Księżycowa dama

Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
Moonlight becomes her
9788325204136

Gazety nazywają ją Księżycową Damą. Najsłynniejsza złodziejka. Mistrzyni w swoim fachu. Żaden klejnot w Nowym Jorku nie jest bezpieczny - choćby należał do Astora czy Vanderbilta. Czyż komuś przemknęłoby choćby przez myśl łączyć osławioną przestępczynię z osobą uroczej panny Rillieux? Nikt nie podejrzewa skromnej dziewczyny. Nikt, oprócz bogatego przedsiębiorcy - kolejnej ofiary Księżycowej Damy. I jej zniewalającego uroku...

źródło opisu: okładka

zabielka | 2015-02-25
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 lutego 2015

No i fajnie. Ciekawa główna bohaterka, nie mająca lekkiego życia, musi radzić sobie jak umie, a może raczej jak musi. Świetny bohater poszukujący zemsty na pewnej wyjątkowej kobiecie i romans wisi w powietrzu. Tak. Tak, Tak! Polecam. Czyta się szybciutko i niestety nie można się oderwać, mam nadzieję że niebawem o niej zapomnę i przeczytam jeszcze raz. :) Pozdrawiam serdecznie. :)

introdukcja | 2014-04-17
Przeczytana: kwiecień 2014

Zauroczona inną powieścią Meagan McKinney postanowiłam sięgnąć po "Księżycową Damę". Choć styl pisarki bardzo przypadł mi do gustu, a fabuła jest przemyślana i spójna, to jednak brakło mi "tego czegoś".

Autorka powiela ten sam schemat, co w poprzedniej książce: mamy kobietę niezwykle piękną, więzioną w ten czy inny sposób, a na jej drodze staje facet z "przeszłością', a ona pomimo haniebnego traktowania przez ów mężczyznę, oczywiście nie może mu się oprzeć. I mimo że podczas całej powieści budowane jest napięcie, to zbyt oczywiste, proste i szybkie zakończenie psuje cały efekt. Mimo że miałam do czynienia z romansem i należałoby się raczej spodziewać happy endu, to liczyłam na coś więcej.

Ryjek | 2015-12-17

Do "Księżycowej Damy" wróciłam niedawno czytając ją po raz drugi.
Jestem wielką fanką Megan McKinney. Potrafi pięknie poprowadzić czytelnika w wymyśloną przez siebie historię i tak było tym razem.

Mystery za dnia jest grzeczną debiutantką, bratanicą Paula Rilleux- medium.
Kiedy zapada na noc dziewczyna będąc na wystawnych przyjęciach razem ze stryjem wykorzystując moment nieuwagi kradnie cenne kosztowności.
Policja jest bezradna. Jedyną osobą która domyśla się prawdziwej tożsamości Mystery jest Rafael Belloch.
Tymczasem Paul widząc jak między Mystery a Rafaelem iskrzy zachęca ją aby go uwiodła.
W rzeczywistości Paul i Mystery nie są spokrewnieni a pseudo medium wykorzystuje dziewczynę aby ta dla niego kradła.

Postacie są barwne. Rafael jest dumny, hardy, nieokiełznany wręcz. Za wszelką cenę chce zdemaskować Mystery. Nie wiadomo do końca jak ta sprawa się wyjaśni. Ciągle coś się dzieje, akcja trwa nieprzerwanie.
Polecam dla każdego kto lubi romanse.

zlatawiecz | 2015-05-05
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 maja 2015

Nigdy nie przykładam uwagi do okładek, w myśl słów: nie oceniaj książki po okładce. Mimo to, kiedy na dzień przed majówką siedziałam w szkolnej czytelni i dochodziłam już do wniosku, że książka, którą czytam, doprowadzi mnie do łez (a przecież nie chce chodzić po szkole zapłakana w jej ostatni dzień, tuż przed sześciodniową majówką)- to weszłam między półki z myślą "chcę coś lekkiego i niezobowiązującego". Oczywiście, zupełnie nie myśląc o tym co robię, wyciągnęłam z regału "ostatnio oddane" najbardziej jaskrawo-różową książkę.

W ten oto sposób trafiłam na romans historyczny pdt. "Księżycowa dama". Jak pewnie łatwo się domyślić, nie mając czasu na ocenienie wartości książki, po prostu ją wypożyczyłam.

