Królowa skandalu

Cykl: Applegate Sisters (tom 2) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
A Lady of Scandal

Inne wydania

Ryzykowna miłość wbrew konwenansom w pełnej wdzięku powieści zdobywczyni prestiżowych nagród dla romansu historycznego Ofelia wie, że panny z dobrych domów nie zostają aktorkami. Ale od każdej reguły są wyjątki, a ona przecież ma talent! Dlatego razem z siostrą ucieka z domu i wyrusza na podbój londyńskich scen. Jednak młode damy szybko przekonują się, że stolica kryje wiele niebezpieczeństw. I że będą potrzebowały pomocy tajemniczego i przystojnego dżentelmena, by uchronić się przez niebotycznym skandalem.

Bardzo fajna historia bliźniaczek, które uciekają z domu by "poznać" Londyn. Ciekawe przygody, fajni bohaterowie. Super książka na zimny wieczór.

Marianna | 2016-05-09
Przeczytana: czerwiec 2010

Piękna okładka i to wszystkie zalety tej powieści.

Caila | 2015-11-12
Na półkach: Love & Story, Przeczytane
Przeczytana: 06 listopada 2015

Na początku nie wiedziałam skąd kojarzę imiona Ofelia i Kordelia, ale jak tylko dotarło do mnie, że to młodsze siostry bliźniaczki poznanej mi już Juliany Applegate, pomyślałam: "no to będzie niezła jazda..". Nie pomyliłam się zbyt wiele, roztrzepanie, chaos i upór, tymi słowami można opisać całość. Jedna niezłomnie idzie naprzód nie zważając na konwenanse, druga, rozsądniejsza chroni siostrę i siebie przed utratą reputacji, a rodzinę przed skandalem, wynikiem czego są zarówno zabawne sytuacje jak i niebezpieczne przygody.
Niby tu wszystko jest - akcja, żarty, przygody, świat niższych sfer i mniej zamożnych, siostry o różnych temperamentach, świat teatru, sztuczek, szantaż, próba odzyskania straconej własności. Wszystko fajnie, dużo się dzieje, ale jednak trochę za dużo, co bardzo męczy zanim się dotrze do końca przygód. Ksiązka lepiej napisana niż Uwieść Dżentelmena, jednak ustanowienie obu sióstr głównymi bohaterkami (obie są ważne) rozbija uwagę czytelnika przez co nie można się...

wiola | 2016-05-15

Okres regencji, nawet miło się czytało, w kilku miejscach daje się odczuć zaskoczenie w stosunku do zawiązania akcji.

ewelina136 | 2014-03-14
Przeczytana: 12 marca 2014

Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Gdyby nie to, że nie miałam nic pod ręką innego dawno rzuciłabym ją w kąt, a tak to dane mi było ją doczytać do końca, jednakże nie polecam. Jedna z gorszych pozycji romansów historycznych, po którą kiedykolwiek sięgnęłam.

Magdalena | 2014-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2014

Nudna to mało powiedziane. Przewidywalna aż do bólu. Ofelia była koszmarna,Kornelia troszkę lepsza. Nic ciekawego się nie działo.

Karolina | 2013-05-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 25 maja 2013

Nie jest to może najlepsza pozycja Pani Byrd, ale jak na tego typu powieść jest ok. Przyjemnie i szybko się czyta, czegóż więcej wymagać od romansu historycznego? :)

Mariola Niziołek | 2012-09-11
Przeczytana: 27 września 2012