland czeka na powrót swojego ukochanego mężczyzny. Ma nadzieję, że Noel jej się oświadczy. Niestety jej nadzieje okazują się być złudzeniami, bo Noel pragnie odnaleźć czarny opal. Wtedy Rachel postanawia udać się do Nowego Jorku...
W Nowym Jorku zostaje przyjęta jako wdowa po Noelu, ale kłamstwo szybko wychodzi na jaw. Noel jest wściekły na Rachel, za to co zrobiła. Oboje zawierają ze sobą układ. Tylko czy będą w stanie go dotrzymać? Czy Noel zmądrzeje?
Książka pani McKinney jak zawsze ciekawa. Kolejna kobieta, która w imię miłości poświęci wszystko i mężczyzna, który w pewnym momencie zdaje sobie sprawę czym jest miłość.
"Miłość ma być dana dobrowolnie" * cytat z książki. Mnie urzekła i dlatego polecam.
P.S Znajdziecie tu świetne opisy życia ludzi z północy. I bardzo mi się podobały zwroty akcji.

meggykotka | 2017-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2017

Ta książka musiała odleżeć swoje - ta okładka mnie zdecydowanie zniechęcała. Gdy tylko przeczytałam, że akcja toczy się niedaleko koła podbiegunowego, to ja największy rodzinny zmarźluch, z miejsca ją odrzucałam w kąt. Ciężko było mi zacząć ją czytać.

Ale gdy już zaczęłam, wciągnęłam się. Nic, ale to absolutnie nic nie zmusiło by mnie do zamieszkania w tym zimnie, w takich warunkach jak główna bohaterka. A już na pewno nie czekałabym za facetem, gdy on sobie bimba w ciepełku. Na szczęście dziewczyna zostawia za sobą całe dotychczasowe życie i zaczyna być ciekawie.

Ciekawe romansidełko, które na pierwszy rzut jest absolutnie nieciekawe :)

wiola | 2018-04-14
Na półkach: Przeczytane *, Przeczytane

Fajna ksiazka, mila odskocznia od typowo prowadzonego romansu.

Muniette | 2015-03-21
Na półkach: Przeczytane, Romans, 2015
Przeczytana: 20 marca 2015

Rachel chce tylko jednego - małżeństwa, z człowiekiem, na którego od wielu lat czeka. Magnus zaś bardziej niż ukochaną ceni daleką Północ, gdzie nie sięgają koszmary jego dzieciństwa, a życie podporządkowuje jednemu celowi - znalezieniu ciała wybitnego podróżnika i klejnotu, który wraz z nim zaginął. Czekała cierpliwie.
Do czasu.
Nawet najbardziej cierpliwa kobieta musi kiedyś porzucić czekanie i wziąć przeznaczenie w swoje ręce. Podejmuje odważną decyzję, która na zawsze odmieni nie tylko jej los, ale też wielu innych osób.

Będą porażki i sukcesy, zaskoczenie, łzy i mnóstwo niespodzianek, których nie sposób uniknąć, gdy się jedzie w nieznane. A wszystko w nowym otoczeniu pełnym blichtru i pieniędzy starych rodów, które niechętnie akceptują nowych przybysz.

Rachel momentami denerwowała mnie swoimi nierozsądnymi decyzjami, które wciąż pakowały ją w tarapaty. Podziwiam ją za upór - nigdy nie zmieniała powziętych decyzji i wyraźnie potrafiła dążyć do wyznaczonych celów.

Magnus sam...

Helszka777 | 2014-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Lodowa panna wyjątkowo przypadła mi do gustu. Podoba mi się szczególnie klimat książki, opisy Arktyki oraz to że Rachel postanawia zaryzykować i zmienić coś w swoim życiu, podążyć za marzeniami. Zdecydowanie jeden z lepszych romansów historycznych który czytałam. Główni bohaterowie ciągle się mijali takie błędne koło, ale w końcu skończyło się dobrze. Polecam.

Angelika | 2016-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2016

Rachel pragnie małżeństwa z jej ukochanym Noelem Magnusem na którego czeka , aż wróci . Jej cierpliwość się kończy . Postanawia jechać do Nowego Jorku udaje tam żonę (wdowę)po Noelu. Ona i On są siebie warci jedno i drugie jest uparte . Zwycięża miłość . Ciekawa historia miłosna z zagadką w tle .Polecam

Van | 2015-04-22
Przeczytana: 19 kwietnia 2015

Co do ęLodowej Pannzę miaam ynacynie wiksye ocyekiwania. Książka zawiodła mnie ponieważ wiele motywów w niej było naciąganych, nie tak jak w innych historiach Megan. Czytało się lekko i była interesująca jednak nie przekonało mnie ani zachowanie ani plan głównej bohaterki.

Izzy | 2013-08-19

Fajna, ciekawa i wciągająca uwielbiam takie romanse.

bookslover | 2013-08-16
Przeczytana: 26 września 2012

Akcja zaczyna się 13 lutego 1857 roku na wyspie Hershel (archipelag Hermite na północy Kanady). W barze "Pod lodową panną" mężczyźni rozmawiają o niezwyciężonym Noelu Magnusie. Podejrzewają, że przegrał z klimatem i zmarł. Rachel czekała na niego nie ustając w nadziei, że przeżył i że wkrótce przyjdzie do "Lodowej panny". Wyruszył on bowiem w wyprawę, której celem było odnalezienie opalu i Franklina.

Do baru wszedł Magnus, wszyscy zastygli. Miał on bowiem niesamowitą osobowość, która budziła ogromny strach i szacunek, iż nawet w barach rozmawiano szeptem wspominając jego imię.

Rachel cieszyła się, że przeżył, ale czuła się zraniona i oszukana, ponieważ dawno temu obiecał jej narzeczeństwo, a później ślub. Do dnia jego powrotu nie oświadczył się jej. Pragnęła tego z całego serca, była już bowiem przed trzydziestką.
Czytając dalej z pewnością dowiecie się, czy Noel poszedł po rozum do głowy i czy zaproponował jej małżeństwo, już nie mówię o całym ogromie akcji, który Was ominie,...