Córka wiatrów

Cykl: Wilczy dwór (tom 1)
Wydawnictwo: Znak
Sabinka

Życie Konstancji już raz legło w gruzach. Dzięki własnej sile i determinacji stanęła na nogach. Jest panią dużego majątku, ale trzyma się na uboczu, wiedzie spokojne, choć samotne życie. Jej powiernicą jest stara ochmistrzyni Pelasia. Kiedy po wielu latach do jej dworu przyjeżdża Jan, Konstancja jest przekonana, że stoi za tym coś więcej niż chęć spotkania się z dawną miłością. Z niezwykłą...

Kiedy po wielu latach do jej dworu przyjeżdża Jan, Konstancja jest przekonana, że stoi za tym coś więcej niż chęć spotkania się z dawną miłością. Z niezwykłą siłą wracają wspomnienia i uśpione uczucia: rozpacz po śmierci męża, powstanie listopadowe, rozstanie z najlepszą przyjaciółką. Wizyta Jana sprawia, że Konstancja zaczyna inaczej patrzeć na otaczający ją świat i ludzi, dostrzega sprawy, które dotąd umykały jej uwadze. A to dopiero początek zmian. Co musi się stać, by jej życie wróciło do dawnego rytmu?

Pierwszy tom nowej serii Wilczy dwór Magdaleny Kordel to wciągająca opowieść o długo skrywanych tajemnicach, a także o sile więzi, magii wspomnień i meandrach uczuć. Dzięki niej przeniesiesz się do świata ponadczasowych emocji.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

żurawie_origami | 2017-09-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 19 września 2017

Bardzo szkoda, bo wiązałam z tą książką olbrzymie nadzieje. Panią Magdalenę Kordel, a raczej jej twórczość bardzo sobie cenię, przeczytałam prawie wszystkie jej książki i żadna mnie tak bardzo nie zawiodła jak właśnie Córka wiatrów.
Historia zapowiadała się ciekawie, malowniczy dwór, czas tuż po powstaniu listopadowym. Twarda i silna Konstancja, która po śmierci męża musi sobie radzić z wieloma przeciwnościami losu. Do tego tajemnice, trochę magii i wiele silnych uczuć. Duże oczekiwania i duże rozczarowanie. Historia dłużyła mi się niemiłosiernie, czasem wręcz przysypiałam nad książką, a żaden z bohaterów nie wzbudził we mnie jakichkolwiek uczuć. Jak dla mnie historia nabiera rozpędu i jako tako zaczyna się robić ciekawe po spotkaniu Konstancji z tajemniczą postacią w altanie. I już do końca jest w miarę równy poziom.
Trochę tę powieść czytałam "na czas" byle jak najszybciej skończyć. Nie wiem czy sięgnę po następne części. Będę musiała się nad tym mocno zastanowić.

Nina | 2017-07-29
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 29 lipca 2017

Takie obyczajówki to ja lubię :) Świetnie napisana, czyta się sama w tempie błyskawicznym. Rewelacyjna lektura na szare, deszczowe dni. Relaks i uśmiech na twarzy gwarantowany. To jest to, czego oczekuję od dobrej literatury obyczajowej i to jest to, co chcę czytać. Konstancję polubiłam od pierwszej strony, historia Wilczego Dworu mnie zaciekawiła, więc nie pozostaje mi nic innego jak niecierpliwie oczekiwać na dalsze części serii. Obym nie musiała czekać zbyt długo :)

Biblioteczka Rudej | 2017-09-11
Przeczytana: 11 września 2017

Po Malowniczym przyszła pora na Córkę Wiatrów. I przyznam szczerze,że tak jak początek mnie załamał,bo nie ta epoka,nie ten wiek to z każdą przewracaną kartką rósł mój zachwyt. Pani Magda ma taki styl pisania,który lubię,nie ma zbędnych opisów,a jej bohaterowie??kocha się ich po kilku stronach. Tak jak w przypadku Konstancji kobiety silnej i niezależnej.
Oby tylko nie trzeba było czekać za długo na kolejną część,bo bardzo jestem ciekawa jak uloza się stosunki między Konstancja A Antonina

Katula | 2017-10-18
Przeczytana: 18 października 2017

G E N I A L N A
I to powinno wystarczyć za cały komentarz.
Jestem po prostu zachwycona
I tematyką - mój ukochany XIX wiek
I opowieścią
I tempem prowadzenia tej opowieści
I sposobem prowadzenia opowieści......
W odróżnieniu od poprzedniej książki nie miałam ani momentu zniechęcenia, za to przez to, że nie mogłam się oderwać miałam deficyt momentów na załatwianie innych spraw:)
Z ogromną niecierpliwością czekam na kolejne tomy opowieści o Wilczym Dworze i jego mieszkańcach.

Zdecydowanie polecam

Anna-mojeksiążki | 2017-07-21

Magdę Kordel uwielbiam za Malownicze - to cykl, który kocham całym sercem i wracam do niego, kiedy mi źle i potrzebuję pozytywnej energii. Bardzo byłam ciekawa nowego cyklu tej Autorki i przeczytałam. Podobało mi się, ale Malowniczego nie przebiło.

