zimowe gody

Wydawnictwo: Kurpisz

W świecie bez Bogów między thanami Czystych Rodów i starożytnymi rasami panuje kruchy pokój. Ale zbliża się właśnie kolejna zima, armie Czarnej Drogi podejmują marsz na południe, a ich powrót z wygnania zwiastuje nowy wiek chaosu i wojen. Dla jednych nadchodzące czasy oznaczać będą szybką, straszliwą śmierć. Inni, zbyt zajęci zaspokajaniem własnych

wiejskifilozof | 2014-08-07

Niech nikogo nie zraża format tej książki.Owszem,duża i nie poręczna.
Być może kogoś zrazi.Ale,spokojnie to jedno z najlepszych fantasty jakie ostatnio czytałem.
Napisana łatwym językiem,tak że zanim się obejrzałem a już za mną było 200 stron.
Czytanie w takim tempie ułatwia przede wszystkim lekka fabuła,
Lekka,to nie znaczy że to fantasty dla małych dzieci.Wręcz przeciwnie to dorosłe fantasty,napisane tak by sprawiać radość czytelnikowi.
Świat z którego odeszli Bogowie,dalekie wyprawy.Warowne twierdze,gdzie toczy się życie polityczno-spiskowe.
Ukryte w śród lasów,wód i łąk tajemnicze wioski.To wszystko sprawia,że Zimowe Gody uważam,że jedno z najlepszych książek gatunku.

Daria | 2013-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2013

Dla mnie jest rewelacyjna! Przyznam, że z dwa, trzy razy popłakałam, np.: nad smutną sytuacją rodziny Orisiana na zamku Kolglas i w Anduranie; czy też uroniłam łzę nad sytuacją Inuriana w czasie kiedy znajdował się nad wodospadem... Zakończenie daje oczywiście wiele do myślenia nad dalszym losem bohaterów. Czekam z niecierpliwością na kolejne tomy z tego cyklu (jakoś nie widzę polskich wydań następnych części więc apeluję, żeby się pospieszyli). Minus tej książki to wiele chochlików drukarskich ( może tylko to wydanie) gdzie w żadnej książce nie ma ich aż tylu. Świat Fantasy wciągnął mnie w swój nurt bardzo szybko. I nie zamierzam się tak bardzo szybko z niego wydostać ;)Oczywiście ukłony dla pana Brian'a, który napisał tak wspaniałą powieść.

OhLaLaLa | 2012-10-10
Przeczytana: 08 października 2012

Rewelacyjna powieść w swoim gatunku! Znakomita! Wciągająca, rzetelnie i zgrabnie napisana. Jedna z lepszych fantasy po jakiekolwiek sięgnąłem! Bez problemu postawiłbym na jednej półce obok takich arcydzieł jak "Władca Pierścieni" czy "Wiedźmin"! Gorąco polecam!

borys_ru | 2015-08-09
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam, Fantasy
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Bardzo fajna książka, na początku tradycyjnie dużo nazw i trudno to ogarnąć, ale oczywiście potem wszelkie zależności staja się jaśniejsze. Szczerze polecam, jedyny mankament to to, że wydano jeden tom z trzech, a dwóch kolejnych nie widać i chyba się na to nie zanosi. Niemniej ten pierwszy tom nie zostawia nas, aż w takim zawieszeniu, aby jego przeczytanie bez nadziei na kolejne tomy po polsku było totalnym bezsensem. Może nawet poziom książki zachęci do sięgnięcia po kolejne tomy w oryginale.

Czytelnik99981 | 2016-03-19

Niestety jedyny wydany w Polsce tom z serii "Świat bez bogów".
Historia ciekawa, jak dla mnie swoiste połączenie Pana Lodowego Ogrodu z Grą o Tron, z przewagą tej drugiej.
Nie można jednak powiedzieć, że autor "zżynał" z książki G.R.R. Martina, bo stworzony przez niego świat jest skrajnie inny, a i pobudki do gierek politycznych nie te same. Chodzi o sam klimat i być może subtelną inspirację dziełem bardziej doświadczonego autora.
Przeczytać warto, bo sama książka to zupełnie co innego niż Gra o Tron, ale fanom tejże, z pewnością się spodoba, a i ogólnie sympatycy fantastyki powinni być zadowoleni.

Elomateo | 2016-04-14
Thur44PL | 2016-01-22