Okazuje się, że okładka mojej majowej lektury, mówi wszystko o jej treści. To po prostu cukierkowata historyjka dla... właściwie nie wiem kogo. Może właśnie dla osób, takich jak ja, które chcą odpocząć od powieści ciężkich, emocjonalnych i wymagających uwagi. Jeśli nie wiem kto...

bookslover | 2013-08-16
Przeczytana: 06 września 2012

Wydarzenia mają miejsce początkowo w 1881, a następnie w 1883 roku w Nowym Jorku. Przygoda naszych bohaterów zaczyna się od ogołocenia Rafaela Bellocha przez Księżycową Damę podczas jego przejażdżki po dzielnicach nędzy. Kobieta obrabowała go z ubrań, przy czym kazała mu się rozebrać do naga. Przed ujrzeniem nagiego ciała Rafaela dwaj mężczyźni – współpracownicy kobiety – zabrali ją z łupem. Powiedziała wtedy ”we dnie i w nocy będę myślała o tym co mnie ominęło panie Belloch”.

Po obrabowaniu Rafa, minęły 2 lata. Dalsza akcja rozgrywa się już w 1883 roku, rozpoczynając przemówienie Paula Rillieuxa, które miało miejsce na jednym ze spotkań ludzi wyższej kasty, tzw. elity nowojorskiej. Paul prezentował swoje umiejętności czytania w myślach. W tym czasie Księżycowa Dama obrabowała jednego z gości.

Ogólnie rzecz ujmując jest to historia pewnej kobiety, która przez biedę musiała oddawać się złodziejstwu. Osiągnęła w tym mistrzostwo szkolona przez mistrza rabusiów. Stworzyli większą...

andzia | 2012-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2012

Po przeczytaniu kilku stron chciałam ja odłozyć bo juz zaczeła byc przewidywalna, ale nie zrobiłam tego. przeczytałam do końca i musze przyznac, ze o dziwo podobała mi się tak, ze jak juz zaczełam czytac to odłozyłam ja dopiero jak przeczytałam cała.

Szamanka | 2013-12-20

Jak na romansidełko - niezła. Akcja nie jest beznadziejnie głupia chociaż... Schemat jak w tym gatunku, nie można wymagać zadziwiających zwrotów akcji. Czyta się szybko i lekko.
Jedno z wielu tego typu czytadełek, nawet nie pretensjonalne :)

Ania Mróz | 2013-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2013

Fantastyczna książka. Wprost nie mogłam się od niej oderwać. Gorąco polecam wszystkim zapalonym romantyczką. :)

chocoangel | 2012-07-28
Przeczytana: 26 lipca 2012

Kolejny romans historyczny na który się skusiłam.
Na pewno zaintrygował mnie tytuł tej książki.
Sama w sobie jest dość dobra.
Lekko nieprzewidywalna, tajemnicza, a jednocześnie wplecione wątki miłości i kradzieży.
Główna bohaterka jest rozerwana pomiędzy dwoma światami: swoim którego stara się nie zapomnieć i jak najszybciej dowiedzieć się o nim więcej oraz światem jej przybranego kuzyna który zmusza i szkoli ją do kradzieży jak on to nazywa "przywłaszczania wartości".
Opowieść o pięknej i młodej dziewczynie, która w zamian za „wyciągnięcie” z sierocińca kradnie dla tego człowieka, głównie z wdzięczności, ale też po to by się utrzymać i móc odnaleźć brata. W końcu dostaje przydomek „Księżycowej Damy” oczywiście nikt nie wiem, że to ona. „Księżycowa Dama” – złodziejka z towarzystwa. W końcu Rafe – znany i szanowany w towarzystwie, zaczyna podejrzewać Mystere o bycie „księżycową damą” i również o to, że to ona go okradła parę lat temu. Jednak potem ich wspólna „nienawiść” przemienia...

Anna Ja | 2016-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Muszę przyznać, że dawno nie czytałam tak dobrze napisanego romansu. Książkę brałam do ręki z pewną rezerwą. Dochodzę jednak do wniosku, że dobrze napisany romans,warto czasem przeczytać. Odrobina kryminału, sensacji, przeplatają się z żądzą zemsty , pożądanenią i miłości. Jeżeli ktoś ma ochotę na odrobinę kobiecej literatury, polecam.