Prokurator

Wydawnictwo: Muza
eMM

Trzydziestoletnia, niezwykle atrakcyjna Kinga Błońska jest szczęśliwą kobietą. To znaczy była. Od wielu lat dzieliła życie z tym samym mężczyzną a zawodowo, jako błyskotliwa adwokatka, odnosiła sukcesy na sali sądowej. Teraz jednak fortuna przestała jej sprzyjać: nie dość, że przyłapała męża na zdradzie, to musiała również podjąć się prowadzenia sprawy groźnego bandyty „Szarego”. Co gorsza, „Szary” jest jej przyrodnim bratem, z którym od dawna nie miała – i nie chciała mieć – nic do czynienia.
Wydarzenia ostatnich tygodni postanawia odreagować w dyskotece. Po raz pierwszy w życiu ma ochotę zachować się nieodpowiedzialnie… i udaje się jej to aż za bardzo. Ląduje w mieszkaniu Łukasza, którego dopiero co poznała na parkiecie. Po niesamowitych miłosnych uniesieniach, zaspokojna seksualnie, ale skacowana moralnie, ukradkiem wraca do domu. Zaledwie kilka godzin później przekonuje się, że pech upodobał ją sobie na dobre: "facet na jedną noc" okazuje się prokuratorem prowadzącym sprawę jej przyrodniego brata. Jakby tego było mało, wszystko wskazuje na to, że pozasłużbowe kontakty Kingi i Łukasza nie ograniczą się do jednego gorącego spotkania…

źródło opisu: https://muza.com.pl/ksiazki/2729-prokurator-9788328706309.html

źródło okładki: https://muza.com.pl/ksiazki/2729-prokurator-9788328706309.html

książek: 2048
ZaaQazany | 2017-06-25
Na półkach: Przeczytane, ZaaQ'17
Przeczytana: 25 czerwca 2017

Mam ubaw z samego siebie...
Dwójka głównych bohaterów-antagonistów, czyli prokurator Łukasz "Zimny" Zimnicki i adwokat Kinga "Klementyna" Błońska, którzy powinni byli ściąć się ze sobą na sali sądowej a ścieli się w bataliach pożądania i namiętności. Nie wiem jakie zadziałały we mnie mechanizmy obronne i jak bardzo chciało mi się poczytać o seksie. Bo świadomie nie sięgnąłbym po literaturę, eeee, lekkich obyczajów w której Pani klęka przed Panem i z pełnym oddaniem, jak króliczek marchewkę, pochłania danie dnia. Sięgnąłem będąc w 100% przekonany, że będzie to łatwy i przyjemny kryminał z jakimś tam wątkiem romansowym w stylu Pana "Zimnego inaczej". A tu szok, ale nic. Czołgi błota się nie boją, a prawdziwy facet seksu nie unika nawet w literaturze.
Nie zaprzeczam, czyta się lekko i szybko. Akcja jest dynamiczna i raczej nie spotkamy się z dłużyznami, mającymi na celu wypełnić pustkę. Książka skacze po gatunkach literackich jak przywołany wyżej królik po
łączce. No bo i thriller...

Gosia | 2017-06-28
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 28 czerwca 2017

Kinga przyjeżdża do Gliwic, aby bronić swojego przyrodniego brata "Szarego". Musi odreagować zdradę męża i wychodzi wieczorem do dyskoteki, tam poznaje przystojnego Łukasza z którym kończy wieczór w łóżku. Nazajutrz okazuje się, że oboje stają w sądzie po przeciwnych stronach - Kinga obrońca a Łukasz jako prokurator prowadzący sprawę jej brata. Między nimi aż iskrzy. Jak zakończy się ten romans? Koniecznie trzeba przeczytać! Książka bardzo wciąga.

jamczyk | 2017-07-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 25 lipca 2017

I po raz kolejny przychodzi mi głowę sypać popiołem, lub pluć sobie w brodę. Zaciekawiony opiniami i medialną otoczką skusiłem się na debiut powieściowy Pauliny Świst. Ciężko określić gatunek, w jakim zostało poczęte to dzieło, a aspiracje były chyba duże. Ani to kryminał, ani romans, ani nawet "erotyk", takie sobie czytadełko na letni czas.

Kasia Sobańska | 2017-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2017

Grafomania najwyższych lotów! Pewnie też bym tego nie wydała pod swoim własnym nazwiskiem ;) Do jej przeczytania skusił mnie tytuł, bo uwielbiam pozycje w, których głównym bohaterem jest prokurator. Niezapomniana seria z prokuratorem Szackim Zygmunta Miłoszewskiego czy duet Krugły - Michalczyk z trylogii Marka Stelara to moje wzorce jak powinna wyglądać postać prokuratora w literaturze. W skrytości liczyłam trochę na coś w stylu duetu Chyłka - Zordon Remigiusza Mroza, tylko po przeciwnych barykadach. Wiedziałam, że książka Pauliny Świst to bardziej erotyk, aniżeli typowo prawnicza literatura, jednak tak prostackiego języka to się nie spodziewałam. Ilość wulgaryzmów przytłacza i nie robi wrażenia tylko obrzydza całość. Ponoć autorka czerpała z własnego doświadczenia zawodowego i jeżeli, choć w przybliżeniu, tak wygląda prawniczy świat to ja tym ludziom współczuje i za żadne skarby nie wybrałabym takiego zawodu. Tajemnica zawodowa nie istnieje, a wręcz przeciwnie. Bohaterowie obu...

