Wyzwanie czytelnicze LC

Zimowe gody

Tłumaczenie: Katarzyna Karłowska
Wydawnictwo: Kurpisz
Winterbirth

W świecie bez Bogów między thanami Czystych Rodów i starożytnymi rasami panuje kruchy pokój. Ale zbliża się właśnie kolejna zima; armie Czarnej Drogi podejmują marsz na południe, a ich powrót z wygnania zwiastuje nowy wiek chaosu i wojen. Dla jednych nadchodzące czasy oznaczać będą szybką, straszliwą śmierć. Inni, zbyt zajęci zaspokajaniem własnych ambicji, nawet nie usłyszą szczęku oręża i nie zobaczą trupów, które zaścielą pola bitew. W tle kryje się człowiek, którego żądzę władzy zaspokoić może tylko osiągnięcie ostatecznego celu - nieśmiertelności.

źródło opisu: IV str. okładki

filozof | 2014-08-07

Niech nikogo nie zraża format tej książki.Owszem,duża i nie poręczna.
Być może kogoś zrazi.Ale,spokojnie to jedno z najlepszych fantasty jakie ostatnio czytałem.
Napisana łatwym językiem,tak że zanim się obejrzałem a już za mną było 200 stron.
Czytanie w takim tempie ułatwia przede wszystkim lekka fabuła,
Lekka,to nie znaczy że to fantasty dla małych dzieci.Wręcz przeciwnie to dorosłe fantasty,napisane tak by sprawiać radość czytelnikowi.
Świat z którego odeszli Bogowie,dalekie wyprawy.Warowne twierdze,gdzie toczy się życie polityczno-spiskowe.
Ukryte w śród lasów,wód i łąk tajemnicze wioski.To wszystko sprawia,że Zimowe Gody uważam,że jedno z najlepszych książek gatunku.

Daria | 2013-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2013

Dla mnie jest rewelacyjna! Przyznam, że z dwa, trzy razy popłakałam, np.: nad smutną sytuacją rodziny Orisiana na zamku Kolglas i w Anduranie; czy też uroniłam łzę nad sytuacją Inuriana w czasie kiedy znajdował się nad wodospadem... Zakończenie daje oczywiście wiele do myślenia nad dalszym losem bohaterów. Czekam z niecierpliwością na kolejne tomy z tego cyklu (jakoś nie widzę polskich wydań następnych części więc apeluję, żeby się pospieszyli). Minus tej książki to wiele chochlików drukarskich ( może tylko to wydanie) gdzie w żadnej książce nie ma ich aż tylu. Świat Fantasy wciągnął mnie w swój nurt bardzo szybko. I nie zamierzam się tak bardzo szybko z niego wydostać ;)Oczywiście ukłony dla pana Brian'a, który napisał tak wspaniałą powieść.

GoaR | 2019-01-05
Przeczytana: sierpień 2012

Bardzo trudno zrozumieć mi, czemu ta książka cieszyła się tak małą popularnością, że przetłumaczono na język polski tylko jej pierwszą część. Kreacja świata, przedstawienie bohaterów, stworzenie atmosfery niepewności, ukazanie, że nikt w tym świecie nie jest bezpieczny, brak klarownego przedstawienia dobra i zła powoduje, że naprawdę chce się poznać tą historie dalej. Warto tu wspomnieć o dość przydługim i nużącym początku książki, który z pewnością zniechęcić może do dalszego czytania. Gwarantuję, że dalej jest tylko lepiej. Na pewno przeczytam całą trylogie w oryginale.

OhLaLaLa | 2012-10-10
Przeczytana: 08 października 2012

Rewelacyjna powieść w swoim gatunku! Znakomita! Wciągająca, rzetelnie i zgrabnie napisana. Jedna z lepszych fantasy po jakiekolwiek sięgnąłem! Bez problemu postawiłbym na jednej półce obok takich arcydzieł jak "Władca Pierścieni" czy "Wiedźmin"! Gorąco polecam!

borys_ru | 2015-08-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy, 2015
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Bardzo fajna książka, na początku tradycyjnie dużo nazw i trudno to ogarnąć, ale oczywiście potem wszelkie zależności staja się jaśniejsze. Szczerze polecam, jedyny mankament to to, że wydano jeden tom z trzech, a dwóch kolejnych nie widać i chyba się na to nie zanosi. Niemniej ten pierwszy tom nie zostawia nas, aż w takim zawieszeniu, aby jego przeczytanie bez nadziei na kolejne tomy po polsku było totalnym bezsensem. Może nawet poziom książki zachęci do sięgnięcia po kolejne tomy w oryginale.

Czytelnik99981 | 2016-03-19

Niestety jedyny wydany w Polsce tom z serii "Świat bez bogów".
Historia ciekawa, jak dla mnie swoiste połączenie Pana Lodowego Ogrodu z Grą o Tron, z przewagą tej drugiej.
Nie można jednak powiedzieć, że autor "zżynał" z książki G.R.R. Martina, bo stworzony przez niego świat jest skrajnie inny, a i pobudki do gierek politycznych nie te same. Chodzi o sam klimat i być może subtelną inspirację dziełem bardziej doświadczonego autora.
Przeczytać warto, bo sama książka to zupełnie co innego niż Gra o Tron, ale fanom tejże, z pewnością się spodoba, a i ogólnie sympatycy fantastyki powinni być zadowoleni.

Daranton | 2018-05-13
Przeczytana: 13 maja 2018

Czytać miałem wrażenie, że... już ją czytałem

Patrycja | 2018-10-21
Przeczytana: 21 października 2018