Dziedzictwo

Wydawnictwo: Świat Książki
The Heir
83-7311-560-9
dona

Sympatyczna Sabrina Lambert przyjeżdża do Londynu na swój pierwszy sezon towarzyski. Roli jej przewodniczki po salonach podejmuje się oszałamiająco piękna Ophelia, która szybko okazuje się fałszywą przyjaciółką. Kiedy Sabrina poznaje miłego i wyraźnie zainteresowanego nią szkockiego arystokratę Duncana MacTavisha, okazuje się, że jest on zaręczony z Ophelią. Zakochana po uszy Sabrina zadowala się więc rolą przyjaciółki i powierniczki Duncana. Tymczasem on, obrażony przez narzeczoną, zrywa zaręczyny. Wkrótce przekonuje się, że jego serce należy do Sabriny. Wszystko mogłoby się ułożyć po myśli kochanków, gdyby nie skandal sprzed lat i urażona duma eksnarzeczonej...

Ania Mróz | 2014-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2014

Świetna książka. Uwielbiam główną bohaterkę, szczególnie za jej poczucie humoru, Duncan też jest niczego sobie, szczególnie jak na "nieokrzesanego dzikusa". Polecam

Klaudia95 | 2015-08-23
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Sabrina Lambert przyjeżdża do Londynu na swój pierwszy sezon. Jej przewodniczką po Londynie jest Ophelia, która została zaręczona przez rodziców wbrew swojej woli.
Sabrina jest prostolinijną i uczciwą dziewczyną, podczas gdy Ophelia jest jej całkowitym przeciwieństwem - manipuluje, plotkuje, wysługuje się kimś, jeśli ma w tym ukryty cel.
Sabrina zdaje sobie sprawę, że być może nigdy nie wyjdzie za mąż. Nad jej rodziną wisi ogromny skandal, którego skutki odczuwa, gdy ujawnia go Ophelia.
Tymczasem Duncan poznaje swoją przyszłą żonę. Oczywiście podoba mu się wygląd Ophelii, lecz po jakimś czasie zauważa, że nie będzie dla niego odpowiednią żoną.
Ophelia próbuje nakłonić Duncana do zmiany zdania, aby ponownie się zaręczyli. Jednak Duncan jej nie pragnie, chce znaleźć sobie inną kandydatkę na żonę.
Tymczasem Sabrina uświadamia sobie co czuje do Duncana. Jednak nie mówi mu o swoich uczuciach, zadowala się rolą przyjaciółki.Później wynika skandal, który może mieć nieopłakane...

Kasia W-ka | 2014-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2014

Pierwsza moja pozycja tej autorki i muszę przyznać, że na pewno nie ostatnia. Uśmiałam się, popłakałam,zadziwiłam. Warto było przeczytać tę historię, chociaż może wydawać się banalna, przewidywalna i bez nutki tajemnicy. Mam nadzieję, że kolejne pozycje mnie nie rozczarują.

Amoretta | 2014-06-16
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Sabrina jest potomkiem tzw. Złej krwi. Duncan Szkotem i barbarzyńcom. Spotykają się na wzgórzu i nawiązują nić przyjaźni. Ofelia to ta zła, która rozsiewa ploteczki, sama je wymyśla i jest królową lodu. Te trzy postacie zetknie los. Trochę rozciągliwe i bagatelne, ale miłe czytadło.

eve | 2015-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2015

Polecam. Lekka książka na popołudnie

Irena Krajewska | 2015-08-26
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Książkę czyta się bardzo lekko, jest ciekawa, ale akcja niezbyt zróżnicowana. Nie należny do moich ulubionych, a jednak doczytałam ją do końca i nie żałuje. Polecam!

frescante | 2016-10-12
Na półkach: Romanse, Przeczytane