Ewelina229 | 2017-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2017

Nie jest to literatura wysokich lotów, jeśli takiej się spodziewacie to cóż, nie dostaniecie jej w "Prokuratorze".
Kryminał ? Nie, bardziej chyba sensacja erotyczna z domieszką kryminału.
Nie powiem czyta się szybko i sprawnie z uwagi na lekki język i styl autorki, aczkolwiek u mnie przyszedł moment gdzie zaczynała mnie drażnić, może powodem jest to, że z opisu wydawała się nieco bardziej intrygująca.
Potencjał na fajną książkę był, ale wg mojej skromnej opinii nie został wykorzystany. I żeby nie było, nie mam absolutnie nic do erotycznych scen :)))

Kinga Błońska broni wbrew sobie swojego przyrodniego brata, jest świadoma Jego winy aczkolwiek została postawiona pod ścianą i pod presją gróźb zgadza się bronić niebezpiecznego gangstera. jeszcze niedawno szczęśliwa mężatka, dziś szykująca się do rozwodu zdradzona żona. W chwili słabości i upojenia alkoholowego idzie do mieszkania poznanego w klubie mężczyzny... jednorazowa przygoda miała zostać zapomniana z chwilą opuszczenia Jego...

Dominiqe83 | 2017-05-31
Przeczytana: 31 maja 2017

Czy seks + sensacja = sukces?

W przypadku powieści "Prokurator" mam mieszane uczucia z uwagi na:
- przeniesiony ciężar gatunkowy z sensacji na seksualne poczynania głównych bohaterów;
- bardzo potoczny język,
- nieustannie cisnące mi się na myśl porównania z pewnym Greyem, ponieważ autorka nie tylko nazwała jednego z bohaterów "Szary", ale i upodobania erotyczne tytułowego prokuratora w moim odczuciu łudząco upodobniła do tych prezentowanych przez jego amerykański pierwowzór.

Faktem jednak jest, że książkę przeczytałam ekspresowo i mimo jej przewidywalności musiałam poznać jej zakończenie :)

Narracja powieści prowadzona jest dwutorowo w pierwszej osobie - z jednej strony mamy perspektywę prawniczki, która z rodzinnego Wrocławia przeniosła się do Gliwic, aby bronić psychopatycznego mafioso, a z drugiej tuza gliwickiej prokuratury okręgowej, który rozbijając zorganizowaną grupę przestępczą dodaje sobie punktów do błyskotliwej kariery.

Tych dwoje musiało się oczywiście spotkać,...

Pistacia_Vera | 2017-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Nie jest to w pełni kryminał i nie jest to w pełni erotyk, to coś pomiędzy erotykiem a sensacją. rzecz dzieje się w środowisku prawników i aż strach się bać jeśli tak działa wymiar sprawiedliwości. jest srogi prokurator, jest prawnik uwikłany w kontakty z przestępcą, jest szantaż, są porachunki mafijne i jest trochę erotyki. czyta się szybko, dialogi są naturalne, zabawne, wreszcie nie tylko bohater jest wygadany ale bohaterka też nie udaje sierotki. uważam, że to dobra rozrywka.

Miłka Kołakowska | www.mozaikaliteracka.pl
___

Mogłoby się wydawać, że zarówno adwokackie, jak i prokuratorskie myśli krążą jedynie wokół przepisów, kodeksów i paragrafów, a jednak nawet najbardziej zagorzały jurysta potrzebuje wolnej chwili, aby zdjąć z siebie prawniczy ciężar. Niektórym wystarcza wyjście na klasycznego „dymka”, inni gustują w samotnym wylewaniu za kołnierz, ale znajdą się też tacy, którzy w ramach separacji od brutalnej codzienności uwalniają głęboko skrywane cielesne żądze. Reprezentantem ostatniej grupy okazuje się też tytułowy bohater debiutanckiej powieści Prokurator, której autorka celowo ukrywa się pod pseudonimem Paulina Świst. Czy tak erotyczne przedstawienie może odzwierciedlać realia polskiego wymiaru sprawiedliwości?

Autorka nie daje czasu na chodzenie w fabularnych pieluchach i od razu rzuca czytelnika w wir mocno cielesnych wrażeń. Trzydziestoletnia adwokatka, Kinga Błońska, której małżeństwo właśnie legło w gruzach, szantażem zostaje zmuszona do...

Kasia | 2017-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2017

Historia fajna, nieprzesłodzona, odpowiednia ilość emocji dobrych i złych, seksu w sam raz :):) Mnie się podobało.
Polecam

Nelyt | 2017-05-24
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 maja 2017

Kinga Błońska jest adwokatem, przyjeżdża z Wrocławia do Gliwic prowadzić sprawę gangstera "Szarego", niestety nie z własnej woli. Postanawia zapomnieć o ciężkich chwilach i wybiera się do klubu. Spora dawka alkoholu powoduje, że idzie do domu Łukasza. Myślała, że po wspólnej nocy nigdy więcej się nie spotkają, a jednak! I to w bardzo nieoczekiwanym miejscu, bo następnego dnia rano na sali sądowej - Łukasz jest prokuratorem w prowadzonej przez nią sprawie. Czy Kinga da radę pogodzić życie służbowe z prywatnym? Czy z góry przegrana sprawa "Szarego" - jej przyrodniego brata - okaże się tak oczywista jak się wydaje?

Paulina Świst jest podobno cenionym adwokatem, a pisze pod pseudonimem. W tej książce miała ukazać prawdziwe oblicze polskiego wymiaru sprawiedliwości. Jeżeli przez to rozumie, że wszyscy przeklinają na potęgę, znają się ze studiów i dlatego mają wszędzie znajomości i ułatwiają sobie tym życie, mają "swoich" policjantów, którzy w ramach przysługi zrobią wszystko, a w...