Prokurator

Okładka książki Grzeszny rok Małgorzata Falkowska, D. B. Foryś, Joanna Gajewczyk, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Iza Maciejewska, Marta Matulewicz, Daria Skiba, Alicja Skirgajłło, Paulina Świst, Anna Crevan Sznajder, Aniela Wilk
Ocena 7,5
Grzeszny rok Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Świąteczne namiętności Edyta Folwarska, J.B. Grajda, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Charlotte Mils, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Magdalena Winnicka, Anna Wolf
Ocena 7,2
Świąteczne nam... Edyta Folwarska, J....

Oficjalne recenzje i

O kryminale, który okazał się romansem

957 142 38

Świstowej to już nawet nie trzeba polecać! Jestem w ogromnym szoku, że umknęła mi gdzieś ta seria. Dzięki, że mam w swoim otoczeniu moliki, które czuwają :D Cóż można
napisać na temat tej książki? Na pewno to, że wciąga! Zasysa po całości, bawi językiem i szokuje akcją. Zwroty są takie, że nie ma szans na odłożenie książki na dłużej niż to
konieczne. I mam tu na myśli obowiązki zawodowe i domowe, a nie "bo czeka na mnie inna książka".
Idealnie pasuje tu cytat z jednej z polskich komedii: "Kurwa no nie! No po prostu kurwa no nie! Boże czy Ty to widzisz?!"
Czy Wy widzicie, że każda książka Świst to sztos? Czy tylko ja tam mam? I choć spędziłabym z Prokuratorem Zimnym więcej czasu, to czeka na mnie jeszcze Komisarz Wyrrrwa.

Wspominałam, że sztos? :D

konieczne. I mam tu na myśli...

Rewelacyjna książka. Czyta się bardzo szybko, praktycznie chłonie tekst. Postacie są wyraziste, tekst nieprzegadany, konkretny.
Wydarzenia i zachowania postaci może trochę przerysowane, ale tak być musi, takie są prawa gatunku.
"Paulina Świst" ma wielki talent, porównywalny do amerykańskich twórców kryminałów i thrillerów.

Długo się zbierałam, ale cieszę się, że udało mi się ją przeczytać, bo zaraz zabralam się za następne :-). Takiej dawki humoru nie można sobie odmówić!

Bardziej niż sama treść książki zafascynowało mnie to, że dzięki niej lepiej przeanalizowałam, jakie "pragnienia wrodzone" mają w sobie kobiety (lub pragnienia wytworzone wzorcami kulturowymi - do wyjaśnienia ich genezy śmiała amatorszczyzna raczej nie wystarczy). Moim zdaniem są to pragnienia, które są bliskie większości kobiet, mianowicie:

Pragnienie bycie osobą pożądaną, zwłaszcza przez mężczyznę, którego kobieta sama pożąda.
Pragnienie odnalezienia księcia z dzikim sercem, którego tylko ta wybrana kobieta będzie umiała sobą zainteresować i okiełznać.
Pragnienie bycia niezależną, silną i szanowaną, ale równocześnie pragnienie znalezienia mężczyzny, który będzie potrafił uratować swą wybrankę z sytuacji beznadziejnej.
Pragnienie początkowych problemów w relacji, trochę w stylu "Dumy i uprzedzenia", ale ostatecznie z happy endem.

Książka ta spełnia wszystkie powyższe kryteria.
Jest przewidywalna - ale pewnie niewielu osobom dotąd przeszkadzało to w trakcie czytania.
Jest wulgarna, a miejscami wyuzdana, ale w dwuosobowym gronie kochanków, więc zapewne niewiele kobiet zgłosi sprzeciw.
Śmiem przypuszczać, że mnóstwo kobiet, po przeczytaniu, wraca do tej książki, zwłaszcza jeżeli czują brak emocji we własnym życiu.

Czy jest to złe? Moim zdaniem nie, dopóki nie zapomnimy, że książka przedstawia fikcję literacką i prawdopodobnie ukryte pragnienia samej Autorki (lub Autora?).

(spoiler) Jak na tego typu literaturę oceniam tę książkę wysoko, a nawet dostałaby więcej, gdyby nie fakt, że główna bohaterka była zamężna w momencie podejmowania pewnych decyzji. Przysięga małżeńska to dla mnie poważne zobowiązanie. No ale nie będę się bawić w moralizatorstwo. Mało tego, uważam wręcz, że większości kobiet ten element fabuły nie przeszkodzi w jej odbiorze.

Pragnienie bycie osobą...

Jedna z moich ulubionych polskich autorek. Podoba mi się wszystko- styl, warsztat, treść. Prokurator przemawia chyba do mnie najbardziej. Czytałam tę książkę wielokrotnie, zawsze chętnie do niej powracam. Jak widać debiuty nie zawsze muszą być złe

Ktoś kiedyś polecił. Dodałem na półkę chce przeczytać...
Zaczynam bez czytania opisu, w pierwszych stronach jest dość miałki opis zbliżenia...
Dalej jest troszkę lepiej, gdyż wojna dwoje głównych bohaterów przerzuca się złośliwościami bez których tej książki by nie było wcale...
Być może dlatego, że to nie mój gatunek i trafiłem na nią przypadkiem, nie zaliczam jej do udanych pozycji...

Jednak główny zarys, plus wojna adwokatki z prokuratorem miała potencjał na bardzo interesującą książkę, niewykorzystany moim zdaniem.

Ktoś kiedyś polecił. Dodałem na półkę chce przeczytać...

Motyw kryminalny ciekawy... jak dla mnie zbyt dużo scen erotycznych... pewnych zachowan bohaterow nie rozumiem...ale...warto było poświęcić czas.

Kinga w wieku 19 lag wychodzi za mąż, zostaje wymarzonym adwokatem. Kiedy myśli że jej życie jest idealne przyłapuje męża na zdradzie. Wyjeżdża do Gliwic gdzie idzie w tango po klubach, tam poznaje Łukasza z którym spędza upojnie noc. Dzień później ma rozprawę w sądzie gdzie broni " Szarego" szefa mafii. Jakie było jej zdziwienie gdy zobaczyła Łukasza na tej samej sali w dodatku w roli Prokuratora. Kinga musi wygrać te rozprawę, gdyż jest zastraszana przez przyrodniego brata. Nawet kosztem Łukasza.

Czy Kinga wygra sprawę? Może jednak połączą siły do uziemienia Siwego? Jak potocza się losy Łukasza i Kingi czy mają prawo do uczuć?

Lubię książki @paulina_swist
Nie owija w bawełnę. Akcja rozkręca się coraz bardziej z każdą stroną. Bohaterowie idealnie wykreowani. Ich uczucia i charaktery zmieniają się jak w kalejdoskopie. Wszystko jest możliwe. Dialogi uwielbiam❤️ bezpośrednie, humor, seks, intrygi, sensację. Wszystko to zawiera ta książka nic dodać nic ująć 👏
Polecam, kto jeszcze nie czytał 📖

Romans z ciekawa akcją. Czyta się szybko i przyjemnie.

Romans z ciekawa akcją. Czyta się szybko i przyjemnie.

Blanka Lipińska wannabe, dużo nie brakuje, napisane jest źle, fabuła miałka, i nieprawdopodobna.