Królowa skandalu

Okładka książki Królowa skandalu Nicole Byrd
Okładka książki Królowa skandalu
Nicole Byrd Wydawnictwo: Amber Cykl: Siostry Applegate (tom 2) Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Siostry Applegate (tom 2)
Romans Historyczny
A Lady of Scandal
Amber
2009-01-01
2009-01-01
2007-02-06
romans literatura dla kobiet miłość uczucia

Powieść pełna jest humoru, a kolejne szalone pomysły Ofelii nie pozwalają się nudzić- choć w pewnym momencie bohaterka zaczęła wzbudzać we mnie irytację, bo ani trochę nie brała na siebie odpowiedzialności za swoje wybryki, a mierzenie się z konsekwencjami zrzucała na siostrę. Szczerze współczułam Kordelii i byłam pełna podziwu dla jej lojalności i cierpliwości.

Wątki romantyczne zostały napisane dość zgrabnie i z przyjemnością śledziłam rozwój relacji dwóch sióstr z pewnymi bardzo pomocnymi gentlemenami.

Mam jedynie zastrzeżenie do zakończenia, które jest w mojej ocenie niedopracowane, dziwnie się urywa. To samo zresztą miało miejsce w poprzedniej części cyklu. Niby dobrze jest pozostawić czytelnika z pewnym niedosytem, ale w tym wypadku wyszło to dość nieumiejętnie.

Ogólnie- polecam fanom lekkich romansów osadzonych w epoce, nie jest to może arcydzieło gatunku, ale książkę czytałam z przyjemnością :)

Kolejna część z serii książek o siostrach Applegate, tym razem historia skupia się na bliźniaczkach z wybitnym talentem do pakowania się w tarapaty: Ofelii i Kordelii. Siostry wyruszają w pogoń za marzeniami- a raczej to Ofelia goni swoje marzenie o zostaniu aktorką, a Kordelia, chcąc uchronić siostrę przed jej własną lekkomyślnością, towarzyszy Ofelii w podróży do Londynu....

Okres regencji, nawet miło się czytało, w kilku miejscach daje się odczuć zaskoczenie w stosunku do zawiązania akcji.

Piękna okładka i ... to wszystkie zalety tej powieści.

Piękna okładka i ... to wszystkie zalety tej powieści.

Na początku nie wiedziałam skąd kojarzę imiona Ofelia i Kordelia, ale jak tylko dotarło do mnie, że to młodsze siostry bliźniaczki poznanej mi już Juliany Applegate, pomyślałam: "no to będzie niezła jazda..". Nie pomyliłam się zbyt wiele, roztrzepanie, chaos i upór, tymi słowami można opisać całość. Jedna niezłomnie idzie naprzód nie zważając na konwenanse, druga, rozsądniejsza chroni siostrę i siebie przed utratą reputacji, a rodzinę przed skandalem, wynikiem czego są zarówno zabawne sytuacje jak i niebezpieczne przygody.
Niby tu wszystko jest - akcja, żarty, przygody, świat niższych sfer i mniej zamożnych, siostry o różnych temperamentach, świat teatru, sztuczek, szantaż, próba odzyskania straconej własności. Wszystko fajnie, dużo się dzieje, ale jednak trochę za dużo, co bardzo męczy zanim się dotrze do końca przygód. Ksiązka lepiej napisana niż Uwieść Dżentelmena, jednak ustanowienie obu sióstr głównymi bohaterkami (obie są ważne) rozbija uwagę czytelnika przez co nie można się dobrze skupić na motywach działania poszczególnych postaci, a skoro one są dwie, to mężczyźni też są dwaj, plus teatr i aktorzy, plus państwo Sinclair - oj, może zaboleć głowa ;) No cóż, nie była to lekka lektura na wieczór.

Nudna to mało powiedziane. Przewidywalna aż do bólu. Ofelia była koszmarna,Kornelia troszkę lepsza. Nic ciekawego się nie działo.

Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Gdyby nie to, że nie miałam nic pod ręką innego dawno rzuciłabym ją w kąt, a tak to dane mi było ją doczytać do końca, jednakże nie polecam. Jedna z gorszych pozycji romansów historycznych, po którą kiedykolwiek sięgnęłam.

Bardzo fajna historia bliźniaczek, które uciekają z domu by "poznać" Londyn. Ciekawe przygody, fajni bohaterowie. Super książka na zimny wieczór.

Nie jest to może najlepsza pozycja Pani Byrd, ale jak na tego typu powieść jest ok. Przyjemnie i szybko się czyta, czegóż więcej wymagać od romansu historycznego? :)

Słabiutka

Słabiutka

• Romans historyczny
  • Romans
  • Pozostałe

Dodaj cytat z książki Królowa skandalu