Wilcza córka otwiera cykl Wilczy dwór. Opowieść o dawnej Polsce, majątkach, długich sukniach i pojedynkach. Kiedyś zaczytywałam się taką literaturą i teraz od czasu do czasu również chętnie po nią sięgam. Magdalena Kordel w bardzo fajny sposób splotła historię rodziny i dworu z wilkami, które stoją na jego straży. Wyszła ciekawa opowieść, którą pochłania się błyskawicznie i pozostaje ciekawość - co dalej? Poczekamy , zobaczymy :)

Powieść otwiera legenda o powstaniu Wilczego dworu, przekazywana w rodzinie Konstancji z pokolenia na pokolenie. Teraz ona jest panią na włościach, która dba o swoich ludzi i o dwór. Jest wdową, dorosły syn wyjechał w podróż po świecie. Służba ją kocha i szanuje, a porządku we dworze pilnuje niesamowita...

Kominek | 2017-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Po raz pierwszy czuję się zawiedziony. Po raz pierwszy nowe spojrzenie Magdaleny Kordel na Wilczy Dwór nie tylko nie sprawiło, że drgnęła mi powieka z wrażenia, czy poczułem się poruszony opowiadaną historią, ale przeszedłem nad nią bez chwili refleksji, zatrzymania w czasie. Nie wydarzyło się nic w trakcie lektury, co sprawiłoby, aby mógł napisać, że przeżyłem coś wielkiego i intensywnego.

Słowa, słowa, słowa... ale nic ponad to. Malownicze w cały swoim cyklu miało potencjał, 'Tajemnica bzów' szczególnie dotykała wrażliwej duszy czytelnika. 'Córka Wiatrów' nie ma tego szczęścia, jest jedynie przeciętna. A szkoda.

Wszystko, co ważne i dobre do odkrycia w tym miejscu:

Zapraszam też na Instagram, tam ostatnio najwięcej się dzieje:

Kasia | 2018-01-26
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 25 stycznia 2018

Najlepsze jest opowiadanie rozpoczynające książkę.
Fantastyczna Pelasia, urocza Antosia, wkurzająca Konstancja.
Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie, a w tle tła Powstanie Listopadowe, nierówności klasowe - wcale niepiękne to tło. Opowieść się toczy , czasem zaskakuje przyjemnie, czasem smutno.
Książka do przeczytania w 2 wieczory :)

Amarisa | 2017-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2017

"Z całego serca polecam wam lekturę najnowszej powieści Magdaleny Kordel. Dajcie sobie szansę na poznanie tajemnicy błękitnego saloniku, skosztujcie zupy rakowej i dowiedzcie się, czy czerwony księżyc zawsze zwiastować musi nieszczęścia, zawieruchy i niepokoje. Przekonajcie się, czym jest prawdziwa miłość, przyjaźń, lojalność i wzajemny szacunek, a także jak głębokie blizny na duszy pozostawić mogą trudy i lekcje dane człowiekowi przez prawdziwe życie. Sprawdźcie, co się dzieje, kiedy przeszłość nabierze większej pewności siebie i z coraz większą swobodą wkroczy w życie bohaterów odsuwając w cień teraźniejszość. Pozwólcie sobie na lekturę powieści, w której legendy na powrót odżywają i po zakończeniu której z niecierpliwością wyglądać będziecie kolejnej jej części."

Cała recenzja: http://magicznyswiatksiazki.pl/corka-wiatrow-magdalena-kordel/

Marta | 2017-09-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2017
Przeczytana: 22 września 2017

Super książka, piękna opowieść , wzruszająca historia i niezwykła bohaterka. porwała mnie w całości i już nie mogę doczekać się kolejnej części. Odwaga i honor głównej bohaterki są tak przejmujące i piękne że chce się ja poznawać naprawdę. Polecam.

Agaaa006 | 2017-05-21

Wyczekiwałam najnowszej książki Magdaleny Kordel. Ba! Odliczałam dni, kiedy w końcu się pojawi możliwość otrzymania egzemplarza. Byłam niezmiernie ciekawa, jaką też jedna z moich ulubionych pisarek stworzy historię. Wiadome było, że akcja przeniesie nas czytelników do przeszłości, ale co dalej? W jakim klimacie całość i czy odtworzenie odległej epoki będzie wiarygodne? Zawsze jest ten strach, że może oto nadejdzie nieszczęsna chwila i długo wyglądana lektura rozczaruje... Jakie więc są moje wrażenia?

Siedząca w wiosennym słońcu Konstancja, chłonęła pierwsze ciepłe promienie, które były potrzebne po długich zimowych dniach. Jeszcze w tamtej ulotnej chwili, nie przeczuwała, że wraz z nadjeżdżającym gościem i wiosną, nadejdą zmiany i troski. Od wielu lat żyła spokojnie w Wilczym Dworze, czasy smutku i rozpaczy odeszły daleko w cień. Zajęła się gospodarstwem i wychowywaniem jedynego syna. Teraz przeszłość, którą od wielu lat wypierała, postanowiła powrócić. Nie mając zamiaru dać...