Córka wiatrów

Magdalena Kordel Wydawnictwo: Znak Cykl: Wilczy dwór (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Znak
dwór powstanie tajemnice wspomnienia uczucia miłość
Wilczy dwór (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
dwór powstanie tajemnice wspomnienia uczucia miłość

Kiedy dalsza część?

To pierwsza część nowego cyklu pod tytułem "Wilczy dwór". Magdalena Kordel tym razem przenosi nas do XIX-wiecznej Polski, kiedy to na dworach dbano o konwenanse i pamięć po zmarłych przodkach, pojedynkowano się, wierzono w ludowe mądrości i słuchano rad znachorki. Konstancja Drucka-Horska nie miała łatwego życia. Echa powstania listopadowego, śmierć ukochanego męża -...

Uwielbiam książki, które przenoszą nas w czasie. Wilczy Dwór czyta się szybko, jest wciągająca. Jednak czegoś mi w niej brakuje, nie czuję klimatu tamtych lat, nie zauroczył mnie świat głównej bohaterki. Sięgnę po kolejne części, może autorka bardziej zagłębi się w dziewiętnastowieczna atmosferę.

Do Dworku gdzie mieszka wdowa Konstancja przyjeżdża pewien mężczyzna po 12 latach. Łączy ich wspólna przeszłość, coś się kiedyś zdarzyło ale oni teraz się zmienili. Jan swoim przyjazdem nieświadomie uwolnił stare uśpione demony. Wspomnienia wróciły do Konstancji.
Tymczasem teraźniejszość również im nie sprzyja: ona wdowa on żonaty ojciec małych dziewczynek. Uczucia muszą...

Świetna książka! Inna niż sewie Uroczysko, Malownicze czy Miasteczko. Bardzo mnie zaciekawiła i czekam na nastepny tom z zaciekawieniem :)

Super! Inna od wszystkich innych powieści Magdaleny Kordel, które do tej pory przeczytałam. Nie zawiodłam się. Cudownie przenosi w XIX wiek. Czytając tę książkę, przypomniałam sobie, że kiedyś chętnie sięgałam po książki, które przenosiły w tamte czasy. Piękna! Pani Magdo, czekam na ciąg dalszy. :) Naprawdę gorąco polecam!

Ciekawa treść i akcja.Czekam na następny tom, bo chyba przygody Konstancji się nie skończyły? Polecam dobry relaks.

Po raz pierwszy czuję się zawiedziony. Po raz pierwszy nowe spojrzenie Magdaleny Kordel na Wilczy Dwór nie tylko nie sprawiło, że drgnęła mi powieka z wrażenia, czy poczułem się poruszony opowiadaną historią, ale przeszedłem nad nią bez chwili refleksji, zatrzymania w czasie. Nie wydarzyło się nic w trakcie lektury, co sprawiłoby, aby mógł napisać, że przeżyłem coś...

Ostatnio lubię dworki z XIX wieku.I bym chciał,taki zwiedzić.Póki co,znam książkę.Ona jest piękna,ładna i miła ta Pelasia.I Konstancja też.
Byli tam zbójcy,a akcja się toczy po Powstaniu Listopadowym.
Można sobie wyobrazić,pokój służących,.
Ja lubię ostatnio takie książki.I były tam wilki,była też piękna łąka.Ona mi się podobała.
Taki dworek to skarb.

Dyskusje